NINTENDO PRZEDSTAWIA OBSZERNĄ LISTĘ TYTUŁÓW GIER 2019 ROKU NA NINTENDO SWITCH DLA WSZYSTKICH GRACZY

Nintendo rozpoczęło swój udział na E3 2019 pokazując wiele gier na Nintendo Switch, zaplanowanych na rok 2019 i później. Podczas prezentacji Nintendo Direct, Nintendo zdradziło nowe informacje dotyczące gier, między innymi Pokémon Sword, Pokémon Shield, Luigi’s Mansion 3, The Legend of Zelda: Link’s Awakening, MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order, Fire Emblem: Three Houses, Animal Crossing: New Horizons, ASTRAL CHAIN™ oraz Super Smash Bros. Ultimate.

Nintendo Direct pokazało także gry nadchodzące na Nintendo Switch, takie jak The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition od CD PROJEKT RED, The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics od Netflix i EnMasse, CONTRA ROGUE CORPS od Konami oraz TRIALS of MANA od SQUARE ENIX.

Nintendo ujawniło także dwóch nowych zawodników do odpłatnego pobrania w grze Super Smash Bros. Ultimate: Hero z serii DRAGON QUEST będzie dostępny tego lata, a Banjo-Kazooie na jesieni. Prezentacja Nintendo Direct zakończyła się informacją o sequelu The Legend of Zelda: Breath of the Wild, który jest obecnie przygotowywany na Nintendo Switch.

Po prezentacji Nintendo kontynuowało wystąpienie Nintendo Treehouse: Live, które po raz pierwszy pokazało graczom nowe przygotowywane na Nintendo Switch gry Pokémon – na żywo. Gry będą miały premierę 15 listopada. Nintendo Treehouse: Live, pozwalające na bliższe przyjrzenie się grom na Nintendo Switch, prezentowanych na E3, będzie kontynuowane we czwartek. Środowe i czwartkowe streamy na żywo rozpoczną się zawsze o 18:00. Po raz pierwszy w historii, czwartkowe show będzie poświęcone wyłącznie grom indie nadchodzącym na Nintendo Switch.

Inne szczegóły ujawnione w czasie Nintendo Direct:

