NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE Z PREZENTACJI NINTENDO SPOTLIGHT NA E3

Nintendo naszkicowało plan dalszej podróży, która zaczęła się od premiery konsoli Nintendo Switch w marcu. Tego lata Nintendo ponownie pokaże swoje starania w tworzeniu zabawnych gier multiplayer, w które grać można kiedykolwiek, gdziekolwiek i z kimkolwiek, dzięki zabawnym produkcjom takim jak Splatoon 2, ARMS oraz Pokkén Tournament DX, pierwszy tytuł Pokémon na Nintendo Switch. Turnieje tych trzech gier odbędą się w tym tygodniu podczas pokazu gier wideo E3, który zaczyna się już 15 czerwca w Los Angeles. Obejrzeć można je na stronie Nintendo E3 http://e3.nintendo-europe.com lub na kanale Twitch Nintendo.

W późniejszym okresie tego roku posiadacze Nintendo Switch będą mogli zwiedzić nowe Królestwa w Super Mario Odyssey, pierwszej sandboksowej przygodzie Mario w 3D od ponad 15 lat. Osoby, które odwiedzą stoisko Nintendo na E3 w tym tygodniu będą jednymi z pierwszych graczy, którzy przetestują tę grę.

We wczorajszej prezentacji wideo Nintendo Spotlight: E3 2017 video  znalazły się nowe gry na Nintendo Switch takie jak Yoshi, Kirby oraz Xenoblade Chronicles, a ponadto więcej szczegółów o najważniejszych produkcjach, np. Super Mario Odyssey. Podczas prezentacji zapowiedziano także Metroid Prime 4 oraz nową grę RPG z serii Pokémon na Nintendo Switch. Całą prezentację można obejrzeć pod adresem: http://e3.nintendo-europe.com.

W tym roku Nintendo zapewni stały przypływ świetnych gier zarówno na Nintendo Switch, jak i  Nintendo 3DS. Jednym z najważniejszych tytułów będzie Super Mario Odyssey na Nintendo Switch. Gracze przemierzą w nim ogromne Królestwo 3D, gdzie zdobędą Power Moons, które ulepszą statek powietrzny Mario – The Odyssey. Królestwa dookoła świata wypełnione są tajemnicami i niespodziankami. Mario może przywdziać szereg kostiumów i wejść w interakcję z wieloma elementami otoczenia w kreatywny sposób, taki jak kierowanie pojazdami czy eksploracja terenu w postaci Pixel Mario. Nowy partner Mario, Cappy, pozwoli mu na korzystanie z nowych ruchów takich jak Cap Throw, Cap Jump oraz Capture, które odświeżą klasyczną formułę Super Mario. W grze tej znajdą się nowe lokalizacje, takie jak najeżone wieżowcami New Donk City. Trzy figurki z serii Super Mario Odyssey – Mario, Princess Peach oraz Bowser w ślubnych strojach – będą sprzedawane oddzielnie w trzypakach po premierze gry, 27 października. Amiibo można obejrzeć na stoisku Nintendo na E3, gdzie znajdują się także dwie nowe figurki z serii Super Mario: Goomba oraz Koopa Troopa.

Inne nadchodzące gry na Nintendo Switch:

  • Pokkén Tournament DX od BANDAI NAMCO Entertainment Inc. oraz The Pokémon Company pozwoli graczom na przejęcie kontroli nad Pokémonami w celu pokonania innych Pokémonów na arenie. Nowi wojownicy w grze oraz Pokémony wsparcia tworzą ostateczną wersję gry. Premiera Pokkén Tournament DX: 22 września.
  • W nowej grze Yoshiego gracze zwiedzą wielki świat przypominający wyglądem makietę. Każda plansza posiada tradycyjną przednią stronę oraz tył, gdzie gracze będą mogli zwiedzać świat z innego punktu widzenia, aby odkrywać nowe tajemnice. Nowa przygoda Yoshiego rozpocznie się w 2018 roku.
  • W pierwszej grze z serii Kirby na konsole Nintendo Switch przyjacielska kulka będzie mogła rekrutować wrogów, uderzając ich serduszkami, aby móc zebrać zespół do czterech postaci i tworzyć ataki kombo, które pomogą w rozwiązywaniu zagadek i pokonywaniu wrogów.
  • W Xenoblade Chronicles 2, najnowszej odsłonie znanej serii RPG, nowy bohater szukał będzie Elysium podczas wciągającej podróży przez całkiem nowy świat. Premiera gry już zimą.
  • W Fire Emblem Warriors od KOEI TECMO GAMES, gracze przejmą kontrolę nad swoimi ulubionymi postaciami z serii Fire Emblem, takimi jak Marth, Xander czy damska wersja Corrin, oraz nad całkowicie nowymi bohaterami. Gracze będą mogli wyprowadzić niesamowicie silne ciosy i tworzyć strategie zawierające klasyczny trójkąt broni, aby pokonać hordy przeciwników na wielu terenach, z których niektóre inspirowane są lokacjami znanymi z Fire Emblem, takimi jak Zamek Hoshido. Premiera Fire Emblem Warriors na Nintendo Switch już tej jesieni. Gra dostępna będze w przyszłości także na konsole New Nintendo 3DS XL, New Nintendo 3DS oraz New Nintendo 2DS XL**.

