Prezentujemy nowinki z E3 w Los Angeles!

LOS ANGELES, 16 czerwca 2015 – W tym roku Mario obchodził będzie imponującą rocznicę: 30 lat w roli głównego bohatera ponadczasowej serii gier wideo Nintendo – Super Mario Bros. Podczas targów E3 Nintendo świętuje fakt jego niesłabnącej popularności, mówiąc więcej o nowej odsłonie serii, Super Mario Maker. Jest to jedna z wielu pokazywanych tam gier, w których znajome postaci i ich gry przemieniają się, przybierając nowy wygląd, nowe style i nowe możliwości rozgrywki. Gracze poznają nowe odsłony swoich ulubionych serii, takich jak Star Fox, Yoshi, Animal Crossing, Mario & Luigi, Xenoblade i Metroid, a także odkryją figurki Skylanders Bowsera i Donkey Konga, które w kompatybilnych grach Nintendo można wykorzystać jako amiibo.

Poprzez wideo Nintendo Digital Event pokazane podczas pierwszego dnia odbywających się w Los Angeles targów E3, Nintendo ujawniło gry, które wydane zostaną w bliskiej przyszłości, skupiając się na tych, które pojawią się w drugiej połowie 2015 roku i na początku 2016. Nintendo Digital Event można obejrzeć w całości na stronie http://e3.nintendo-europe.com.

 

Oto podsumowanie niektórych nowości i gier prezentowanych przez Nintendo w tym tygodniu:

Wii U

Super Mario Maker: W nowej odsłonie serii Super Mario Bros. będzie można dać się ponieść swojej wyobraźni. Po raz pierwszy w historii przyjaciele będą świetnie się bawić grając na planszach, które stworzyli dla siebie nawzajem. Tworzenie nowych poziomów na GamePadzie Wii U jest niezmiernie proste, zupełnie jak szkicowanie swoich pomysłów na kartce papieru. Dzięki temu każdy będzie mógł spróbować przejść niemal nieskończoną liczbę innowacyjnych plansz stworzonych przez graczy z całego świata. Do gry dołączany będzie Hardcover Artbook – specjalna książka w twardej oprawie, na ponad 100 stronach przedstawiająca niewiarygodnie duże możliwości Super Mario Makera. Z okazji trzydziestej rocznicy wydania Super Mario Bros., Nintendo wypuści na rynek także dwie specjalne figurki amiibo Mario – jedna z nich będzie dostępna jako część edycji limitowanej nowego tytułu. Stuknięcie tymi amiibo w GamePada Wii U sprawi, że w stworzonym przez Ciebie etapie pojawi się nowy przedmiot, Duży Grzyb (Big Mushroom), który sprawi, że Mario stanie się wielki, będzie mógł rozbijać murki przechodząc i skacząc na nie, a na obraz zostanie nałożony retro filtr, przywodzący na myśl stare telewizory kineskopowe. Również wiele innych amiibo będzie kompatybilnych z Super Mario Makerem – pomoże w tym kolejny nowy przedmiot: Tajemniczy Grzyb (Mystery Mushroom). Dzięki niemu Mario może przybrać wygląd innej postaci, poruszać się jak ona oraz wydawać charakterystyczne dla niej odgłosy. Dostępni są bohaterowie tacy jak Link, Kirby czy Wii Fit Trainer. Ich odblokowanie jest możliwe nie tylko przez stukanie odpowiednimi amiibo, ale też po ukończeniu trybu “100 Mario Challenge”. TM_WiiU_SuperMarioMaker

Strona internetowa LetsSuperMario.com: To kolejny sposób na świętowanie 30 lat Super Mario. Fani z całego świata mogą tworzyć swoje własne filmiki “Let’s Super Mario”, w których pokażą swoją miłość do legendarnej serii i oddadzą jej hołd. Pliki wideo można przesyłać już od dzisiaj na dedykowaną stronę (http://www.LetsSuperMario.com), aby umożliwić Nintendo podzielenie się nimi ze światem.

