10 MILIONÓW – JUŻ TYLE KONSOL NINTENDO SWITCH SPRZEDAŁO SIĘ NA ŚWIECIE

Choć świąteczny sezon zakupowy wciąż trwa, konsoli Nintendo Switch udało się, według wewnętrznych szacunków Nintendo, osiągnąć rewelacyjny wynik 10 milionów sprzedanych egzemplarzy w zaledwie dziewięć miesięcy od premiery. Warto też nadmienić, że rzadko kiedy się zdarza, aby nowa konsola debiutowała w marcu.

Nintendo Switch to pierwsza konsola, na której można grać zarówno na telewizorze, jak i zabrać ją ze sobą i grać w swoje ulubione tytuły gdziekolwiek, kiedykolwiek i z kimkolwiek się tylko chce. W zestawie z każdą konsolą Nintendo Switch znajdują się dwa kontrolery Joy-Con, dzięki którym gracze mogą bawić się wspólnie z rodziną i przyjaciółmi* od razu po wyciągnięciu jej z pudełka.

W zróżnicowanej bibliotece dostępnych tytułów już teraz znajdują się dwie z najbardziej docenianych produkcji w historii gier wideo – Super Mario Odyssey oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild, zdobywca tytułu najlepszej gry na tegorocznym The Game Awards. Dodając do tego świetne gry dla wielu graczy, takie jak Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2 oraz ARMS, w które można grać zarówno przez sieć z innymi graczami**, jak i na jednej konsoli z rodziną i przyjaciółmi*; a także tytuły studiów zewnętrznych takie jak Mario + Rabbids Kingdom Battle, FIFA 18, Rocket League, L.A. Noire, The Elder Scrolls V: Skyrim, Golf Story czy Stardew Valley, Nintendo Switch staje się konsolą, która każdemu graczowi ma coś do zaoferowania.

Jesteśmy podekscytowani faktem, że gracze w Europie, jak i na całym świecie cieszą się niezwykłym doświadczeniami, które zaoferować im może jedynie Nintendo Switch, takimi jak nowe przygody Mario i Linka oraz unikalne gry, jak 1-2-Switch, w którym gracze nie patrzą na ekran, a na siebie” powiedział prezes Nintendo of Europe, Satoru Shibata.

W tym roku na konsoli Nintendo Switch zagościła już masa gier z przeróżnych gatunków, ale fani mogą już patrzeć na powiększającą się z dnia na dzień listę produkcji zapowiedzianych na przyszły rok. Znajdą się wśród nich wydawane przez Nintendo Kirby Star Allies, Bayonetta 2, Dragon Quest Builders czy nowy tytuł z Yoshim oraz wiele gier od zewnętrznych studiów, takich jak Wolfenstein II: The New Colossus od Bethesdy, Mega Man 11 od Capcomu, PROJECT OCTOPATH TRAVELER (tytuł roboczy) prosto od Square Enix, Shovel Knight: King of Cards autorstwa studia Yacht Club Games czy Morphies Law od Cosmospace.

Nintendo Switch zadebiutowało 3 marca 2017 roku i do dziś trafiło do 10 milionów użytkowników. Już teraz dostępne są doceniane przez krytyków na całym świecie produkcje takie jak Super Mario Odyssey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a w przyszłym roku dołączy do nich jeszcze więcej rewelacyjnych tytułów.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl