FIFA 12

FIFA 12

Kolejny  rok jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii gier video o piłce nożnej – FIFA od EA Sports powraca, wprowadzając szereg rewolucyjnych nowości.

O FIFA 12 postarało kanadyjskie studio Electronic Arts.Wersje na Wii i Nintendo 3DS będą wzbogadzone o wiele ciekawych ulepszeń.

Nowością  jest np. funkcja Precision Dribbling, która umożliwia graczom kontrolę nad piłką, funkcja Tactical Defending odpowiada za defensywę w grze, wymagając od użytkowników niemalże rzeczywistej koncentracji.

Nowa funkcja Pro Player Intelligence zadba o sprawniejsze ruchy piłkarzy sterowanych komputerowo, a to za sprawą nowej technologii sztucznej inteligencji.
 

Zmian doczekał się również tryb kariery, który został podzielony na kilka epizodów  inspirowanych historią piłki nożnej. O wynikach będą decydować m.in. zdyscyplinowanie graczy, ich aktualna forma czy określona pozycja w tabeli.

Jeśli chodzi o audiowizualną stronę gry, to celem FIFA 12 było przede wszystkim jej ulepszenie, co za sprawą nowych technologii, na pewno się powiodło. Fani Nintendo  już w tym roku będą mogli zagrać w  FIFA 12 na konsolach  Wii i Nintendo 3DS.