BUDUJ, GRAJ I ODKRYWAJ W NINTENDO LABO NA NINTENDO SWITCH

Nintendo Labo, zupełnie nowa linia interaktywnych doświadczeń, w których kreatywne umysły na całym świecie mogą tworzyć, bawić się i odkrywać zupełnie nowe doświadczenia już już dostępna do kupienia w sklepach w całej Europie. Wraz z konsolą Nintendo Switch zestawy Nintendo Labo dostarczają narzędzia i technologię, dzięki którym można tworzyć własne projekty, bawić się nimi i odkrywać w jaki sposób konsola Nintendo Switch zamienia najbardziej szalone pomysły w rzeczywistość.

Każdy zestaw Nintendo Labo został tak zaprojektowany, aby budowanie i odkrywanie było równie interesujące co sama zabawa, stąd też każdy z nich opiera się na trzech filarach: budowaniu, graniu i odkrywaniu:

Buduj: Zamień dostarczone w zestawie kartony w interaktywne konstrukcje nazywane Toy-Conami. Od 13-klawiszowego pianina, przez motocykl, po strój robota.

Graj: Po zbudowaniu Toy-Cona należy połączyć go z konsolą Nintendo Switch i Joy-Conami, aby móc się nim bawić na różne sposoby.

Odkrywaj: Dowiedz się jak technologia zastosowana w konsoli Nintendo Switch działa z każdym z Toy-Conów. Dzięki Toy-Con Garage, trybowi dostępnemu na każdym kartridżu dołączanym do zestawów Nintendo Labo, możesz poznać nowe sposoby zabawy – nic nie stoi na przeszkodzie aby sterować samochodzikiem przy użyciu wędki czy korzystać z motocyklu jako instrumentu muzycznego. Możliwe jest również tworzenie własnych Toy-Conów z materiałów, które każdy znajdzie u siebie w domu. A kiedy skończysz budować swój Toy-Con należy go przyozdobić naklejkami, markerami, farbami i czymkolwiek tylko chcesz.

Naszym celem jest sprawdzenie, aby każdy kto będzie miał kontakt z Nintendo po prostu się uśmiechnął”, powiedział Satoru Shibata, prezes Nintendo of Europe. “Nintendo Labo zaprasza wszystkie kreatywne i żądne nowych doznań umysły do wspólnego tworzenia, zabawy i odkrywania zupełnie nowych doświadczeń na Nintendo Switch. Ja osobiście liczę na to, że zobaczę wiele rodzin wspólnie składających te zestawy i świetnie się przy tym bawiących.

Dzięki Nintendo Labo tworzenie i odkrywanie staje się tak fajne jak samo granie. Każda konstrukcja Toy-Con oferuje zupełnie inne wyzwania o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, każda jest też zupełnie innym doświadczeniem. Tworzenie Toy-Conów jest w szczególności zabawne, kiedy robi się to wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi, wymieniając się przy tym swoimi doświadczeniami. Po zbudowaniu każdy Toy-Con można pomalować mazakami  czy farbami, a także ozdobić naklejkami – jedynym limitem jest tylko wyobraźnia. Specjalny zestaw do modyfikacji z szablonami, naklejkami i kolorowymi tasiemkami jest już dostępny w sprzedaży.

Nintendo Labo dostępne już w dwóch zestawach: Variety Kit i Robot Kit. W obu znajduje się wszystko, czego potrzeba do ożywienia Toy-Cona, czyli niezbędne materiały oraz odpowiednie oprogramowanie dla Nintendo Switch.

Variety Kit

Dzięki Variety Kit, można stworzyć różne Toy-Cony, takie jak Toy-Con Samochodzik, Toy-Con Wędka, Toy-Con Domek, Toy-Con Motor oraz Toy-Con Pianino.

HACA_051b_play_03_R_ad-0

  • Toy-Con Samochodzik zdalnie sterowany: Włóż lewy i prawy Joy-Con do zbudowanego przez siebie samochodu, a potem steruj nim wykorzystując ekran dotykowy Nintendo Switch. Wibracje HD Rumble w Joy-Conach będą poruszać samochodzikiem w wybranym przez Ciebie kierunku. W zestawie znajdą się materiały do zbudowania dwóch takich aut.
  • Toy-Con Wędka: Zbuduj wędkę z działającym kołowrotkiem, który będzie połączony sznurkiem do podstawy trzymającej konsolę Nintendo Switch. Złap jedną z egzotycznych ryb widocznych na ekranie konsoli, zarzucając wędkę i opuszczając haczyk poprzez kręcenie kołowrotkiem. Kiedy poczujesz wibracje Joy-Cona, musisz szybko poderwać wędkę i kręcić, aby wyciągnąć rybę z wody.
  • Toy-Con Domek: Wkładając różnokształtne bloki w specjalne miejsca na górze oraz boku domku możesz wchodzić w interakcje, karmić i bawić się z mieszkającym w nim zwierzątkiem. Różne kształty bloków wykrywane są przez kamerę IR wbudowaną w prawy Joy-Con, który należy włożyć w specjalne miejsce górze domku.
  • Toy-Con Motor: Włóż Joy-Cony w zbudowaną kierownicę motoru, aby pokierować motocyklem na ekranie swojego Nintendo Switch. Prawa rączka odpowiada za przyspieszenie, a przechylanie całego ciała czy skręcanie kierownicą spowodują, że sam motocykl będzie skręcał.
  • Toy-Con Pianino: Po zbudowaniu pięknego, 13-klawiszowego pianina, należy włożyć do niego konsolę Nintendo Switch i prawy Joy-Con, aby rozpocząć grę. Możesz nawet włożyć specjalne klocki pozwalające na wydawania nowych dźwięków czy granie w innych tonacjach.

Robot Kit

HACA_052a_play_10_R_ad-0

  • Toy-Con Robot: Stwórz strój robota, włóż prawy i lewy Joy-Con w odpowiednie miejsca na plecaku i w wizjerze, a potem przejmij kontrolę nad swoim robotem, widocznym na ekranie telewizora, kiedy konsola Nintendo Switch włożona jest do stacji dokującej. Weź udział w różnych grach i zabawach, w tym w trybie robota, w którym będziesz mógł niszczyć miasta i statki kosmiczne.