NOWI PRZYBYSZE W MIEŚCIE! WYDANO WELCOME amiibo, DARMOWĄ AKTUALIZACJĘ GRY ANIMAL CROSSING: NEW LEAF

W najnowszej transmisji Nintendo Direct Nintendo przeniosło się na łono natury, aby przedstawić Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo. Aktualizacja ta jest już dostępna do pobrania*, a 25 listopada zostanie dołączona do nowego wydania pudełkowego tej gry przeznaczonej wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS, które znaleźć będzie można w dobrych sklepach. Dzięki aktualizacji klasyczna gra Animal Crossing: New Leaf zostaje poszerzona o obszar, na którym zatrzymują się wozy kempingowe, co otworzy wiele nowych możliwości i zapewni wszystkim graczom mnóstwo dobrej zabawy. Osoby, które posiadają figurki lub karty amiibo Animal Crossing, będą mogły bawić się w swoich miastach jeszcze lepiej.

amiibo dają szeroką gamę możliwości! Gracze mają do wyboru 16 figurek amiibo Animal Crossing i ponad 100 kart amiibo Animal Crossing, z których każda może zadziałać w inny sposób. Po ich zeskanowaniu część postaci zostanie zaproszonych przez gracza na kemping, niekiedy uzyskuje się nowe przedmioty, czasem pojawia się możliwość robienia sobie zdjęć ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi dzięki funkcji aparat amiibo (amiibo Camera), a niektóre zwierzaki mogą nawet na stałe przeprowadzić się do miasta! W celu odkrycia jaki dokładnie efekt ma zastosowanie wybranej karty lub figurki amiibo, sprawdź sekcję amiibo na stronie Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo (strona w języku angielskim). Aby zapoznać się z całym Nintendo Direct, odwiedź stronę http://nintendo.co.uk/nintendodirect i poczuj się na niej jak u siebie w domu. W transmisji K.K. Slider i Harvey przedstawiają wszystkie nowe funkcje.

Chociaż wiele nowych funkcji wprowadzonych w aktualizacji Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo wymaga użycia amiibo, do części z nich nie będziesz potrzebować żadnej figurki ani karty. Dzięki temu aktualizacja ta jest idealna dla wszystkich graczy, niezależnie od tego ile mają figurek amiibo. Poniżej przedstawiamy listę nowych funkcji omówionych podczas Nintendo Direct:

Działaj z amiibo!

  • Wisp i spełnianie życzeń: Po znalezieniu magicznej lampy w grze, odblokowana zostanie funkcjonalność amiibo. Lampę można użyć raz dziennie, aby przywołać upiornego Wispa. Wystarczy stuknąć amiibo w ekran lub czytnik i tym samym zaprosić wybraną postać amiibo do swojego miasta lub raz dziennie otrzymywać jakiś przedmiot. Chcesz mieszkać w mieście pełnym kaczek? A mozę krów? Dzięki zastosowaniu określonego amiibo, marzenie to może się spełnić!
  • Nowe karty amiibo: Już 11 listopada gracze będą mogli kupić 50 nowych kart amiibo Animal Crossing, a 25 listopada w sklepach pojawi się pakiet kart stworzonych dzięki współpracy z firmą Sanrio. Na wszystkich tych kartach można zobaczyć nie tylko nowych mieszkańców, ale też ich wozy kempingowe! A skoro już mowa o wozach kempingowych…
  • Kemping z wozami kempingowymi: Po aktualizacji gry gracze zauważą w swoich miestach nowych obszar. Na kempingu będą mieli okazję porozmawiać ze specjalnymi mieszkańcami oraz kupić wyjątkowe przedmioty, a także poznać Harveya, nową zabawną postać, która zawsze służy pomocą podczas wizyt w tamtym miejscu. Po stuknięciu figurką lub kartą amiibo w konsolę lub czytnik wybrana postać pojawi się w swoim wyjątkowym stylowym wozie kempingowym. Zadziała to również w przypadku niektórych postaci niepochodzących ze świata Animal Crossing, takich jak Inklingi ze Splatoona czy Wolf Link!
  • Więcej gier!: Po znalezieniu przedmiotu Wii U i New Nintendo 3DS XL / New Nintendo 3DS w wozie kempingowym na kempingu, gracze mogą odblokować dwie nowe gry i kupić je przy pomocy kuponów MEOW (czyt. MIAU). Konsola Wii U odblokowuje grę Desert Island Escape (Ucieczka z bezludnej wyspy), z kolei dostęp do Animal Crossing Puzzle League (Układankowa Liga Animal Crossing) zapewnia przedmiot New Nintendo 3DS XL / New Nintendo 3DS. Wii U i New Nintendo 3DS można dostać dzięki ciastkom z wróżbą w sklepie Nooklingów, ale o wiele łatwiej je otrzymać po zeskanowaniu jakiejkolwiek z 16 figurek amiibo Animal Crossing. Wybrane figurki i karty amiibo Animal Crossing można także użyć podczas grania w te gry.

