NOWE RUCHY-Z I ULTRA BESTIE W POKEMON SUN I MOON

The Pokémon Company International i Nintendo zaprezentowały nowe informacje związane z najnowszymi grami z serii Pokémon, Pokémon Sun i Pokémon Moon, na konsole z rodziny Nintendo 3DS, które 23 listopada będą miały swoją europejską premierę.

Oficjalnie ujawniono następujące nowe Pokémony:

Diglett Alolański

Typ: ziemny/stalowy

Alolan Diglett

Digglety Alolańskie, które są Pokémonami Kretami, żyją w pobliżu obszarów wulkanicznych, gdzie mają mało miejsc, w których mogą się ukrywać. Na ich głowach rozwinęły się przypominające włosy metalowe wąsy, które służą jako mechanizm obronny przydatny w wrogim środowisku wulkanicznym. Wąsy pozwalają im wyczuwać otoczenie bez potrzeby wystawiania ciała na powierzchnię ziemi. Diglett Alolański może dysponować umiejętnością Plączące Włosy (Tangling Hair), której wcześniej nie miał żaden inny Pokémon. Dzięki niej prędkość przeciwnika, który zaatakował ruchem uderzającym bezpośrednio, zostanie obniżona o jeden poziom.

Dugtrio Alolański

Typ: ziemny/stalowy

Alolan Dugtrio

Dugtrio Alolański ewoluuje z Digletta Alolańskiego. Wąsy Dugtrio Alolańskiego rosną bardzo powoli przez całe życie, błyszcząc niczym złociste włosy. W regionie Alola Pokémon ten jest czczony jako wcielenie boga ziemi. Mieszkańcy regionu traktują go z wielką powagą. Usuwanie wąsów tego Pokémona jest surowo zabronione. Niektórzy ludzie wierzą, że Dugtrio Alolańskie wychodzą ze swoich nor w dniu, w którym wybuchnie wulkan.

Pokazano również następujące nowe Ultra Bestie:

UB-05 Glutton

UB-05 Glutton

Tę bestię cechuje zdumiewający apetyt. Jest ona w stanie całkowicie pochłonąć wszystko, co widzi przed swoimi oczami. Podobno pochłania nie tylko przedmioty, ale również ziemię, rzeki, a nawet morza. Niektórzy wierzą, że potrafi przetworzyć wszystko, co je, w czystą energię i zupełnie nic nie wydala. Nie wiadomo jednak czy to prawda, czy nie.

UB-03 Lighting

UB-03 Lightning

Kolejna Ultra Bestia znana jest jako UB-03 Lighting. Gracze dowiedzą się o niej więcej podczas swoich przygód w regionie Alola.

Pokazano również obrazek przedstawiający jeszcze jednego tajemniczego Pokémona, ale żeby odkryć kim on tak naprawdę jest, gracze będą musieli zagrać w jedną z gier, których premiera będzie miała miejsce 23 listopada!

CI7_3DS_PokemonSunMoon_Mysteri_CMM_big

Każdy z trzech Pokémonów, którego można wybrać jako swojego pierwszego partnera podczas podróży, ma ekskluzywny Ruch-Z możliwy do użycia dopiero po wyewoluowaniu do ostatniej formy. Są to następujące ruchy:

Ruch-Z: Najazd Złowieszczych Strzał (Sinister Arrow Raid)

Pokémon: Decidueye

Decidueye

Decidueye przecina powietrze lecąc z gradem strzał z piór, aby uderzyć w przeciwnika, po czym zadaje ostateczny cios przy pomocy strzał.

Ruch-Z: Złowrogi Moonsault (Malicious Moonsault)

Pokémon: Incineroar

Incineroar

Incineroar skacze wysoko w górę, aby wylądować prosto na przeciwniku, którego rani płomieniami tryskającym z ognistego pasa.

Ruch-Z: Oceaniczna Operetka (Oceanic Operetta)

Pokémon: Primarina

Primarina

Primarina przy pomocy głosu steruje olbrzymim balonem, a następnie sprawia, że wybucha on tuż nad głową przeciwnika, zadając w ten sposób mnóstwo obrażeń.

Ruchy-Z to specjalne ruchy, z których Pokémony mogą korzystać, jeśli trzymają Kryształ-Z odpowiadający typowi danego ruchu. Ich efekty znacznie się różnią w zależności od tego czy są oparte na ruchach atakujących, czy też zmieniających status. Ruchy-Z oparte na ruchach atakujących są o wiele silniejsze niż standardowe ruchy, jednak ich całkowita moc zależy od mocy oryginalnego ruchu, na którym oparty jest dany Ruch-Z Ponieważ Ruchy-Z są niesamowicie silne, nie da się przed nimi całkiem ochronić przy pomocy ruchów, takich jak Ochrona (Protect) czy Wykrywanie (Detect)—mimo ich użycia Pokémon otrzyma pewne obrażenia. Jeśli wykorzystasz Moc-Z opartą na ruchu zmieniającym status, ruch zostanie zasilony przez dodatkowe efekty. Mają one różne formy, mogą na przykład zwiększyć atak, obronę i/lub szybkość Twojego Pokémona, uleczyć następnego wysłanego stworka i mieć inne funkcje!

Specjalny kod QR będzie dystrybuowany w Europie już od 6 grudnia za pośrednictwem aplikacji Pokémon TV. Po zeskanowaniu kodu w grze gracze otrzymają Mitycznego Pokémona Magearnę. Co więcej, gracze, którzy kupią grę Pokémon Sun lub Pokémon Moon i połączą się z Internetem w okresie od 23 listopada 2016 do 11 stycznia 2017 za pośrednictwem funkcji Mystery Gift (Tajemny Podarek) mogą otrzymać specjalnego Munchlaxa trzymającego Snorlium Z. Swoją przygodę możesz rozpocząć już teraz dzięki specjalnej wersji demo Pokémon Sun and Pokémon Moon Special Demo Version, która dostępna jest do pobrania za darmo w Nintendo eShop. Po premierze gracze będą mogli przesłać Greninję otrzymaną w wersji demo do pełnej wersji gry Pokémon Sun lub Pokémon Moon.

Zwiastun, w którym pokazano opisane wyżej nowe Pokémony i przedstawiono inne nowości, można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/sQLMalOLa_w.

Aby uzyskać więcej informacji o nowych grach, odwiedź stronę Pokemon.co.uk/SunMoon.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Pokémon http://www.pokemon.com/

Strona internetowa Pokémon Sun i Pokémon Moon http://www.pokemon-sunmoon.com/

Pokémon na Facebooku https://facebook.com/pokemon

Pokémon na Twitterze https://twitter.com/pokemon

Pokémon na YouTube’ie https://www.youtube.com/pokemon

Pokémon na Instagramie https://www.instagram.com/pokemon

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/