Tom Clancy’s Splinter Cell 3D

Długo oczekiwana gra Tom Clancy’s Splinter Cell 3D, która należy do najlepiej sprzedawanych, ulubionych i najlepeij ocenianej serii gier akcji, wyszła na Nintendo 3DS™.

W grze Splinter Cell Tom Clancy 3D, Sam Fisher został wysłany za linię wroga na Półwysep Koreański, aby zapobiec III wojnie światowej. Jego zadaniem jest zbadanie, kto jest odpowiedzialny za zatopienie USS Clarence E Walsh, amerykańskiego, wysoko zaawansowanego krążownika. Sam odkryje, że do głównych zamachowców, którzy planują wykorzystać broń jądrową, będzie należeć m.in. żołnierz Douglas Shetland, Displace International i admirał  Otomo(I-SDF). Celem w grze będzie infiltracja połączeń między nimi, aby zorientować się jakie są ich zamiary, a tym samym powstrzymać nowy konfilkt światowy.

Właściwości:

  • Wciągająca akcja 3D. Rozgrywka, ruch, mapy, HUD, a to wszystko w stereoskopowym 3D.
  • Zoptymalizowane sterowanie. Nowy przycisk Slide Pad oraz ekran dotykowy oferują bezproblemową kontrolę w trakcie nabywania broni i gadżetów, co udoskonali umiejętności gracza.
  • Ulepszona broń. Sam Fisher będzie wyposażony w lepszej jakości broń i nowe gadżety, przeznaczone do infiltracji wroga jak np. załączniki do karabinu SC-20K, dymu i gazowych granatów. 
  • Rozwinięta infiltracja. Blokada ze względu na Slide Pada jest bardziej instynktowna niż kiedykolwiek.