Całoświatowa sprzedaż gier Pokémon Scarlet i Pokémon Violet na Nintendo Switch w ciągu pierwszych trzech dni przekroczyła 10 milionów

Nintendo dzisiaj ogłosiło, że globalna sprzedaż Pokémon Scarlet oraz Pokémon Violet na Nintendo Switch przekroczyła 10 milionów łącznych sztuk* w ciągu pierwszych trzech dni od światowej premiery 18 listopada 2022 roku. W takim okresie jest to najwyższy poziom globalnej sprzedaży dla dowolnego oprogramowania na dowolnej platformie Nintendo.

Pokémon Scarlet i Pokémon Violet to najnowsze gry z linii głównej w serii Pokémon, które ukazują się trzy lata po Pokémon Sword i Pokémon Shield, również na Nintendo Switch. W tych najnowszych tytułach, które witają zarówno nowicjuszy serii, jak i weteranów, gracze mogą po raz pierwszy we franczyzie przeżyć wyjątkową przygodę z Pokémonami w otwartym świecie.

Gracze podejmują nowy styl podróżowania z Pokémonami, swobodnie eksplorując we własnym tempie i mierząc się z wieloma głównymi ścieżkami fabularnymi w dowolnej kolejności. Pokémon Scarlet i Pokémon Violet oferują także rozbudowane tryby wieloosobowe, pozwalające aż czwórce graczy** przemierzać wspólnie krainę. Poza podstawowymi elementami serii, takimi jak handel i pojedynki z Pokémonami, gracze mogą również odkrywać różne miejsca w regionie wraz z innymi uczestnikami zabawy. Czy to handlując, walcząc, dołączając do Tera Raid Battles, czy po prostu urządzając relaksujący piknik, gracze z pewnością przeżyją niezapomniane chwile ze swoimi przyjaciółmi i rodziną w lokalnym bezprzewodowym lub internetowym*** multiplayerze.

* Według danych Nintendo. Dotyczy to łącznie wersji pudełkowych i cyfrowych.

** Aktualizacja oprogramowania, dodatkowe egzemplarze gier i konsole są wymagane do gry w trybie multiplayer. Gry i konsole są sprzedawane oddzielnie.

*** Do korzystania z funkcji online należy posiadać członkostwo Nintendo Switch Online (sprzedawane oddzielnie) oraz konto Nintendo.