ODRYJ STRASZLIWIE NOWĄ PRZYGODĘ W YO-KAI WATCH® 2

Druga fala inwazji Yo-kai przybywa dziś do Europy wraz z premierą gier YO-KAI WATCH® 2: Bony Spirits  oraz YO-KAI WATCH® 2: Fleshy Souls na konsole Nintendo 3DS. Pierwsza część gry YO-KAI WATCH® sprzedawała się w Europie szybciej niż w Japonii, a długo wyczekiwany sequel powinien przypaść do gustu zarówno fanom serii, jak i nowym graczom.

W serii YO-KAI WATCH®  za codziennymi problemami stoją tajemnicze stworki. Jeśli jesteś głodny, wydajesz za dużo pieniędzy lub niechcący opowiadasz o swojej miłości podczas lekcji, to prawdopodobnie stoi za tym psotliwy Yo-kai. Yo-kai to czarujące, zabawne, rozrabiające postacie, które można znaleźć dosłownie wszędzie. Żyją w tajemnicy pośród nas i mają w zwyczaju sprawiać ludziom dziwne problemy – często z zabawnymi rezultatami. Walcząc z nimi i dając im ich ulubione jedzenie, gracze mogą zaprzyjaźnić się z psotliwymi Yo-kai, zarówno z nowymi, jak i starymi, a następnie zabrać je ze sobą na epicką przygodę.

W sequelu powracają elementy rozgrywki, które pokochali fani pierwszej części YO-KAI WATCH®. Gracze przejmą więc kontrolę nad Katie lub Natem i będą zwiedzać Sprigdale oraz jego okolice, aby odkryć, co stoi za serią tajemniczych wydarzeń. Jednak tym razem stawka jest o wiele większa, jako że para złowrogich Yo-kai decyduje się na kradzież zegarka Yo-kai Watch chcąc sprowadzić nieszczęścia na miasteczko i jego mieszkańców. Jako Katie lub Nate gracz będzie musiał przeszkodzić im w tym niecnym planie i cofnąć się aż 60 lat w przeszłość, zwiedzając dawne miasteczko Sprigdale i dostając pierwszą wersję zegarka Yo-kai.

Tym razem w świecie Yo-kai Watch gracz będzie świadkiem rozłamu i zmuszony będzie do dołączenia do jednej z dwóch armii: Bony lub Fleshy. W zależności od wybranej przez nich wersji YO-KAI WATCH® 2, gracze mogą uczestniczyć w rywalizacji między Bony Spirits a Fleshy Souls, wygrywając walki online i zdobywając punkty dla swojej drużyny. Każda z dwóch wersji zawiera pięć ekskluzywnych, unikatowych Yo-kai, którymi można wymieniać się lokalnie lub online. Pierwsza edycja YO-KAI WATCH® 2 zawiera także medal, który odblokowuje specjalny ruch Soultimate dla Jibanyana, inny dla obu wersji.

Gra YO-KAI WATCH® 2 na Nintendo 3DS doczekała się już polskich recenzji:

  • „Dla nowicjuszy Bony Spirits/Fleshy Souls będzie doskonałym wprowadzeniem, zaś weterani muszą się pogodzić z uczuciem deja vu.” – gram.pl
  • „Yo-kai Watch 2 to naprawdę porządna gra, która z pewnością zadowoli fanów serii.” – pl.ign.com
  • „Więcej tego samego, a że część pierwsza była dobrym tytułem, warto sprawdzić także sequel. To również dobry punkt startowy dla nowicjuszy.” – mynintendo.pl

Gracze, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z zabawnym światem YO-KAI WATCH®, mogą wypróbować go w darmowym demie gry YO-KAI WATCH® 2, dostępnym do pobrania w sklepie Nintendo eShop.

Przygotuj się na spotkanie z kolorowymi Yo-kai, zarówno nowymi, jak i znajomymi. Zachwyć się nową przygodą i wachlarzem funkcji w grach YO-KAI WATCH® 2 Bony Spirits oraz YO-KAI WATCH® 2: Fleshy Souls dostępnych na konsole Nintendo 3DS. 

Więcej informacji – w języku polskim: 

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl 
Więcej informacji – w języku angielskim: 

Strona internetowa Yo-kai Watch 2: https://www.nintendo.pl/yokaiwatch2/

Strona internetowa Nintendo Switch:  https://www.nintendo.co.uk/nintendoswitch

Nintendo Switch na Facebooku: https://www.facebook.com/NintendoSwitch

Nintendo Switch na Instagramie: https://www.instagram.com/nintendoswitchuk

Nintendo of Europe na Twitterze: https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze: https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo UK na YouTube: http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu: http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu: http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie: https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie: https://instagram.com/nintendouk/