OGŁOSZONO NOWE SZCZEGÓŁY I KOLEJNE RÓŻNICE MIĘDZY WERSJAMI W POKÉMON SUN I POKÉMON MOON!

The Pokémon Company International i Nintendo ujawniły nowe informacje związane z najnowszymi grami z serii Pokémon. dostępnymi wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS, Pokémon Sun i Pokémon Moon, które 23 listopada będą miały swoją europejską premierę.

Do grona nowych Pokémonów dołączają:

Passimian

Passimian_RGB_300dpi

Typ: walczący

Passimian, Pokémon Współpracujący (Teamwork Pokémon), atakuje rzucając Jagodami w swoich wrogów. Passimany zwykle żyją w stadach od 20 do 30 osobników, którym przewodzi jeden lider. Podstawą ich działania jest praca zespołowa, w grupach trenują i doskonalą swoje umiejętności. Passimian ma umiejętność Odbiorca (Receiver), wcześniej nie posiadaną przez żadnego innego Pokémona. Dzięki tej zdolności może odziedziczyć umiejętność sojusznika, który zemdlał podczas bitwy. Passimian pojawia się na wolności tylko w Pokémon Sun.

Oranguru

Oranguru_RGB_300dpi

Typ: normalny/psychiczny

Oranguru, Pokémon Mędrzec (Sage Pokémon), zaszywa się w osamotnieniu w lasach regionu Alola. Pokémony tego gatunku niegdyś były wręcz nazywane „ludźmi lasu”. Oranguru trzyma stworzony z liści obiekt przypominający wachlarz i pomaga innym  mieszkającym w lesie Pokémonom, lecząc zranione stworki i karmiąc te, które są głodne. Ten Pokémon jako jedyny może nauczyć się nowego ruchu Pouczenie (Instruct), sprawiającego, że inny wybrany stworek natychmiastowo ponownie użyje ostatnio wybrany ruch. Oranguru pojawia się na wolności tylko w Pokémon Moon.

Ujawniony wcześniej Pokémon Szczeniak (Puppy Pokémon) Rockruff wyewoluuje w jedną z dwóch form zależnie od tego, czy grasz  w Pokémon Sun czy Pokémon Moon.

Lycanroc (Forma Południowa – Midday Form)

Lycanroc_Midday_Form_RGB_300dpi

Typ: kamienny

W świecie Pokémon Sun Rockruff kąpie się w obfitości energii słonecznej. Właśnie to, w połączeniu z wpływem Solgaleo, sprawia, że ewoluuje on w Formę Południową Lycanroca. Lycanroc w tej formie znany jest ze swoich szybkich ruchów, które mogą zdezorientować przeciwników. Lycanroc w Formie Południowej jest bardzo lojalny, robi skuteczne uniki i atakuje przy pomocy ostrych skał, które wyrastają mu z grzywy. Forma Południowa Lycanroca jako jedyna może poznać nowy ruch Szybka skała (Accelrock), który zawsze uderza jako pierwszy. Lycanroc bardzo szybko rzuca się na przeciwnika, tym samym zadając mu obrażenia.

Lycanroc (Forma Północna – Midnight Form)

Lycanroc_Midnight_Form_RGB_300dpi

Typ: kamienny

W świecie Pokémon Moon Rockruff kąpie się w obfitości energii księżycowej. Właśnie to, w połączeniu z wpływem Lunali, sprawia, że ewoluuje on w Formę Północną Lycanroca. Pokémon ten atakuje wrogów nawet kosztem własnego bezpieczeństwa. Im silniejsi przeciwnicy, tym Lycanroc w Formie Północnej jest bardziej podekscytowany, a jego oczy mocniej świecą, bo nie może doczekać się bitwy. Pokémon ten darzy wielkim zaufaniem trenera, który potrafi wyzwolić jego prawdziwą moc.