 • Star Fox Zero: Fox, Falco, Peppy i Slippy powracają w nowej przygodzie. Gracze będą mogli pilotować Arwinga widząc go z perspektywy trzeciej osoby na ekranie telewizora i, co jest nowością, skorzystać z widoku z kokpitu na GamePadzie i dzięki wbudowanemu w GamePd żyroskopowi celować i strzelać w swoich wrogów. W planowanym na IV kwartał 2015 roku Star Fox Zero znajdzie się też możliwość transformacji Arwinga w Walkera, Gyrowing – nowy środek transportu oraz powrót Landmastera – specjalnego czołgu.

 

 • Skylanders SuperChargers od Activision: Donkey Kong i Bowser wystąpią gościnnie w następnej grze Skylanders, razem ze swoimi pojazdami i specjalnymi ruchami, aby uczcić ich ponad 30-letnią obecność w świecie gier wideo. Co więcej, figurki Skylanders Supercharger Turbo Charge Donkey Kong oraz Hammer Slam Bowser można też wykorzystać jako amiibo w kompatybilnych grach Nintendo – wystarczy tylko przekręcić podstawę figurki, aby zapisywać dane w drugim trybie. Wydanie gry jest planowane na 25 września.
 • Just Dance 2016 od Ubisoft: Just Dance 2016 to najnowsza odsłona najlepiej sprzedających się gier muzycznych w historii. Już 22 października posiadacze Wii i Wii U będą mogli kupić grę, w której skład wchodzą utwory artystów takich jak Jason Derulo, Meghan Trainor i Lady Gaga. W tym roku zostanie także udostępniona darmowa aplikacja Just Dance Controller, która umożliwi użytkownikom Wii U grę na smartfonach.
 • Xenoblade Chronicles X: Trwa międzygalaktyczna wojna pomiędzy kosmitami a ocalałymi ludźmi – ludzie muszą walczyć o przetrwanie przemierzając ogromne połcie nieznanej planety. Uzbrojone maszyny zwane „Skells” pozwalają graczom dostać się w każde miejsce w zasięgu ich wzroku. Mogą oni też dostosować umiejętności walki i obrony (Arts), aby wzmocnić swoje strategie i skutecznie pokonywać wrogów. Gra będzie miała premierę w grudniu 2015 roku.
 • Animal Crossing: amiibo Festival: Figurki i karty amiibo Animal Crossing zyskają grę specjalnie dla siebie. Gracze mają za zadanie zebrać jak największą ilość Szczęśliwych Punktów (Happy Points) podczas dynamicznej gry planszowej. Układ planszy może pozostać niezmienny, ale miejsca, a nawet otoczenie zmienia się w zależności od miesiąca. Tak jak w innych grach Animal Crossing, gracze mogą kupować rzepy i sprzedawać je za duże pieniądze, kiedy uznają, że jest na to najlepszy moment. Animal Crossing: amiibo Festival pojawi się w sklepach w IV kwartale 2015 roku w zestawie, w którego skład wejdą gra, dwie figurki amiibo i trzy karty amiibo.
 • Genei Ibun Roku #FE (tytuł roboczy): Młodzi ludzie ze współczesnego Tokio wkraczają do akcji u boku bohaterów z alternatywnego świata i razem tworzą epicką historię. W tym zupełnie nowym RPG, stworzonym przez ATLUS, umieszczone zostały elementy z popularnej serii Fire Emblem. Młodzi bohaterowie będą musieli stawić czoła wyzwaniu w walce pomiędzy światem pełnym blasku a światem mroku. Wydanie gry jest planowane na 2016 rok.
 • Mario Tennis: Ultra Smash: Nawet czterech graczy może współzawodniczyć ze sobą w meczach tenisowych, które odbywają się w Grzybowym Królestwie (Mushroom Kingdom). Postacie mogą skakać, aby dosięgać piłki lecące im nad głowami (Jump Shots), zbierać Olbrzymie Grzymy (Giant Mushrooms), co sprawi, że staną się więksi, a także agresywnie atakować wysokie piłki. Gra zostanie wydana w IV kwartale 2015 roku.