Nintendo Switch cieszyć będzie się także wsparciem innych, topowych wydawców oraz deweloperów w branży. Pojawią się między innymi:

  • Rocket League od Psyonix pozwoli rywalizować ośmiu graczom* w hybrydzie piłki nożnej oraz wyścigów. Wersja na Nintendo Switch zawiera dodatkowe Customisation Items oraz Battle-Cars. Premiera gry: zima 2017.
  • Specjalnym prezentem dla fanów Nintendo będą wybrane przedmioty z serii The Legend of Zelda, które pojawią się w wersji na Nintendo Switch gry The Elder Scrolls V: Skyrim od Bethesdy po jej premierze tej zimy.
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle od Ubisoft® jest zabawnym połączeniem Grzybnego Królestwa oraz Rabbidsów. Ta turowa gra łączy w sobie klasyczne postaci Mario oraz przeurocze Rabbidsy inspirowane Mario, a także zabawną eksplorację i rozgrywkę. Gra pojawi się wyłącznie na konsoli Nintendo Switch 29 sierpnia.
  • EA SPORTS™ FIFA 18 na Nintendo Switch jest najbardziej wciągającą, społeczną oraz prawdziwą grą dotyczącą piłki nożnej, jaka została kiedykolwiek stworzona dla graczy Nintendo. Napakowana jest zawartością, a można w nią będzie zagrać kiedykolwiek, gdziekolwiek, kimkolwiek w unikalny sposób już 29 września.

Nintendo podzieliło się także szczegółami dotyczącymi nadchodzących paczek DLC do gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dwie paczki dostępne są jedynie po kupieniu Expansion Pass za 19,99 euro. Pierwsza z nich, „The Master Trials”, pojawi się 30 czerwca, a druga, „The Champions’ Ballad” zimą 2017 roku. Nintendo ogłosiło także cztery nadchodzące figurki bohaterów z gry: figurki bohatera Goron – Daruki, bohatera Rito – Revaliego, bohaterki Zory – Miphy oraz bohaterki Gerudo – Urbosy, które będą sprzedawane w czteropaku.

Oprócz ogłoszenia Metroid Prime 4 podczas prezentacji wideo Nintendo Spotlight: E3 2017, Nintendo zapowiedziało także powrót klasycznej przygody Metroid na rodzine konsol Nintendo 3DS podczas Nintendo Treehouse. Metroid: Samus Returns jest odświeżoną wersją przygody z 1992 roku na konsolę Game Boy – Metroid II: Return of Samus. Arsenał międzygalaktycznej łowczyni głów, Samus Aran, został rozszerzony o nowe ruchy oraz zdolności, takie jak potężny Melee Counter, Free Aim Mode czy tajemnicze zdolności Aeion. Ta napakowana akcją przygodówka została całkowicie odnowiona z wciągającą grafiką 3D oraz bogatą, nastrojową paletą kolorów. Premiera gry: 15 września.

Dodatkowe informacje oraz relacje z rozgrywki z gier na Nintendo Switch oraz Nintendo 3DS będą pokazywane codziennie podczas Nintendo Treehouse: Live at E3, które można obejrzeć pod adresem: http://e3.nintendo-europe.com.

*Do gry multiplayer wymagane są dodatkowe akcesoria. Sprzedawane oddzielnie.

**Gra nie jest kompatybilna z konsolami Nintendo 3DS, Nintendo 3DS XL oraz Nintendo 2DS.

Więcej informacji – w języku polskim: 

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl