Najnowsze Nintendo Direct z 14.1.2015 zaskakuje nowościami

Podczas prezentacji internetowej Nintendo Direct z dnia 14.1.2015, Nintendo zapowiedziało, że New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL będzie wprowadzone na rynek sprzedaży 13 lutego. Tego samego dnia pojawią sie na sklepowych półkach również najbardziej oczekiwane tytuły: The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D i Monster Hunter 4 Ultimate, oba na Nintendo 3DS i 2DS w sklepach i w eShopie Nintendo.

New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL prezentuje sporo nowych udoskonaleń zaprojektowanych, żeby oferować przyjemniejsze i bardziej wciągające przeżycia dla graczy. New Nintendo 3DS ma 1,2 x – wiekszy ekran niż Nintendo 3DS, podczas gdy New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL wyposażone są w szerszy zakres kontroli za pomocą C Stick i przycisków ZL/ZR, super stabilne 3D za pomocą technologii face-tracking (śledzenie twarzy) i wbudowaną funkcją NFC, która umożliwia komunikację z figurkami Amiibo. New Nintendo 3DS XL będzie dostępne w kolorze metalicznym czarnym lub metalicznym niebieskim, New Nintendo 3DS zadebiutuje w kolorze czarnym lub białym, ale będzie również możliwość wyboru barwy z szerokiej gamy nakładek -12, które będą dostępne w dniu premiery, a zapowiedziano jeszcze więcej.
Dwie limitowane edycje New Nintendo 3DS XL będą również dostępne od 13 lutego. Edycja New Nintendo 3DS XL Majora’s Mask będzie zawierać zainstalowaną grę The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D i konsolę New Nintendo 3DS XL pokrytą motywem z gry. Również edycja New Nintendo 3DS XL Monster Hunter 4 Ultimate będzie zawierała zainstalowaną grę Monster Hunter 4 Ultimate i konsolę New Nintendo 3DS XL pokrytą z wierzchu eblematem z gry.
Wśród pozostałych informacji z prezentacji, Nintendo ujawniło również nową grę z serii Fire Emblem na Nintendo 3DS, zupełnie nową grę akcji na Nintendo 3DS IronFall:Invasion z perspektywy trzeciej osoby, już wkrótce w Nintendo eShopie, serię figurek Amiboo przedstawiającą klasycznych bohaterów z serii Super Mario i mnóstwo szczegółów o nadchodzących grach na Wii U i Nintendo 3DS, włącznie z Code Name: S.T.E.A.M., Splatoon, i Mario Party 10.
Aby obejrzeć w całości Nintendo Direct, odwiedź stronę http://nintendo.co.uk/nintendodirect albo sprawdź więcej filmów związanych z prezentacją na kanale Nintendo UK YouTube,

 

Niektóre z kluczowych zapowiedzi zawartych w Nintendo Direct :

 

Nintendo 3DS

 