Yoshi’s Woolly World: Zbieraj przedmioty, współpracuj z innymi i bądź twórczy razem z Yoshim w świecie zrobionym w całości z wełny, filcu oraz innych tkanin i wyrobów włókienniczych. Pójście po nitce do kłębka prowadzi do wielu odkryć, a Yoshi może uzyskać mnóstwo nowych form, takich jak Moto Yoshi, Mole Yoshi (Yoshi Kret) i Yoshi w samolocie Sky Pop (Sky Pop Yoshi). Gra jest prostą platformową przygodą, w której można znaleźć wiele ukrytych sekretów. Stukanie wybranymi amiibo w GamePada sprawia, że Yoshi zmieni swój wygląd, a po użyciu amiibo Yarn Yoshi (Wełniany Yoshi) w grze pojawi się drugi Yoshi, którym również trzeba sterować. W Yoshi’s Woolly World dostępny jest też tryb łagodny (Mellow Mode), w którym Yoshi uzyskuje skrzydła, co pozwala na łatwiejsze szukanie skarbów oraz stanowi duże ułatwienie dla nowicjuszy. Gra pojawi się w sklepach 26 czerwca

 • Nintendo 3DS
  • The Legend of Zelda: Tri Force Heroes: W tym tytule trójka graczy przybiera postać różnokolorowych Linków i współpracuje ze sobą, aby rozwiązywać zagadki i walczyć w lochach z silnymi przeciwnikami. Grę cechuje widok z lotu ptaka oraz styl grafiki zaczerpnięty z The Legend of Zelda: A Link Between Worlds. Członkowie grupy muszą ze sobą współpracować, ponieważ dzielą ze sobą serca. Kiedy jeden Link stanie na drugim, a drugi na trzecim, mogą oni stworzyć Totem, co pozwala im docierać w nowe miejsca, radzić sobie z problemami logicznymi oraz walczyć z wrogami. Różne stroje pozwalają na używanie unikalnych umiejętności. Premiera gry planowana jest na IV kwartał 2015 roku.
  • Pokémon Super Mystery Dungeon: Gracz przemienia się w jednego z 20 Pokémonów i rozpoczyna swoją przygodę w świecie zamieszkiwanym jedynie przez wszystkie 720 odkrytych stworków, włączając w to te legendarne i mityczne. Do tej opowieści pełnej przygód i tajemnic można powracać wiele razy, ponieważ lochy generowane są losowo, dzięki czemu nigdy nie trafi się dwa razy w takie samo miejsce. Gra zostanie wydana w Europie na początku 2016 roku.
  • Animal Crossing: Happy Home Designer: Jedna z ulubionych aktywności w serii Animal Crossing przybiera formę pełnej gry. Gracze będą mogli nie tylko ozdobić elewacje budynków, ale też przede wszystkim zaprojektować domy i ogrody setki zwierzaków. Nim wezmą się za projekt wnętrza, będą musieli wybrać styl domu oraz kolory dachu, drzwi i płotu. Stuknięcie kompatybilnymi kartami amiibo (amiibo cards) sprawi, że w grze pojawią się ulubione postacie z Animal Crossing – każda z nich będzie miała swoją osobowość i specyficzne wymagania dotyczące projektu. Zarówno karty amiibo, Animal Crossing: Happy Home Designer, jak i specjalny zestaw, w którego skład wejdzie gra, jedna karta amiibo oraz czytnik amiibo dla Nintendo 3DS (Nintendo 3DS NFC Reader/Writer accessory), pojawi się w sklepach 2 października.
