CZY TO OWCZY MARIO? NINTENDO I AARDMAN PRZEDSTAWIAJĄ WEŁNIANY KOSTIUM BARANKA SHAUNA

W ramach nowej współpracy z nagrodzonymi Oscarem twórcami animacji ze studia  Aardman Nintendo wita Baranka Shauna w swojej popularnej grze  Super Mario Maker na Wii U.

Akcja rozgrywa się na nowej planszy specjalnej (Event Course) zwanej Shaun’s Mossy Mole Mischief, która jest inspirowana farmą zamieszkiwaną przez Shauna. Plansza ta jest pełna goniących Cię kretów, łamigłówek i zabawnych ukrytych sekretów. Po jej ukończeniu odblokowany zostaje kostium Baranka Shauna, który pozwoli Mario przybrać jego wygląd!

Kostium ten całkowicie, od kopyt do głów, przemienia naszego bohatera w słodkiego baranka. W specjalnej pozie Mario puszcza jednak oko do graczy, zdradzając swoją prawdziwą tożsamość poprzez pokazanie im charakterystycznych niebieskich ogrodniczek, czerwonej czapki, brązowych butów i białych rękawic.

Aardman stworzył kilka niezwykle popularnych i powszechnie rozpoznawalnych postaci, w tym Shauna, którego w ramach współpracy z Nintendo umieścił razem z jego farmą w Grzybowym Królestwie (Mushroom Kingdom). Efektem tego jest ciekawa plansza, pełna łamigłówek i wełnianych chmurek.

Żaden bohater ze studia Aardman jeszcze nigdy wcześniej nie wystąpił w grze z serii Super Mario, ale w Super Mario Maker Shaun będzie czuł się jak w domu. Ten dostępny wyłącznie na Wii U tytuł zrywa z tradycyjnymi zasadami rozgrywki, dzięki czemu często wprowadzane są do niego niespodziewane nowości zachwycające fanów.

Daniel Efergan, pracujący w Dziale Cyfrowym studia Aardman jako Dyrektor Kreatywny,  stwierdził: „Dorastałem w świecie nowych technologii, który ze względu na swoją naturę pozwalał na tworzenie i dostosowywanie swoich własnych gier – było to inspiracją zarówno dla mnie, jak i wielu innych członków mojego zespołu. Super Mario Maker nawiązuje do tych czasów, inspirując kolejne pokolenie szczęśliwych twórców. Pojawienie się naszej postaci u boku jednego z naszych idoli w tak wyjątkowym projekcie jest dla nas spełnieniem marzeń.

Super Mario Maker pozwala graczom na tworzenie ich własnych plansz Super Mario, dzielenie się nimi z ludźmi z całego świata i pokonywanie poziomów zaprojektowanych przez innych. Możliwości popisywania się swoją kreatywnością są praktycznie nieskończone, przy pomocy ekranu dotykowego GamePada Wii U można dodawać wrogów, klocki, rury oraz wiele innych elementów i z łatwością stworzyć wymarzony poziom.  Powstało już ponad 6,2 miliony plansz, a kolejne są wrzucane do sieci każdego dnia.

Nowa plansza specjalna inspirowana serialem Baranek Shaun i umożliwiająca zdobycie kostiumu Shauna została udostępniona graczom z całego świata w piątek 3 czerwca. Dostępna jest na liście „Event Courses” w menu „Course World”. Przed zmierzeniem się z nowym poziomem, na kanale YouTube Nintendo UK można obejrzeć jego oficjalny zwiastun.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/