DOŁĄCZ DO KIRBY’EGO W JEGO EKSCYTUJĄCEJ PRZYGODZIE W GRZE KIRBY AND THE RAINBOW PAINTBRUSH

W grach z Kirbym często eksperymentuje się ze stylem i wyjątkowymi zwrotami akcji, w poprzednich grach Kirby jeździł na chomiku i przemieniał się w kłębek. Najnowsza odsłona Kirby’ego również zaskakuje – tym razem pięknym światem stworzonym z gliny. Dream Land został pozbawiony wszystkich swoich kolorów, zadaniem Kirby’ego jest ich przywrócenie. Po drodze przemierza siedem planet, walczy z wrogami i rozwiązuje zagadki.

Dzięki przełomowej kontroli dotykowej przedstawionej po raz pierwszy w grze Kirby: Power Paintbrush na konsolę Nintendo DS, gracz ma możliwość prowadzenia i ochrony Kirby’ego poprzez malowanie rysikiem ścieżek, tym razem na dotykowym ekranie Wii U GamePad. Linie te stają się drogą, po której toczy sie Kirby pokonując przeszkody i zwyciężając wrogów. Rysując w kreatywny sposób linie tęczy, jak na przykład tworząc pętle dajesz Kirby’emu możliwość rozpędzić się, ukryć przed wrogami i zagrożeniem, lub pomagasz w rozwiązywaniu zagadek. Dobrze narysowana linia może zatrzymać nawet wodospad lub odkryć ukryty teren. Za pomocą specjalnie narysowanych linii na ekranie dotykowym Kirby ma możliwość przetransformowania się w czołg, łódź podwodną lub rakietę.

Gra Kirby and the Rainbow Paintbrush jest świetną zabawą dla całej rodziny i w gronie przyjaciół, dzięki opcji wsparcia trzema dodatkowymi graczami, którzy mogą przyłączyć się do zabawy w dowolnym momencie. Gracz, który kontroluje Kirby do malowania linii tęczy używa GamePada, natomiast pozostali gracze poruszają się postaciami przyjaznych Waddle Dee za pomocą kontrolera Wii Remote asystując Kirby’emu i pomagając kolekcjonować przedmioty w grze. Pomimo tego, że gracze wspierają się i dążą do wspólnego celu, na końcu każdego poziomu wyświetlane są uzbierane gwiazdki każdego gracza osobno, co sprzyja zdrowej rywalizacji.

Raz dziennie możesz użyć figurek amiibo Kirby, King Dedede i Meta Knight na każdym poziomie gry, aby ulepszyć specjalne zdolności Kirby. Przykładając figurkę, gracz uzyska nieograniczoną funkcję Star Dash, która standardowo może być aktywowana dopiero po zebraniu stu gwiazdek. King Dedede amiibo, dzięki nakryciu głowy, doda Kirbiemu dwa dodatkowe życia, a amiibo Meta Knight zapewni Kirbiemu maskę, z którą szybciej pokona nieprzyjaciół (funcja fast dash)

Gra Kirby and the Rainbow Paintbrush wprowadza w piekną, wyjątkową scenerię, innowacyjny system kontroli i mnóstwo różnych wyzwań zarówno dla jednego gracza jak i w trybie multiplayer. Gra będzie miała swoją premierę na Wii U 8 maja i będzie do kupienia w sklepach oraz e-shopach.