amiibo nie są niezbędne!

  • Kupony MEOW: Dzięki nowym kuponom MEOW (czyt. MIAU; Mutual Exchange of Wealth – Wzajemnej Wymiany Bogactwa) gracze mogą uzyskać wyjątkowe przedmioty na kempingu lub od odwiedzających ich przyjaciół–zwierzaków. W celu uzyskania tych kuponów gracze muszą wykonać specjalne prace miejskie, takie jak pozbycie się określonej ilości chwastów czy zebranie pewnych rodzajów muszelek.
  • Powiedz Seeer!: Nowy tryb aparat amiibo (amiibo Camera) pozwoli Ci na zrobienie najbardziej fajowych selfie w historii z postaciami z gry. Możesz zebrać w jednym miejscu ulubionych mieszkańców swojego miasta, zrobić sobie z nimi zdjęcie, zapisać je, a później wrócić do niego w każdej chwili czy nawet podzielić się nimi z przyjaciółmi przy pomocy narzędzia 3DS Image Share. Do używania tego trybu nie są potrzebne żadne amiibo, ale po stuknięciu kartą amiibo możesz robić zdjęcia z wybranym zwierzakiem, który nie mieszka w twoim mieście!
  • Co zrobisz ze swoim nowym schowkiem?: Oczywiście schowasz w nim swoje rzeczy! W Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo gracze mogą kupić nowy sekretny schowek, który stanie się częścią ich domu. Do schowka można się dostać z dowolnego miejsca domu i przechowywać tam swoje przedmioty. Być może jest to dobre miejsce, aby ukryć nawet starą zakurzoną mapę skarbów. Zwykle właśnie w takich schowkach można znaleźć tego typu rzeczy.
  • Urządzanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek!: Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo pozwala graczom na urządzenie swoich domów poprzez przesuwanie mebli i przedmiotów przy pomocy ekranu dotykowego. Stworzenie idealnego stylowego pokoju jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.
  • Radosny dom to większe możliwości: Gracze, którzy mają zapisany stan gry Animal Crossing: Happy Home Designer na swojej konsoli z rodziny Nintendo 3DS, mogą wykorzystać go, aby kupić olbrzymie meble w Animal Crossing: New Leaf – Welcome amiibo. Są one naprawdę wielkie i będą rzucały się w oczy w każdym domu!

*Aby pobrać aktualizację, wystarczy podłączyć swoją konsolę z rodziny Nintendo 3DS do Internetu i odpalić grę. Pojawi się wtedy powiadomienie zachęcające do pobrania aktualizacji. 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Animal Crossing http://animalcrossing.co.uk

Animal Crossing na Facebooku: https://www.facebook.com/AnimalCrossing

Isabelle z Animal Crossing na Twitterze https://twitter.com/AC_Isabelle

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Nintendo Direct http://nintendo.co.uk/nintendodirect

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

amiibo UK na Facebooku https://www.facebook.com/amiiboUK

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/