Resident Evil: The Mercenaries 3D

Resident Evil: The Mercenaries 3D Edition

Resident Evil: The Mercenaries 3D Edition jest typową grą-strzelaniną z perspektywy drugiej lub trzeciej osoby, wzorującej  sie na trybie Mercenaries mini gry, znanej z Resident Evil 4 i Resident Evil 5, w których celem głównym jest wyeliminowanie jak największej liczby nieprzyjaciół w jak najkrótszym czasie.  
 

Akcja
Resident Evil: The Mercenaries 3D Edition jest typową grą akcji bez dodatkowej opowieści. Będziecie kontrolować wybrane postaci z perspektywy osoby trzeceiej, ale gdy otrzymacie broń, gra przełączy się w tryb pierwszej osoby, dzięki czemu funkcja strzelania będzie sprawniejsza. Akcję będziecie kontrolować za pomocą przycisków oraz nowego, analogowego Circle Pad. Na ekranie dotykowym, macie do dyspozycji cały inwentarz, więc broń i inne przedmioty będziecie mogli wybrać poprzez dotknięcie jednym palcem.

Postaci, zwyczaje, tryby

Do głównych postaci w grze należą: Chris Redfield, Albert Wesker, Hunk, Claire Redfield, Jack Krausek czy Jill Valentine. Wszystkie postaci różnią się przede wszystkim zdolnościami i to od was zależy, kogo wybierzecie na daną misję. Chris jest siłaczem, który jest powolny. Claire nie jest aż tak silna, ale za to cechuja ją sprawniejsze ruchy. Jack jest wyborowym strzelcem i doskonale zna się na walce wręcz, chociaż czasem używa noża. A Hunk jest uniwersalny, to znaczy,że  posiada cechy każdej z postaci. Gra dodatkowo zawiera system "Skill Shot", dzięki któremu możecie ulepszać swoje sprawności i broń poszczególnych postaci. Oprócz singleplayer-a, gra zawiera również multipleyer-a, dzięki któremu możecie się skomunikować z graczami z całego świata. Poszczególne mapy zostały wybrane z gier Resident Evil 4 i Resident Evil 5.

Szata graficzna
Ze screenshot-ów i trailerów jasno wynika, że gra Resident Evil: The Mercenaries 3D jest absolutnym hitem! Każdy, kto grał w Resident Evil 4, nie będzie zaskoczony tym, co zobaczy na tak mały urządzeniu i w dodatku w efekcie 3D.  Jak Capcom ma w zwyczaju, ścieżka audio prezentuje się równie znakomicie.  
Bonus
Resident Evil: The Mercenaries 3D zaskoczy  gracza wersją demo-Resident Evil: Revelations, która ma się ukazać w 2012 r. W nim zagracie jako Jill Valentine, która będzie badać przestrzeń pokładu tajnej łodzi, skrywającej w jej czeluściach, niesamowitą ilość potworów,

Minimalna konfiguracja:
konsola do gry Nintendo 3DS