Specjalne Nintendo Direct ujawnia nowe szczegóły dotyczące gry Splatoon, między innymi planowane aktualizacje i specjalne wydarzenia

Splatoon to nowa gra, która podobnie jak inne tytuły od Nintendo zapewnia rozrywkę dla całej rodziny i wyróżnia się kreatywną oryginalnością. Pełno w niej pryskania atramentem oraz walki o zajęcie terytorium. Tak jak kiedyś Mario Kart sprawił, że rodziny i przyjaciele zaczęli wspólnie grać w gry wyścigowe, tak Splatoon wita graczy w każdym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach w świecie strzelanek akcji.

W Splatoon gracze sterują Inklingami, postaciami, których wygląd można dostosować wedle uznania, zmieniającymi się w kałamarnice (Inkling Squids) po naciśnięciu przycisku. Po opryskaniu przeciwników oraz pokryciu planszy kolorowym atramentem, postacie mogą przyjąć formę kałamarnic i szybko przepłynąć przez swoje terytorium lub ukryć się w swoim kolorze przed wrogami.

Wśród wielu barwnych nowości przekazanych przez zespół naukowców z Laboratorium Badawczego Kałamarnic (Squid Research Lab), znalazła się informacja o darmowych aktualizacjach dostępnych po premierze 29 maja, w skład których wchodzić będą nowe plansze, nowa broń, nowe uzbrojenie i nowe tryby rozgrywki, które będą ciągle pozwalać grać na zupełnie nowe sposoby.

• Walki online 4-na-4: Gracze będą musieli nastawić się na myślenie strategiczne podczas brania udziału w potyczkach online już od chwili premiery gry 29 maja. Co cztery godziny zmianie ulegają dwie dostępne plansze – zostaje to oficjalnie ogłoszone w grze. Na każdej z plansz lepiej sprawują się inne taktyki i inne bronie, przez co zawsze trzeba się dobrze zastanowić, co najlepiej sprawdzi się na tych dwóch, które na nas czekają. Dzięki wykorzystaniu najbardziej skutecznych w danym miejscach broni, gracze będą mogli dokładnie zaznajomić się z całym dostępnym uzbrojeniem. Po każdej walce członkowie drużyn zostają wymieszani, aby stworzyć nowe zespoły, co sprawi, że raz będą współpracować ze swoimi przyjaciółmi, a innym razem będą próbować ich ustrzelić!

• Darmowe aktualizacje po premierze: Pięć pierwszych plansz – Urchin Underpass, Saltspray Rig, Walleye Warehouse, Blackbelly Skatepark oraz Arowana Mall – będzie dostępnych od chwili premiery, ale to nie wszystko, co zaoferuje Splatoon – nowe poziomy będą pojawiać się raz na kilka tygodni i pozwolą na udoskonalanie kolejnych umiejętności. W ramach darmowych aktualizacji, gracze mogą spodziewać się nowych rodzajów broni oraz nowego trybu rankingowego Ranked Battle – Tower Control. Ważna aktualizacja, która zostanie udostępniona w sierpniu, doda możliwość stworzenia czteroosobowej drużyny złożonej z wybranych osób i zmierzenia się z innymi drużynami oraz wzięcia udziału w prywatnych ośmioosobowych potyczkach tylko z przyjaciółmi. W sierpniu pojawi się także tajemniczy trzeci tryb rankingowy, Rainmaker, zupełnie nowe przedmioty w które można wyposażyć swojego Inklinga i wiele więcej nowości!

• Splatfesty: W specjalnych Splatfestach gracze z całej Europy będą mogli odpowiedzieć na proste pytania, na przykład: „Wolisz psy czy koty?”. Muszą oni opowiedzieć się za jedną z możliwych odpowiedzi i reprezentować ją podczas Spatfestów! Splatfesty mają swój własny system rankingowy i w zależności od ogólnych wyników gracza, mogą umożliwić otrzymanie cennego przedmiotu zwanego „Super Sea Snail” (Super Ślimak Morski), dzięki któremu można udoskonalić swoje wyposażenie. Pierwszy Splatfest wystartuje 27 czerwca z pytaniem… “Jaką muzykę wolisz: rock czy pop?”. W tym Splatfeście ślimaki trafią do wszystkich, którzy opowiedzą się za zwycięską opcją!

Więcej informacji na temat Splatoon można znaleźć na stronie internetowej poświęconej grze. Aby nie przegapić żadnych nowości, polub i obserwuj oficjalną stronę Splatoon na Facebooku.
https://www.facebook.com/Splatoon?fref=ts