 • New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL: Oprócz nowych możliwości sterowania, super-stabilnej technologii 3D i wbudowanej funkcji NFC, New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL również wyposażone jest w zwiekszenie mocy CPU, umożliwiające szybsze pobieranie prędkości i używania Miiverse, oraz delikatniejsze przejście między programami i grami. Konsole New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL mają swoją premierę 13 lutego 2015.
 • The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D: Remake ulubionej gry na Nintendo 64 będzie mieć swoją premierę na Nintendo 3DS i 2DS 13 lutego. W tym samym dniu pojawi się Edycja limitowana New Nintendo 3DS XL Majora’s Mask, zawierająca konsolę New Nintendo 3DS XL z motywem z Majora’s Mask i kopią gry. Gracz, który doświadcza ciemnych i zwariowanych przygód na New Nintendo 3DS lub New Nintendo 3DS XL, doceni super stabilne 3D i wzmocnioną kontrolę kamery używając C Stick.
 • Nowa gra Fire Emblem : Nowa gra z serii Fire Emblem wkrótce na Nintendo 3DS i 2DS. Rozwinięta przez ten sam zespół, który tworzył Fire Emblem: Awakening, nowe przygody dodają wyzwań nigdy wczesniej nie widzianych w serii i zmuszają gracza do podejmowania decyzji, które skierują świat gry na zupełnie inne, nowe ścieżki. Więcej informacji o premierze gry bedzie ujawnione w przyszłości.
 • Monster Hunter 4 Ultimate: kiedy gracz odkrywa świat gry Monster Hunter 4 Ultimate musi stawić czoła wielu okrutnym wrogom, z maksymalnie trzema przyjaciółmi lokalnie, lub po raz pierwszy na Nintendo 3DS, online za pomocą bezprzewodowego łącza internetowego. Zaczynamy dzisiaj, ekskluzywną wersją demo z trzema różnymi góściami a funkcja gry lokalnie i online multiplayer stanie się dostepna przez email dla wybranych fanów Monster Hunter razem z trzema dodatkowymi kodami z eShopu, którymi możesz podzielić się z przyjaciółmi. Specjalna limitowana edycja New Nintendo 3DS XL zawiera zgrabną, specjalnie zaprojektowaną konsolę oraz grę the Monster Hunter Ultimate 4 , która równiez ma premierę tego samego dnia. Podczas grania na New Nintendo 3DS lub New Nintendo 3DS XL, gracz może użyć nowej funkcję C Stick i super stabilne 3D które powoduje, że gra staje się jeszcze bardziej wciągająca, co więcej dostępne będą dwa zestawy nakładek inspirowanych grą dla właścicieli New Nintendo 3DS, do kupienia osobno od 13 lutego.
 • Super Smash Bros. dla Nintendo 3DS kompatybilne z amiboo: W lutym, nowa aktualizacja z systemem pozwoli na wsparcie amiboo w Super Smash Bros. na Nintendo 3DS używając figurek amiboo z serii the Super Smash Bros. amiibo nowej technologii NFC, wbudowanej w system New Nintendo 3DS. Poprzednio zapowiedziany Nintendo 3DS NFC Reader/Writer dla amiboo na Nintendo 3DS będzie miał swoją premierę w przyszłości.
 • Xenoblade Chronicles 3D: 2 kwietnia ma premierę remake dobrze ocenionej gry Xenoblade Chronicles w ekskluzywnym wydaniu na konsole New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL. Nowa wersja zapewnia efekty 3D i pozwala graczom na oglądanie mapy oraz postaci na dolnym ekranie. Innym, nowym dodatkiem do gry jest bonus pozwalający graczowi na oglądanie w 3D bohaterów oraz słuchanie utworów ze ścieżki dźwiękowej gry.
 • IronFall: Invasion: stworzona przez trzech utalentowanych indyjskich programistów, na platformę Nintendo 3DS i 2DS, IronFall: Invasion przynosi szybkie tempo strzelanki, które jest idealnie stworzona do używania C Stick na New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL. Ten nowy tytuł od VD-Dev z sześcioma lokalnymi graczami i funkcją multiplayer, kampanią dla pojedynczego gracza i 60fps bedzie miał swoją premierę w Nintendo eShop na Nintendo 3DS w lutym.
 • Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Edition: Bazująca na popularnej grze Puzzle & Dragons – gra puzzle z RPG  i elementami strategii, która wcześniej wyszła w Japonii– Puzzle & Dragons Z i Puzzle & Dragons: Super Mario Bros. Premiera zestawu dla platformy Nintendo 3DS i 2DS odbędzie się w Maju. W edycji Puzzle & Dragons: Super Mario Bros znajdziecie postacie i świat z serii the Super Mario Bros.
 • Code Name: S.T.E.A.M.: 15 maja Abraham Lincoln zjednoczy zespół utalentowanych agentów aby odeprzeć atak obcych. Code Name: S.T.E.A.M. jest wspierana postaciami Amiibo. Gracz może użyć Fire Emblem figurki amiibo Marth, Ike, Robina i Luciny i wykorzystać ich broń w walce przeciwko obcym.
 • Pokémon Shuffle: premiera w Nintendo eShopie dla Nintendo 3DS w lutym, Pokémon Shuffle gracz musi ułożyć 3 lub więcej pasujących do siebie pokemonów alby wyczyścić je z ekranu i ukończyć poziom. Gracz może pobrać grę w eShopie za darmo a także zakupić w grze przedmioty.
 • ACE COMBAT ASSAULT HORIZON LEGACY +: już w lutym 2015 na platformie Nintendo 3DS i 2DS możesz grać jako legendarny pilot Phoenix i kontrolować bojowe odrzutowce, wzorowane na prawdziwych wojskowych. Gra jest kompatybilna z C Stick i przyciskami ZR/ZL na platformie New Nintendo 3DS dla pełnej kontroli nad lotem. Gra również kompatybilna z amiibo, które odblokowują odrzutowce stylizowane na postaci takie jak Link, Bowser czy Fox.
 • Nintendo Anime Channel: nowa usługa wideo na żądanie startuje 13 lutego i oferuje fanom szanse na śledzenie serii anime, takich jak Pokémon, Kirby, i Inazuma Eleven, oferta będzie wciąż poszerzana o nowe treści. Usługa jest łatwo dostępna poprzez pobranie darmowej aplikacj z Nintendo eShopu.