Zaprezentowano również dwa nowe Ruchy-Z, którymi będą mogły się posługiwać wyłącznie dwa Pokémony uwielbiane przez fanów:

Pikachu

Nazwa ekskluzywnego ruchu-Z: Catastropika (Katastropika)

Ekskluzywny Ruch-Z Pikachu, Catastropika, to niezwykle silny atak, w którym Pikachu wykorzystuje siłę swojego trenera, otacza się energią elektryczną o wysokim napięciu i uderza w przeciwnika. To najpotężniejszy atak Pikachu.

Eevee

Nazwa ekskluzywnego ruchu-Z: Extreme Evoboost (Ekstremalne Ewowzmocnienie)

W ekskluzywnym Ruchu-Z Eevee’ego, Extreme Evoboost, siły łączą wszystkie ewolucje Eevee’ego, w tym Sylveon i Jolteon, i przekazują mu swoją moc. Ten niezwykle potężny ruch zwiększa atak, obronę, specjalny atak, specjalną obronę i szybkość Eevee’ego o 2 poziomy.

Popularna funkcja zmiany wyglądu swojej postaci powraca w Pokémon Sun i Pokémon Moon. Wybierz ubrania, fryzurę i kolor oczu swojej postaci, z którą będziesz przemierzać region Alola. W nowych grach możesz nawet zafarbować ubrania, aby zmienić ich kolor i dzięki temu podróżować w wymarzonym stroju.

Funkcja  Pokémon Refresh (Odświeżanie Pokémonów) pozwoli Ci zająć się złapanymi Pokémonami. Po walce Pokémony mogą być zabrudzone, a ich sierść cała w nieładzie. Dzięki Pokémon Refresh możesz umyć swoje stworki, zaopiekować się nimi, nakarmić Poké Fasolkami (Poké Beans), a nawet uleczyć z dolegliwości uzyskanych podczas bitwy, takich jak zatrucie czy sparaliżowanie. Pokémony, którymi zaopiekujesz się w ramach Pokémon Refresh, mogą się bardzo do Ciebie przywiązać i dawać z siebie wszystko podczas bitwy. Innymi słowy, będą częściej unikały ataków przeciwników, a nawet pozostawały na polu bitwy mimo bycia na skraju omdlenia. Zaopiekuj się swoimi stworkami w Pokémon Refresh, a staną się one towarzyszami wspierającymi Cię podczas Twojej przygody.

Pokémon Bank, aplikacja na konsole z rodziny Nintendo 3DS, umożliwiająca graczom przesłanie Pokémonów do internetowej przechowalni, otrzyma aktualizację w styczniu 2017 roku. W ramach aktualizacji aplikacja Pokémon Bank stanie się kompatybilna z grami Pokémon SunPokémon Moon oraz zostanie poszerzona o nową funkcję, National Pokédex (Narodowy Pokédex). Pokédex ten odczytuje zapisane stany gry z kompatybilnych tytułów, które podłączysz do aplikacji Pokémon Bank, i zbiera informacje o złapanych przez Ciebie Pokémonach. Dzięki temu pojawi się możliwość sprawdzenia informacji dotyczących wszystkich Twoich stworków w Pokémon Bank, również tych, które nie występują natywnie w regionie Alola. Zaktualizowany zostanie również Poké Transporter, dzięki czemu z aplikacją Pokémon Bank będą kompatybilne gry Pokémon Red, Pokémon Blue i Pokémon Yellow na Konsolę Wirtualną. Oznacza to, że Pokémony złapane przez gracza w oryginalnych grach, których akcja rozgrywa się w regionie Kanto, będą mogły być przetransferowane do gier Pokémon Sun i Pokémon Moon.

Nowy zwiastun, w którym zaprezentowano te wszystkie nowości, można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/VLWz2YMJSlg.

Aby uzyskać więcej informacji o nowych grach, odwiedź stronę Pokemon.co.uk/SunMoon. 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Pokémon http://www.pokemon.com/

Strona internetowa Pokémon Sun i Pokémon Moon http://www.pokemon-sunmoon.com/

Pokémon na Facebooku https://facebook.com/pokemon

Pokémon na Twitterze https://twitter.com/pokemon

Pokémon na YouTube’ie https://www.youtube.com/pokemon

Pokémon na Instagramie https://www.instagram.com/pokemon

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/