 • Pokémon Sword oraz Pokémon Shield: Nowe pokolenie Pokémonów nadchodzi na konsolę Nintendo Switch. Zostań trenerem Pokémonów, wyrusz na nową przygodę w nowym regionie Galar i odkryj tajemnice legendarnych Pokémonów o imionach Zacian i Zamazenta! Odkrywaj Dzikie Rejony, rozległe krainy, w których gracz może bez ograniczeń ustawiać kamerę. Weź udział w Max Raid Battles, w których gracze zmierzą się z ogromnym i super silnym Pokémonem, znanym jako Dynamax Pokémon. Gry mają premierę 15 listopada.
 • Luigi’s Mansion 3: Luigi wyrusza na wymarzone wakacje z Mario i przyjaciółmi. Jednakże sen szybko przeobraża się w koszmar. Raz jeszcze, w towarzystwie Professora E. Gadda, niechętny i strachliwy bohater Luigi przemierza z góry na dół piętra tajemniczego hotelu, z których każde jest zupełnie inne. Użyj zaawansowanego Poltergusta G-00, by chwycić i unicestwić wrogie duchy, lub wezwij Gooigi’ego, zieloniutkiego sobowtóra, który pomoże Luigi’emu pokonać przeszkody, z którymi nie poradziłby sobie w pojedynkę. W trybie ScareScraper można grać online* lub lokalnie aż w ośmioro graczy na czterech konsolach Nintendo Switch (dodatkowe gry są wymagane). Gra jest zaplanowana na rok 2019.
 • The Legend of Zelda: Link’s Awakening: Fale wyrzuciły Linka na tajemniczej wyspie z dziwnymi i kolorowymi mieszkańcami. Aby uciec z wyspy, Link musi zebrać magiczne przedmioty i obudzić postać Wind Fish. Gracze odkrywają ponownie Wyspę Koholint, która została wiernie odtworzona w nowym artystycznym stylu. Zwalczaj wrogów, zdobywaj niezliczone lochy i odkrywaj ukryte sekrety wyspy, potykając się z nieprzyjaciółmi Super Mario, takimi jak Goomba, Chain Chomp i Piranha Plant. Gracze mogą też zyskać Komnaty (Chambers – Dungeon Rooms) i zaaranżować je, aby dokończyć misje w nowym Chamber Dungeon. Wraz z grą wyjdzie nowa figurka amiibo Link, która umożliwi graczom chwycenie tego uroczego dzieła sztuki we własne dłonie. Limitowana edycja gry wyjdzie wraz z wersją pudełkową, książką pokazującą koncepcję artystyczną, skrywającą się w wersji gry na Nintendo Switch, a także ekskluzywnym SteelBookiem® w tematyce Game Boya. Gra oraz amiibo ukażą się 20 września.
 • Animal Crossing: New Horizons: Gracze wyruszą na ultra ekskluzywną wycieczkę Nook Inc. Deserted Island Getaway Package i będą cieszyć się spokojnym życiem pełnym kreatywności, uroku i wolności do zakasania rękawów i wybudowania nowego życia zupełnie po swojemu. Gracze mogą zbierać materiały, z których zbudują wszystko, od komfortowych udogodnień, po przydatne narzędzia, urządzając domostwo, które mogą bez ograniczeń przyozdabiać, na zewnątrz i wewnątrz. Gra będzie miała premierę 20 marca 2020.
 • Super Smash Bros. Ultimate: Dwie nowe postacie do odpłatnego pobrania nadchodzą: Hero z serii DRAGON QUEST w lecie oraz Banjo-Kazooie na jesieni. Hero to główna postać kilku gier z serii DRAGON QUEST. Może również przyjąć formę protagonisty z DRAGON QUEST XI: Echoes of an Elusive Age, DRAGON QUEST III: The Seeds of Salvation, DRAGON QUEST IV: Chapters of the Chosen i DRAGON QUEST VIII: Journey of the Cursed King. Niedźwiedź Banjo i jego ptasi przyjaciel, Kazooie, pojawili się w serii gier rozpoczętej na Nintendo 64. Chociaż Banjo został po raz pierwszy przedstawiony w Diddy Kong Racing na Nintendo 64, ta dobroduszna postać jest najbardziej znana z gry, w której połączył siły z dowcipnym ptakiem Kazooie w 1998 roku na Nintendo 64 – Banjo-Kazooie. Uwielbiana para pozostała od tego czasu nierozłączna, współpracując i używając szeregu ruchów akrobatycznych oraz takich, w których rzuca się jajkami, by pokonać wrogów i przeróżne przeszkody.
 • Super Smash Bros. Ultimate amiibo: Nowe figurki amiibo, przedstawiające postacie z tej bijatyki, nadchodzą.
  • 20 września: Snake, Ivysaur i Squirtle
  • Listopad: Incineroar, Simon i Chrom
  • 2020: Dark Samus i Richter
 • MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order: Stwórz najlepszą drużynę bohaterów Marvela z ogromnej paczki, w której nie brakuje Avengers, Guardians of the Galaxy, X-Men i innych. Połącz siły z przyjaciółmi**, aby zapobiec galaktycznej katastrofie z rąk tyrana Thanosa i jego bezwzględnych sług, The Black Order. Gracze mogą rozszerzać swój sojusz z płatnym Expansion Pass, który zawiera nadchodzące DLC między innymi ze znanych Fantastic Four, X-Men i Marvel Knights. Gra wychodzi 19 lipca.
