Metal Gear Solid 3D Snake Eater

O grze:
Metal Gear Solid: Snake Eater 3D jest zremasterowaną wersją gry  Metal Gear Solid: Snake Eater, która ukazała się w wersji pierwotnej w 2004 r. i do dziś jest bardzo popularna. Chodzi o część z serii Metal Gear, która jest znaną serią gier akcji typu skradanka, a jej autorem jest  Hideo Kojima.

Historia:
Jest rok 1964 i zimna wojna przeżywa swoje apogeum. Sowieci porwali genialnego rakietowego naukowca, Sokolova, który chwilę przed uciekł na zachód i jest zmuszany do zkompletowania broni nuklearnej, która mogłaby wpłynąć na zmianę podziału siły. Snake, elitarny agent spółki FOX ma za zadanie uwolnić oraz sabotażować rozwój śmiercionośnej broni.

Grywalność:
Tajemnicza misja jest sensem tej gry. Żadne bezmyślne strzelanie czy nieprzemyślane ataki! To wam nie przyniesie zwycięstwa, lecz zagwarantuje śmierć. Fani wiedzą, że w serii Metal Gear chodzi głównie o Tajemnicze misje. Bez bezsensownego strzelania i nieprzemyślanych ataków! Te nie przyniosą wam zwycięstwa, lecz zagwarantują śmierć. Fani wiedzą, że w serii Metal Gear Solid chodzi głównie o to, by być dyskretnym. Ukrywać się i  pełzać. Czyhać na wroga w trawie, by w korzystnym momencie po cichu podejść go od tyłu, schwytać i zaatakować. I na koniec nie można zapomnieć, by ukryć zwłoki gdzieś, gdzie inni przeciwnicy nie będą mogli ich zobaczyć, ponieważ wasza obecność musi pozostać w ukryciu.

Kontrolery
Główny bohater jest kontrolowany za pomocą analogowego Circle Pad-a, strzelanie i inne akcje są rozłożone na konkretne przyciski na urządzeniu. Na górnym ekranie odgrywają się rózne akcje, a na dolnym dotykowym ekranie można znaleźć  informacje o statusie, mapę i inne. W niektórych pasażach korzysta się z wbudowanych czujników ruchu konsoli. Kiedy naprzykład bohater przechodzi przez wąski most lub gdy wspina się po drzewach, będziecie musieli utrzymać, o ile to możliwe, równowagę.

Metal Gear Solid: Snake Eater 3D wspiera również nowe akcesorium Circle Pad Pro, które do Nintendo 3DS doda analogowy Circle Pad po prawej stronie konsoli oraz dodatkowy, trzeci przycisk .

Maskowanie:
Ponieważ niezwykle ważne jest, abyście byli w grze mało widoczni, wielką rolę odgrywa wasze maskowanie się. Wyjątkowa funkcja  Photo Camo system  korzysta z wewnętrznych kamer Nintendo 3DS, tak by zdjęcia pojawiły na waszy zamaskowaniu. I tylko od was będzie zależeć, jeśli zostaniecie odkryci przez nieprzyjacielskich żołnierzy bądź nie.  

Minimalna konfiguracja:
– konsola do gier Nintendo 3DS

Proponowana  konfiguracja:
– konsola do gier Nintendo 3DS
– rysik dotykowy  
– akcesorium Circle Pad Pro