  • YO-KAI WATCH: Ta gra sprzedaje się w milionach egzemplarzy i w Japonii stała się zjawiskiem kulturowym. Już wkrótce także europejscy gracze będą mogli poznać setki czasem słodkich, czasem strasznych, a zazwyczaj psotnych Yo-kai, które zamieszkują nasz świat. Gracze znajdują Yo-kai przy pomocy swoich zegarków Yo-kai Watch, a następnie zaprzyjaźniają się z nimi i rekrutują do swojej drużyny walczącej z innymi Yo-kai. Gra pojawi się w Europie w 2016 roku.
  • Fire Emblem Fates: Najnowsza odsłona serii oferuje dwie ścieżki gry: gracze będą mogli walczyć z wrogimi siłami lub spróbować zmienić je od środka. Po raz pierwszy możliwe będzie przyjęcie roli głównego bohatera i dowodzenie armią, przy jednoczesnej konieczności podjęcia trudnej decyzji: powinieneś pomóc swoim krewnym, czy może rodzinie, która Cię wychowała? Gra planowana jest na 2016 rok.
  • Mario & Luigi: Paper Jam Bros.: Paper Mario pojawi się w trójwymiarowym świecie, który zamieszkują Mario i Luigi, co doprowadzi do zabawy pełnej nie tylko śmiechu, ale i chwil grozy. Kieruj gwiazdorską drużyną, w której skład wejdzie Mario, Luigi i Paper Mario, wykonuj zadania, pokonuj wrogów i spróbuj rozplątać te dwa unikalne światy w nowej odsłonie serii Mario & Luigi. Wydanie gry planowane jest na wiosnę 2016 roku
  • Hyrule Warriors: Legends: Hyrule Warriors przechodzi z Wii U na konsole z rodziny Nintendo 3DS. W przenośnej wersji gry znajdą się nowe elementy fabuły i grywalne postacie inspirowane grą The Legend of Zelda: The Wind Waker. Gracze będą mogli udoskonalić swoje taktyki oraz przełączać się między różnymi bohaterami podczas przemierzania najbardziej znanych miejsc w Hyrule i brania udziału w walkach na ich terenie. Premiera gry planowana jest na I kwartał 2016 roku.
  • Metroid Prime: Federation Force: Do czterech graczy będzie mogło połączyć się ze sobą online lub będąc blisko siebie, aby wziąć udział we wspólnych misjach w przygodzie sci-fi z perspektywy pierwszej osoby osadzonej w wszechświecie Metroid Prime. Po nałożeniu mechanicznych kostiumów będą ze sobą współpracować, aby pozbyć się wrogów z zajmowanych przez nich baz oraz wykonać wszystkie założone w misjach cele. Po ich wykonaniu, nawet sześciu graczy będzie mogło wziąć udział w grze Metroid Prime: Blast Ball, w której dwa trzyosobowe zespoły strzelają do piłki, starając się umieścić ją w bramce drużyny przeciwnej. Premiera Metroid Prime: Federation Force planowana jest na 2016 rok.

   

  Co więcej, wybrani twórcy gier Nintendo mają zamiar w czasie E3 udzielić więcej nowych informacji na temat swoich tytułów w ramach Nintendo Treehouse: Live. Fani dowiedzą się więcej na temat Runbow (13AM Games), FAST Racing Neo (Shin’en) i Typoman (Headup Games and Brainseed Factory) na Wii U, SteamWorld Heist (Image & Form) na Nintendo 3DS oraz Mutant Mudds Super Challenge (Renegade Kid) w dwóch wersjach: na Wii U i na Nintendo 3DS.
  Więcej informacji na temat wspomnianych gier, Nintendo Treehouse: Live oraz innych atrakcji i ogłoszeń Nintendo podanych do wiadomości podczas E3 2015, można uzyskać na stronie http://e3.nintendo-europe.com (dostępna w języku angielskim).