SIMON BELMONT I KING K.ROOL DOŁĄCZAJĄ DO BOHATERÓW SUPER SMASH BROS. ULTIMATE

Legendarny łowca wampirów i uwielbiany przez graczy przeciwnik Donkey Konga dołączają do obsady grywalnych postaci w Super Smash Bros. Ultimate. W prezentacji Nintendo Direct poświęconej w całości temu tytułowi na wyłączność na Nintendo Switch ujawniono, że Simon Belmont z serii gier Castlevania oraz King K.Rool, główny przeciwnik Donkey Konga z oryginalnej trylogii Donkey Kong Country będą grywalnymi postaciami w Super Smash Bros. Ultimate. Poza tym w prezentacji Nintendo Direct ujawniono nowe informacje o zawodnikach Echo, nowych arenach, nowy trybach gry oraz jednej z najbardziej imponujących ścieżek dźwiękowych w historii gier wideo, składającą się z 900 utworów trwających łącznie 28 godzin. Super Smash Bros. Ultimate zadebiutuje już 7 września, tylko na Nintendo Switch.

Od dzisiaj fani mogą składać zamówienia przedpremierowe na specjalną edycję gry, Super Smash Bros. Ultimate – Limited Edition, w której znajdzie się kopia gry, kontroler do Nintendo GameCube w edycji Super Smash Bros. oraz adapter do podłączenia czterech kontrolerów od Nintendo GameCube. Fani mogą również spodziewać się figurek amiibo pięciu nowych, zapowiedzianych właśnie postaci. Simon Belmont, Richter Belmont, King K.Rool, Chrom i Dark Samus doczekają się swoich amiibo z serii Super Smash Bros. w niedalekiej przyszłości.

Aby zobaczyć pełen zapis Nintendo Direct udaj się na oficjalną stronę Nintendo Direct. Poniżej znajdują się najważniejsze z ujawnionych informacji:

 

 • Simon Belmont: Popisową bronią Simona jest oczywiście jego bicz, wraz ze specjalnymi atakami znanymi z gier z serii Castlevania, takimi jak topór, krzyż, woda święcona i specjalny Grand Cross Final Smash. Jego areną będzie Zamek Drakuli, w którym przedmioty będą wypadać ze zniszczonych świeczników. Alucard, tragiczny bohater z gry Castlevania: Symphony of the Night, pojawi się jako Assist Trophy, użyczając swojego przeklętego ostrza w walce. Richter Belmont, potomek Simona Belmonta oraz gwiazda gier z serii Castlevania, również dołącza do Super Smash Bros. Ultimate jako wojownik Echo.
 • King K. Rool: Ukochany złoczyńca ze wszystkich trzech gier Donkey Kong Country z Super NES, dołącza do Super Smash Bros. Ultimate jako grywalny wojownik. Atakuje bronią, która może strzelać kulami armatnimi w przeciwników i rzuca swoją koronę, która zachowuje się jak bumerang.
 • Echo Fighters: Echo Fighters w Super Smash Bros. Ultimate mają zestawy ruchów oparte na innych zawodnikach, ale różnią się wyglądem. Oprócz Richtera Belmonta, dwoma innymi walczącymi w grze są Chrom z serii Fire Emblem (echo dla Roya) i Dark Samus z gry Metroid (echo dla Samus). Zawodnicy Echo mogą być wyświetlani jako oddzielne postacie na ekranie wyboru lub ułożone na wierzchu postaci, które powtarzają. Po ułożeniu w stos, gracze mogą przełączać się między nimi za pomocą jednego przycisku. Od graczy zależy, jak będą wyglądać.
 • Areny: W grze pojawi się masa ulubionych aren z poprzednich gier, ale z nowymi efektami wizualnymi i poprawkami, jednak znalazło się również miejsce dla nowych aren. Należą do nich Zamek Draculi z serii Castlevania i New Donk City Hall z Super Mario Odyssey. W grze pojawi się ponad 100 etapów, ale ponieważ popularne tryby Battlefield i Omega można wybrać na każdym etapie, to od samego początku dostępnych będzie ponad 300 etapów! Każda arena będzie wspierać bitwy na ośmiu graczy (dodatkowe, sprzedawane osobno akcesoria mogą być wymagane w trybach dla wielu graczy) i mają możliwość wyłączenia zagrożeń, takich jak Żółty Diabeł w Wily Castle.
 • Przemiana aren: Nowość w serii Super Smash Bros. Opcja Stage Morph pozwoli graczom płynnie przechodzić pomiędzy dwoma różnymi arenami. Po wybraniu tej opcji w zasadach gry, jedna arena przekształci się w inną podczas bitwy.
 • Muzyka: Fani, którzy chcą mieć wszystko, funkcja Moja muzyka pozwoli wybrać określone ścieżki muzyczne na każdej arenie. Do tej pory każda arena miała swój własny utwór muzyczny. Jednak w grze Super Smash Bros. Ultimate gracze mogą wybierać utwory po seriach, więc dopóki walczą na arenie z The Legend of Zelda, mogą wybrać dowolny utwór z tej serii, w tym klasyki takie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild – motyw główny. W grze znalazło się miejsce dla około 900 utworów muzycznych – to ponad 28 godzin muzyki z gier wideo! Podczas grania w trybie przenośnym muzyka może być odtwarzana nawet wtedy, gdy ekran Nintendo Switch jest wyłączony, zamieniając system w przenośny odtwarzacz muzyczny.
 • Items: Nowe przedmioty dodane do Super Smash Bros. Ultimate to między innymi Banana Gun, Killing Edge, Bomber, Death’s Scythe, Staff, Ramblin ‘Evil Mushroom i Rage Blaster. Przedmioty w grze można odebrać i wykorzystać w ofensywie i defensywie w walce.
 • Pokémon: Po rzuceniu Poké Balla do gry wiele nowych i powracających Pokémonów może pomóc w bitwach, w tym Abra, Solgaleo, Lunala, Mimikyu i olbrzymi Alolański Exeggutor.
 • Assist Trophies: Niektóre z nowych Assist Trophies, które dołączają do Super Smash Bros. Ultimate to Zero z serii Mega Man X, Knuckles z Sonic The Hedgehog, Krystal ze Star Fox Adventures, Rathalos z serii Monster Hunter, Shovel Knight z, no cóż , Shovel Knight i Księżyc z The Legend of Zelda: Majora’s Mask.
 • Tryb klasyczny: Tryb dla pojedynczego gracza, w którym gracze walczą przeciwko serii przeciwników, powróci w grze Super Smash Bros. Ultimate. Każdy zawodnik ma zestaw aren i oponentów z którymi się zmierzy.
 • Stamina Battle: Oprócz Battle Time i Stock Battle, Stamina Battle jest również jednym ze standardowych trybów w Super Smash Bros. Ultimate. W Stamina Battle, gracze walczą o wyzerowanie wytrzymałości oponentów, do momentu, aż na arenie zostanie tylko jeden wojownik.
 • Final Smash Meter: Oprócz regularnych Final Smashów, które można aktywować po rozbiciu Smash Ball, Final Smash Meter jest teraz dodatkową opcją. Jeśli ta opcja jest włączona, gracze mogą ładować swój Final Smash Meter w trakcie bitwy. Gdy Final Smash Meter zostanie w pełni naładowany, gracze mogą wyzwolić trochę słabszy niż normalnie atak Final Smash.
 • Squad Strike: Podczas gry Squad Strike gracze będą uczestniczyć w potyczkach 5 na 5 lub 3 na 3, przy czym każdy z graczy użyje pięciu lub trzech kolejnych zawodników w jednej bitwie.
 • Tryb turniejowy: Maksymalnie 32 graczy może uczestniczyć w trybie Turniejowym, dzięki czemu gra świetnie nadaje się na imprezy lub wydarzenia z wieloma ludźmi. Na Nintendo Switch można grać gdziekolwiek, tak więc te turnieje mogą odbywać się nawet w najbardziej nieoczekiwanych miejscach!
 • Smashdown: Po walce w tym trybie wcześniej wybrani zawodnicy nie będą już dostępni, zmuszając graczy do wybrania innego zawodnika do następnej rundy. Ten tryb faworyzuje graczy, którzy są wykwalifikowani w walce z wieloma zawodnikami i zachęca innych do dywersyfikacji ich rosterów.
 • Training: Usprawiniony tryb treningowy w Super Smash Bros. Ultimate zawiera tym razem specjalną arenę, która pozwoli lepiej mierzyć siłę i trajektorię poszczególnych ataków.

Super Smash Bros. Ultimate zadebiutuje wyłącznie na Nintendo Switch już 7 grudnia tego roku. Więcej informacji o grze znajdziesz na jej oficjalnej stronie pod adresem https://www.smashbros.com/.