 • Fire Emblem: Three Houses: Jako profesorzy, gracze muszą poprowadzić uczniów przez ich akademickie życia w taktycznych pojedynkach RPG na tury, nabitych nowymi strategicznymi trudnościami. Z upływem czasu, wybór domu w Officers Academy będzie miał coraz większy wpływ na ustawienie graczy, kiedy wielka ziemia Fódlan zostanie pogrążona w wojnie. Po pięciu latach, niegdysiejsi przyjaciele z różnych klas muszą zmierzyć się na polu bitwy jako zawzięci wrogowie. Gra przedstawia wyrafinowane techniki, z których znany jest Fire Emblem. Gracze dowodzą wojownikami, ich ruchami i sposobem walki na polu bitwy, po raz pierwszy w historii serii, stwarzając bataliony, które mają wesprzeć indywidualne jednostki w walce. Gra wyjdzie 26 lipca.
 • ASTRAL CHAIN: W tej nowej synergicznej grze akcji od PlatinumGames, ostatnią szansą ludzkości przeciw międzywymiarowej inwazji jest broń zwana Legion. Jako młodzi oficerowie w elitarnej jednostce policyjnej, gracze muszą współpracować z Legionem, aby rozwiązywać sprawy i ochronić ludzkość. Gracze mogą zmieniać Legiony, aby urozmaicać swój styl. Podczas ochrony świata przed międzywymiarowymi intruzami, zwanymi chimerami, będą mieli również kontakt z cywilami, będą przesłuchiwać podejrzanych i łączyć siły z członkami swojej jednostki, aby rozwiązywać sprawy. Dodatkowo w Europie będzie dostępna Collector’s Edition ze 152-stronicową książką, artystyczna tablica Shikishi z ilustracją twórcy postaci, Masakazu Katsury, a także CD ze soundtrackiem, wszystko w najwyższej jakości opakowaniu i okładce. Gra jest zaplanowana na 30 sierpnia.
 • DAEMON X MACHINA: Uratuj planetę i pokonaj skorumpowane roboty kontrolowane przez A.I. używając swojego Arsenału, w pełni przystosowywanego, zmechanizowanego kombinezonu bojowego. Wybierz i zaopatruj swój Arsenał w wiele broni, korzystaj z Arsenałów pokonanych wrogów i udoskonalaj swoją technikę i strategię, stojąc twarzą w twarz z zagrożeniami, które mogą przywołać koniec świata. Gra jest zaplanowana na 13 września.
 • Cadence of Hyrule ~ Crypt of the NecroDancer Featuring The Legend of Zelda~: Ta rytmiczna, pełna akcji przygodówka odgrywa się w świecie z serii The Legend of Zelda. Gracze mogą odkrywać przypadkowo generowany świat oraz lochy, które są różne dla każdego gracza, który próbuje uratować Hyrule jako Link lub Księżniczka Zelda. Może używać przedmiotów z serii The Legend of Zelda, rzucać zaklęcia i bronie z Crypt of the NecroDancer. Utrzymując rytm z 25 zremiksowanych melodii z serii The Legend of Zelda, gracze muszą przechytrzyć legendarnych rogów i bossów w rytmicznych pojedynkach. Gra pojawi się na Nintendo eShop 13 czerwca wieczorem.
 • DRAGON QUEST XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition: Legendarna, definiująca swój gatunek seria oparta na odgrywaniu roli powraca w definitywnej wersji. Wyrusz na wielką i epicką misję jako Luminary – bohater wybrany przez Yggdrasil, drzewo świata, aby uratować świat Erdrea przed złym losem. Wersja na Nintendo Switch może pochwalić się bogatym nawiązaniem do oryginalnej gry, które idzie w parze z nowymi historiami postaci, w pełni zaaranżowaną muzyką, również na polu bitwy, dodatkowymi potworami, misjami mającymi miejsce w poprzednich światach DRAGON QUEST, a także możliwością zmiany między stylem HD i 16-bitowym retro. Dodatkowym ulepszeniem jest możliwość przyspieszenia sekwencji walki i wyboru między japońskim a angielskim audio. Gra jest planowana na 27 września.
 • DRAGON QUEST BUILDERS 2: Wyrusz na przygodę, aby zbudować fantastyczny świat i ochronić go przed Children of Hargon. Graj i eksperymentuj, aby odblokować wskazówki do tworzenia i budowania w tej przygodzie RPG, pełnej odkrywania, misji i trudnych bitew. Twórz wraz z trzema innymi graczami poprzez lokalne połączenie bezprzewodowe lub online* na Isle of Awakening. Demo Nintendo eShop jest zaplanowane na 27 czerwca, a pełna wersja gry na 12 lipca.