 

Wii U

 

 • Splatoon: Gracze rozpoczynają tą kolorową strzelankę na „rynku”, który jest połączony z różnymi trybami gry a także gwarantuje dostęp do centrum handlowego. Tutaj gracze mogą dla siebie dopasować broń i ubrania. Splatoon wyjdzie ekskluzywnie na Wii U w maju 2015
 • Mario Party 10: Nowy „Amiibo tryb Party” wnosi kompatybilność z figurkami do klasycznej serii Party. Wybrane figurki amiibo z kolekcji Super Smash Bros. Collection i Super Mario Collection będą funkcjonowały w grze: Mario, Luigi, Peach, Toad, Yoshi, Bowser, Rosalina, Donkey Kong i Wario. Mario Party 10 ukazuje się na Wii U 20 marca. W sprzedaży będzie też ograniczona ilość bundlów zawierających amiibo Mario z kolekcji Super Mario Collection i grę.
 • Captain Toad: Treasure Tracker: nowy update, który przyjdzie 20. Marca doda kompatybilność z amiibo do tej czarującej gry na Wii U. Gracze, którzy przyłożą Toad amiibo – które ukaże się tego samego dnia- do NFC Gamepada, mogą odkryć nowy tryb – „zabawa w chowanego” gdzie Toad jest schowany na różnych poziomach.
 • Xenoblade Chronicles X: Nowa gra na Wii U to open-world RPG, która umożliwia graczom jednocześnie poznawać ogromny świat. Xenoblade Chronicles X jest planowane na rok 2015.
 • Project Treasure (working title): Chodzi o nową grę wyłacznie na Wii U, której zwiastun był odkryty w dzisiejszym Nintendo Direct przez Katsuhiro Haradou z Bandai Namco Games. Gra będzie do pobrania za darmo, ale wymaga połączenia on-line 4 graczy, którzy będą współpracować przy dokończeniu różnych etapów gry, przechodzić przez pułapki, niszczyć wrogów i zdobywać skarby.
 • Wii Games Coming to Wii U as download software: Od dziś gracze mogą pobrać gry Wii bezpośrednio do swojego Wii Home Menu przez Nintendo eShop dla Wii U bez potrzeby wstępu do Wii Mode. Pierwszą grą, która jest dostępna to Super Mario Galaxy 2. Przyszła lista gier Wii które wejdą do eShopu na Wii U zawiera Donkey Kong Country Returns (22. styczeń) i Metroid Prime Trilogy (29. styczeń). W dalszej kolejności w przygotowaniu są tytuły: Kirby Adventure Wii, Pandora’s Tower, Sin & Punishment: Successor of the Skies a Punch-Out!! Wii U Gamepada można użyć przy graniu w różne gry Wii, które były kompatybilne z Wii Classic Controller.

 

amiibo

 

 • Super Mario Collection amiibo: Nowe figurki amiboo inspirowane postaciami z serii Super Mario będą miały premierę 20 marca. Seria zawiera nowe modele Mario, Luigi, Peach, Yoshi i Bowser, oraz wprowadza postać Toada. Skrzyżowanie postaci amiboo z Super Smash Bros. i z serii Super Mario takich jak Mario, Luigi, Peach, Yoshi i Bowser będą miały te same funkcje we wszystkich kompatybilnych grach, więc gracz będzie mógł wybrać, który wygląd figurki najbardziej mu się podoba.
 • Dodatkowe figurki amiibo: Robin, Lucina, Charizard, PAC-MAN, Wario i inne figurki amiibo ukażą się 24 kwietnia, będą kompatybilne z Super Smash Bros. na Wii U, a także będą od lutego kompatybilne z Super Smash Bros. na Nintendo 3DS.

 

Nintendo eShop na Nintendo 3DS i Wii U

 

 • Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars: W tej hybrydzie puzzli i gry planszowej gracz przechodzi gry Mini Mario, aby wyjść z planszy używając kontrolera dotykowego. Jak we wcześniejszych grach z tej serii, gracz może stworzyć swoje własne poziomy i podzielić się nimi z innymi graczami online. W tej grze gracz może dać “tip” twórcy wygenerowanych przez użytkownika puzzli z gwiazdami, dzięki któremu może kupić nowe części potrzebne do tworzenia nowych poziomów. Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars bedzie dostępne jako kod do pobrania w sklepach lub bezpośrednio z Nintendo eShopu dla Wii U i Nintendo 3DS 20. marca. Gracz który zakupi wersję na Wii U otrzyma darmowy kod na wersję Nintendo 3DS w formie bonusu i odwrotnie.


Dodatkowe informacje uzyskacie pod adresami:

Nintendo Direct website http://nintendo.co.uk/nintendodirect

Dystrybutor Nintendo Polska na facebook https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Nintendo UK on YouTube http://www.youtube.com/NintendoUK