LOS KONTYNENTU SPOCZYWA W TWOICH RĘKACH W FIRE EMBLEM ECHOES: SHADOWS OF VALENTIA

Kiedy wojna domowa grozi zniszczeniem królestwa, zagubieni przyjaciele z dzieciństwa z tajemniczą przeszłością muszą zebrać siły, spotkać się i przynieść pokój kontynentowi 19 maja, w dniu premiery gry Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia na konsolach Nintendo 3DS. Odnowiona, odświeżona i wydana poza Japonią po raz pierwszy, ta odsłona Fire Emblem Gaiden pozwoli graczom z Europy na udział w całkowicie nowej przygodzie z bogatą przeszłością.

Gra ta jest najnowszą odsłoną długiej, rozwijającej się serii strategicznych gier RPG i wydana zostanie po niedawno wypuszczonej darmowej aplikacji Fire Emblem Heroes na urządzenia mobilne. W Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia gracze przejmą kontrolę nad dwiema osobnymi armiami Alma oraz Celici, a ich różniące się zadania mają wspólny cel zjednoczenia krainy Valentia. Walki w serii Fire Emblem polegają na prowadzeniu małego oddziału zrekrutowanych żołnierzy przeciwko oraz silniejszym armior w turowych bitwach, które wymagają ostrożnego taktycznego planowania, ponieważ każdy błąd może odsłonić jednostki na atak przeciwnika.

3DS_FireEmblemEchoesShadowsOfValentia_02

Jeśli jednostka zostanie mocno zraniona w ferworze walki w tradycyjnym trybie Classic Mode, poniesie obrażenia, które nie pozwolą wrócić jej już do bitwy lub nawet zginie. W trakcie rozgrywki gracze mogą użyć Koła obrotowego (Turnwheel) Mili do cofnięcia ostatnich kilku tur gracza, dając mu szansę na poprawienie taktycznych błędów i przemyślenie strategii. Jeśli gracze nie chcą, aby ich porażka była permanentna, mogą grać w trybie Casual Mode, który pozwala na wskrzeszenie poległych jednostek po każdej walce, dając graczom większą wygodę przechodzenia przez fabułę.

3DS_FireEmblemEchoesShadowsOfValentia_04

Gracze będą mogli także cieszyć się rozszerzoną zawartością fabularną, w której znajdą się nowi bohaterowie, nowi przeciwnicy do pokonania i nowy prolog o tajemniczej historii Alma i Celici. Po raz pierwszy w historii serii Fire Emblem wszystkie dialogi bohaterów w głównych scenach fabularnych są w pełni zdubbingowane w języku angielskim. Pięknie zanimowane przerywniki filmowe od animatorów ze Studia Khara pozwolą kiełkującym taktykom na wczucie się w historię bardziej niż kiedykolwiek.

3DS_FireEmblemEchoesShadowsOfValentia_06

Kolejną nowością w serii Fire Emblem jest możliwość dowolnego zwiedzania jaskiń oraz lochów w trzech wymiarach, co pozwala Almowi i Celice na zobaczenie przeciwników przed walką: gracze mogą zdobyć cenną przewagę, atakując przeciwników w tych miejscach, zmuszając ich do rozpoczęcia konfliktu ze zmniejszonymi paskami zdrowia. W każdej instancji znajduje się Posąg Mili (Mila’s Statue), którego można użyć do awansowania postaci oraz zmiany ich klasy, a w niektórych znajdziecie także Święte Źródła (Sacred Springs), dzięki którym bohaterom permanentnie podniosą się statystyki.

Po premierze 19 maja, gra  dostępna będzie osobno lub w specjalnej Limitowanej Edycji, w której znajdą się artbook, metalowe przypinki z Almem, Celicą i Marth, ścieżka dźwiękowa „Sounds of Echoes” oraz 2 figurki amiibo: Alm i Celica. Po ich użyciu, figurki aktywują swoje własne, unikatowe bonusy, które pozwolą graczom na zdobycie przedmiotów i podniesienie poziomu swojej armii. Zapaleni stratedzy mogą zobaczyć Limitowaną Edycję w zwiastunie Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia – Limited Edition Trailer.

Wybierając Koło obrotowe Mili (Mila’s Turnwheel) z menu mapy świata, gracze będą mogli także aktywować swoje figurki amiibo Alma oraz Celici, aby móc użyć ich w bitwie. Podczas walki, gracze mogą poświęcić część życia Alma lub Celici, aby przywołać kontrolowanego przez komputer Iluzorycznego Bohatera (Illusory Hero), który będzie służył za tymczasową jednostkę przez jedną turę. Alm i Celica będą stawali się coraz silniejsi, a ich statystyki można zapisać w figurkach amiibo, dzięki czemu ich pomocnik będzie rósł w siłę razem z nimi.

Dodatkowo, figurki amiibo Marth, Roya, Ike, Robin, Luciny, a nawet nadchodząca figurka Corrin także będą kompatybilne z grą i przyzwą dodatkowego potwora na pole walki, który pomoże graczom podczas bitwy.

Los kontynentu spoczywa w twoich rękach w grze Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, która pojawi się w Europie 19 maja na konsolach Nintendo 3DS. Tego samego dnia w sklepach pojawi się Limitowana Edycja zawierająca artbook,metalowe przypinki, ścieżkę dźwiękową “Sounds of Echoes” oraz dwie figurki amiibo: Alm i Celica.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl 

 

Więcej informacji w języku angielskim:

Strona internetowa Fire Emblem: http://fireemblem.co.uk/

Fire Emblem na Facebooku: https://www.facebook.com/FireEmblem

Strona internetowa Nintendo 3DS:  http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Nintendo Switch: https://www.nintendo.co.uk/nintendoswitch

Nintendo of Europe na Twitterze: https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze: https://twitter.com/nintendouk

Nintendo on na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo Switch na Facebooku: https://www.facebook.com/NintendoSwitch

amiibo UK na Facebooku: https://www.facebook.com/amiiboUK

Nintendo UK na YouTube: http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu: http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu: http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie: https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie: https://instagram.com/nintendouk/