 • The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition od CD PROJEKT RED: Zwycięzca ponad 250 nagród z cyklu Gra Roku, The Witcher 3: Wild Hunt to historia o przygodzie w otwartym, mrocznym świecie, w której grasz jako Geralt z Rivii, zabójca potworów. Kompletna edycja zawiera całą zawartość do pobrania, wydaną dla gry, łącznie z dwoma wielkimi rozszerzeniami: Hearts of Stone oraz Blood and Wine. To świetna okazja, aby wstąpić do tego świata po raz pierwszy lub aby przeżyć przygodę na nowo – w podróży! Gra jest zaplanowana na ten rok.
 • Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 od SEGA: Dołącz do Mario, Sonica i przyjaciół na najwspanialszej przygodzie na Tokyo 2020 Olympic Games, wyłącznie na Nintendo Switch. Zdobądź złoto w pełnych akcji grach sportowych, łącznie z zupełnie nowymi: Skateboardingiem, Karate, Surfingiem i Wspinaczką, a także klasycznymi kategoriami. Gra jest zaplanowana na listopad.
 • The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics od Netflix i EnMasse: Wielce lubiany serial Netflix The Dark Crystal: Age of Resistance dostaje drugie życie jako ekscytująca taktyczna gra strategiczna. W The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics, fani mogą doświadczyć fantastycznego świata Thra, grając w jego obrębach – oraz poza nimi – w wydarzenia z serialu. Gracze zetkną się nawet z nigdy nie widzianymi grywalnymi postaciami, historiami i środowiskami. Gra jest zaplanowana na 2019 rok.
 • TRIALS of MANA od SQUARE ENIX: TRIALS of MANA to remake full HD trzeciej odsłony serii Mana, pierwotnie wydany w Japonii jako Seiken Densetsu 3. Cała gra została w pełni przebudowana z użyciem nowoczesnej grafiki 3D. Gra jest zaplanowana na początek 2020 roku.
 • Collection of Mana od SQUARE ENIX: Collection of Mana przynosi trzy pierwsze tytuły serii Mana na Nintendo Switch w wydaniu all-in-one. Ta kolekcja to podstawowy bundle dla nowych fanów, którzy chcą grać w klasyki po raz pierwszy, oraz dla nostalgików, którzy chcą przeżyć na nowo te fantastyczne przygody, tym razem w podróży. Kolekcja wychodzi dzisiaj!
 • CONTRA ROGUE CORPS od Konami: CONTRA ROGUE CORPS to niesamowita strzelanka z szybkimi, bardzo brutalnymi pojedynkami. Oferuje zarówno single- jak i multiplayer**. CONTRA ROGUE CORPS to nietuzinkowe przeżycie, którym możesz dzielić się z przyjaciółmi. Gra wychodzi 26 września.
 • No More Heroes 3 od Grasshopper Manufacture: Travis Touchdown powraca do Santa Destroy po 10 latach. Tam znajduje ogromną sztuczną wyspę unoszącą się na morzu oraz tajemniczy latający obiekt wysoko na niebie. Najnowsza odsłona serii No More Heroes… No More Heroes 3 nadchodzi w 2020 roku.
 • Empire of Sin od Paradox i Romero Games: Empire of Sin stawia nas w centrum bezwzględnego kryminalnego podziemia Chicago w dobie prohibicji 1920 roku. Sam musisz znaleźć sposób, jak naciągać, wkręcać i wygrażać, aby dostać się na szczyt i zrobić wszystko, żeby tylko tam zostać. Ta gra na role, inspirowana noir, wprowadza gracza do świata przepychu i blichtru lat dwudziestych. Gra jest zaplanowana na wiosnę 2020 roku.
 • Panzer Dragoon: Remake od Forever Entertainment: Nowy remake Panzer Dragoon – wierny oryginałowi, z ulepszoną grafiką i sterowaniem, które odpowiadają obecnym standardom. Na odległej, opuszczonej planecie spotkasz dwa smoki zbudzone z prastarych czasów. Uzbrojony w zabójczą broń z przeszłości, ze wsparciem swojego niebieskiego smoka, musisz spełnić swoje przeznaczenie i powstrzymać smoka Prototype Dragon przed dotarciem do wieży – Tower, lub umrzeć. Gra jest zaplanowana na zimę.
 • Resident Evil 5 od CAPCOM: Umbrella Corporation i śmiertelny wirus zostały powstrzymane, lecz pojawiło się tu jeszcze bardziej niebezpieczne zagrożenie. Gdzieś w Afryce niewinni wieśniacy zmieniają się w agresywne i niepokojące stworzenia. Gracze mogą doświadczać klasycznego Resident Evil online* lub w trybie kooperacyjnym, grając jako Chris Redfield lub jego partnerka, Sheva Alomar, i grać w duecie, aby zbadać i powstrzymać tego, kto jest odpowiedzialny za wyciek wirusa. Gra jest zaplanowana na jesień.
 • Resident Evil 6 od CAPCOM: Akcja i horror, Resident Evil 6 przedstawia epickie i dramatyczne horrorowe przeżycie. Ulubieńcy Resident Evil: Leon S. Kennedy, Chris Redfield i Ada Wong łączą siły z szeregiem nowych twarzy, aby zmierzyć się z zagrożeniem o zasięgu globalnym: wielce agresywnym wirusem C. Gra jest zaplanowana na jesień.

Kilka innych gier third-party*** zmierzających na Nintendo Switch:

 • Dead by Daylight od Behaviour Interactive Inc. / Koch Media (Jesień)
 • Stranger Things 3: The Game od Netflix / BonusXP (4 lipca)
 • Spyro Reignited Trilogy od Activision Publishing, Inc. (3 września)
 • Just Dance 2020 od Ubisoft (5 listopada)
 • New Super Lucky’s Tale of Playful Studios (Jesień)
 • Minecraft: Dungeons od Mojang Studios (Wiosna 2020)
 • Ni No Kuni Remastered: Wrath of the White Witch od LEVEL-5 / Engine Software (20 września)
 • Catan od Asmodee Digital (20 czerwca)
 • The Sinking City od Frogwares (Jesień)
 • Alien: Isolation od SEGA Europe Limited (2019)
 • Hollow Knight: Silksong od Team Cherry (Wkrótce)
 • FINAL FANTASY: Crystal Chronicles Remastered od SQUARE ENIX, Inc. (Tej zimy)
 • Dauntless from Phoenix Labs (Koniec 2019)
 • Wolfenstein: Youngblood od Bethesda Softworks (26 lipca)
 • DOOM Eternal od Bethesda Softworks (Wkrótce)
 • The Elder Scrolls: Blades od Bethesda Softworks (Jesień)

Na stanowisku Nintendo uczestnicy E3 będą mogli po raz pierwszy wypróbować gry Pokémon Sword, Pokémon Shield, Luigi’s Mansion 3 i The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

W ramach świętowania E3 2019, Nintendo eShop oferuje promocje na wybrane gry cyfrowe. Od dzisiaj, od godziny 19:00 do 18 czerwca, do godz. 23:59 lokalnego czasu bogaty wybór gier na Nintendo Switch i Nintendo 3DS, łącznie z grami indie i dobrze znanymi klasykami, będzie dostępny w promocyjnych cenach nawet o 50% taniej. Członkowie My Nintendo otrzymają też punkty My Nintendo. Pełna lista gier w promocji znajduje się na Nintendo eShop oraz na https://e3.nintendo.co.uk/sale.

Aby obejrzeć Nintendo Treehouse: Live, poznać szczegóły dotyczące gier lub poznać najświeższe informacje o obecności Nintendo na E3 2019, sprawdzaj stronę Nintendo of Europe E3 2019.