NINTENDO OTWIERA GAMESCOM NOWĄ ZAWARTOŚCIĄ W SPLATOON 2 ORAZ ARMS

Największe growe targi świata – gamescom w niemieckiej Kolonii – otworzyły wczoraj swoje drzwi, a fani z całego świata mogą dowiedzieć się więcej o największych grach Nintendo dzięki tygodniowi pokazów na żywo, w których wezmą udział twórcy oraz eksperci z Nintendo of Europe. Wszystkie materiały obejrzeć można w języku angielskim na kanale YouTube Nintendo of Europe oraz na stronie internetowej Nintendo of Europe.

Gra Super Mario Odyssey jest dostępna do zagrania dla fanów na stoisku Nintendo. Twórca gry, Yoshiaki Koizumi, pojawi się na scenie w środę o 15:00, aby opowiedzieć o szczegółach nadchodzącej przygody Mario, która swoją premierę w Europie będzie miała 27 października. Natomiast w czwartek o 12:00, o północy, twórca Metroid: Samus Returns, Yoshio Sakamoto, oraz dyrektor kreatywny Mercury Steam, José Luis Márquez, podzielą się nowymi informacjami na temat nadchodzącej na Nintendo 3DS przygody Samus Aran.

W ogłoszeniu wideo od Squid Research Lab zobaczyliśmy nową darmową zawartość, która wkrótce pojawi się w grze Splatoon 2: Manta Maria dołącza do wachlarza map Turf War oraz map rankingowych w tę sobotę, podczas gdy fani będą mogli wypróbować specjalną broń Bubble Blower – dostępną wpierw w zestawie z Forge Splattershot Pro – już w sobotę 2 września. Fani, którzy chcieli poznać kilka wskazówek dotyczących używania tych nowych dodatków mogli obejrzeć stream na żywo wczoraj o godzinie 11:00, podczas gdy uczestnicy gamesomu mogą wypróbować je na stoisku Nintendo. Oprócz tego wszystkiego już dzisiaj pojawi się nowa mapa Salmon Run – Lost Outpost, a widzowie będą ją mogli obejrzeć o 13:00 na kanale YouTube Nintendo of Europe.

Fani bijatyki Nintendo ARMS będą wkrótce mogli zagrać nową postacią, która jest częścią darmowej aktualizacji: uliczną pięściarką Lolą Pop, którą zobaczyć mogliśmy w najnowszym zwiastunie ARMS. Lola Pop to zaprawiony w podróżach klaun o osobowości równie kolorowej co jej strój. Jej zdolność polega na nadmuchaniu swojego ciała niczym balon, co daje jej duże możliwości defensywne. Dzięki trzem nowym ramionom ARMS oraz nowej mapie gracze będą mogli tworzyć nowe strategie, zarówno grając ze znajomymi, jak i online. Już jutro o 11:00 na kanale YouTube Nintendo of Europe fani zobaczą Lolę Pop w akcji i dostaną kilka wskazówek na temat walki nią oraz przeciwko niej.

Fani, którzy jeszcze nie spróbowali swoich sił w szybkiej i zabawnej bijatyce ARMS będą mogli to zrobić w ten weekend za darmo dzięki wydarzeniu ARMS Global Testpunch, które rozpocznie się w piątek 25 sierpnia o 17:00. Aby wziąć w nim udział, należy pobrać darmowe oprogramowanie ARMS Global Testpunch ze sklepu Nintendo eShop na Nintendo Switch, a następnie włączyć je i wskoczyć w wir walk online. ARMS Global Testpunch będzie miało miejsce od piątku o godzinie 17:00 do niedzieli, 22:00.

Właściciele Nintendo Switch, którzy pragną dodatkowej dawki bijatyk, mogą wypatrywać dema gry Pokkén Tournament DX, które pojawi się w eShopie w ten czwartek.

Gra Fire Emblem Warriors pojawi się w Europie 20 października 2017 wraz z nowymi figurkami amiibo Chroma oraz Tiki. Wersja gry na Nintendo Switch będzie dostępna także w Limitowanej Edycji, w której znajdzie się oryginalna ścieżka dźwiękowa na trzech płytach oraz karty postaci. Na gamescomie zobaczymy także w akcji nowe grywalne postaci, które fani mogą wpierw poznać w najnowszym zwiastunie Fire Emblem Warriors przed obejrzeniem szczegółowego streama w ten piątek o godzinie 11:00.

Poznaliśmy także nowe funkcje nadchodzącej konsoli Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System, która pojawi się w sklepach 29 września. Gracze mogą użyć opcji Rewind, aby cofnąć nieco rozgrywkę i spróbować raz jeszcze przejść jej trudne momenty, zebrać pominięte przedmioty lub po prostu zobaczyć jeszcze raz jakąś sekcję gry. Czas cofnięcia zależy od typu gry: gracze mogą cofnąć się o kilka minut w grach RPG takich jak Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars, podczas gdy w grach akcji, np. w Super Mario World, czas ten będzie wynosił 40 sekund. Nową opcję oraz opcjonalne ramki można zobaczyć w dzisiejszym zwiastunie Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System.

Pozostając w temacie Super Nintendo, 13 października w sklepach pojawi się New Nintendo 3DS XL – Super Nintendo Entertainment System Edition. Retro wygląd konsoli zainspirowany został klasycznym wyglądem Super Nintendo, a wewnętrzne przyciski Nintendo 3DS mają kolory, które znajdowały się na oryginalnych kontrolerach SNESa. Tego samego dnia do rodziny gier na konsolę 3DS dołączą trzy nowe tytuły Nintendo Selects: SUPER MARIO 3D LAND, Luigi’s Mansion 2, oraz Kirby: Triple Deluxe. Każdy z nich dostępny będzie także w sklepie Nintendo eShop w cenie 19,99 euro.

W poniższe tytuły fani mogą zagrać na stoisku Nintendo w Hali 9.1:

Nintendo Switch

 • Super Mario Odyssey
 • Splatoon 2
 • ARMS
 • Fire Emblem Warriors
 • Pokkén Tournament DX
 • The Elder Scrolls V: Skyrim
 • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft)
 • EA SPORTS™ FIFA 18 (Electronic Arts)
 • LEGO Worlds (Warner Bros. Interactive Entertainment)
 • Sonic Mania (SEGA Europe)
 • Monster Boy and the Cursed Kingdom (FDG Entertainment / Game Atelier)
 • Yoku’s Island Express (Team17 / Villa Gorilla)
 • AWAY: Journey to the Unexpected (Playdius)
 • Nine Parchments (Frozenbyte)
 • SteamWorld Dig 2 (Image & Form Games)
 • Flipping Death (Zoink Games)
 • Unbox: Newbie’s Adventure (Merge Games / Prospect Games)
 • Battle Chasers Nightwar (THQ Nordic / Airship Syndicate)

 

Nintendo 3DS family systems 

 • Metroid: Samus Returns
 • Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
 • Monster Hunter Stories
 • Story of Seasons: Trio of Towns

Kompletną rozpiskę pokazów na żywo, które odbędą się w ciągu tego tygodnia oraz więcej informacji na temat gier na tegorocznych targach gamescom znajdziecie na stronie internetowej Nintendo of Europ gamescom. Bądźcie na bieżąco z najnowszymi newsami z gamescomu, obserwując Nintendo of Europe na Twitterze oraz inne kanały społecznościowe wymienione poniżej.

Więcej informacji:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl