DWIE POPULARNE SERIE GIER WIDEO ŁĄCZĄ SIŁY W ROZSZERZENIU THE SUPER MARIO MASH-UP PACK DO MINECRAFT: Wii U EDITION

Nintendo połączyło siły z firmami Mojang i Microsoft w celu wprowadzenia elementów z serii Super Mario do Minecrafta. Już 18 maja w formie darmowej aktualizacji gry Minecraft: Wii U Edition zadebiutuje Super Mario Mash-Up Pack. Po raz pierwszy gracze będą mogli odpierać ataki zbudowanych z klocków Hammer Bros. i Dry Bonesów, tak jak wcześniej musieli walczyć z Creepersami i Zombie.

Gra Minecraft: Wii U Edition miała swoją premierę w grudniu zeszłego roku. Najnowsza aktualizacja wprowadzi do niej zupełnie nowe skórki, gotowy świat oraz zestaw muzyki i tekstur – wszystkie te elementy są inspirowane popularnymi grami z serii Super Mario, takimi jak Super Mario World, Super Mario 64 czy Super Mario Sunshine. Fani Minecrafta mogą bliżej przyjrzeć się Super Mario Mash-Up Pack w akcji w nowym zwiastunie.

W skład Minecrafta na Wii U wchodzi podstawowa wersja gry oraz wiele popularnych dodatków dostępnych bez dodatkowych opłat. Dzięki rozszerzeniu Super Mario Mash-Up Pack gracze uzyskają dostęp do 40 nowych skórek inspirowanych Super Mario, które umożliwią postaciom przybranie wyglądu zarówno znajomych bohaterów pozytywnych, takich jak Mario, Luigi czy Księżniczka Peach, jak i tych mniej lub bardziej złych, czyli Bowsera, Wario i wszystkich siedmiu pomagierów Bowsera. Tekstury świata i przedmiotów zostały zaprojektowane na nowo, dając graczom możliwość stworzenia ich własnych miejsc inspirowanych grami Super Mario w świecie Minecrafta. Podczas budowania czas można umilić sobie słuchając 15 utworów z ścieżki dźwiękowej gry Super Mario 64. Budowniczy w każdym wieku pokochają tworzenie olbrzymich światów przy pomocy klocków inspirowanych powszechnie znaną i lubianą serią Super Mario.

Minecraft miał swoją premierę w 2011 i szybko zyskał miano tytułu kultowego. Na całym świecie sprzedano już ponad 70 milionów egzemplarzy gry. W Minecrafcie trafiają do olbrzymiego losowo wygenerowanego świata, w którym mogą badać otoczenie, zbierać zasoby i stworzyć wszystko, co sobie tylko wymarzą. Wersja na Wii U pozwala na grę z wyłączonym telewizorem (Off-TV Play), wykorzystanie ekranu dotykowego oraz wieloosobową grę online.

Minecraft: Wii U Edition można pobrać z Nintendo eShop konsoli Wii U, również za pośrednictwem strony internetowej Nintendo UK.

Odkryj świat Minecrafta na nowo już 18 maja, kiedy odbędzie się premiera rozszerzenia Super Mario Mash-Up Pack, dostępnego wyłącznie dla gry Minecraft: Wii U Edition.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/