Splatoon 3 ukaże się na Nintendo Switch 9 września 2022 roku

Splatoon 3 ukaże się na konsoli Nintendo Switch w piątek, 9 września. Zarówno w Splatsville, jak i w spalonych słońcem obszarach Splatlands, gracze mogą brać udział w przesiąkniętych atramentem bitwach z innymi Inklingami i Octolingami, a także odkrywać funkcje, bronie i najmodniejszy ekwipunek sezonu.

W Splatoon 3, tryb Turf War może wywołać barwne, sieciowe* bitwy 4 na 4 na wielu nowych i znanych etapach, w których czteroosobowe drużyny zmierzą się, aby jak najszybciej oblać teren swoim atramentem. Nowo ujawniony zwiastun przedstawia jeden z nowych etapów, Eeltail Alley, a także pozwala przyjrzeć się nowej broni w kształcie łuku, zwanej stringer, która umożliwia graczom miotanie atramentem na boki i w pionie. Najnowszy zwiastun, Splatoon 3 – rozszerzony gameplay z Turf War | Nintendo Switch, pokazuje to wszystko, a także rzuca okiem na nowe wyposażenie i dostarcza sporo informacji.

Oprócz dynamicznych meczów wieloosobowych 4 na 4, Splatoon 3 oferuje także nową kampanię dla jednego gracza oraz kolejną wersję trybu kooperacji Salmon Run. W trybie fabularnym dla jednego gracza, gracze dołączą do Agenta 3 w walce z niesfornymi Oktarianami. Alterna i Fuzzy Ooze kryją mnóstwo tajemnic!

W trybie Salmon Run gracze mogą połączyć się z innymi**, aby odeprzeć fale niebezpiecznych bossów Salmonidów, z których niektórzy osiągają kolosalne rozmiary!

Aby rozpocząć trening przed Splatoon 3, od dziś aktywni członkowie Nintendo Switch Online + Expansion Pack, będący w posiadaniu gry Splatoon 2, mogą korzystać z DLC Splatoon 2: Octo Expansion na Nintendo Switch bez dodatkowych opłat. Gracze mogą teraz zagłębić się w obszerne, przeznaczone dla jednego gracza rozszerzenie*** do Splatoon 2, jeśli posiadają opłacone członkostwo Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

Aby zagrać w DLC Splatoon 2: Octo Expansion w ramach członkostwa Nintendo Switch Online + Expansion Pack, wystarczy pobrać DLC bez dodatkowych opłat z Nintendo eShop. Po wyszukaniu Splatoon 2: Octo Expansion DLC w Nintendo eShop na swoim Nintendo Switch, należy wybrać opcję „Download” na górze strony w sekcji „Content for Nintendo Switch Online + Expansion Pack Members”.

W DLC Splatoon 2: Octo Expansion gracze wcielają się w rolę Agenta 8, Octolinga, który budzi się bez wspomnień na ciemnym peronie metra. Podczas tej przygody, która obejmuje 80 misji pełnych wyzwań, Agent 8 porusza się po tajemniczym podziemnym ośrodku testowym. Każdy, kto wydostanie się z tych zawiłych otchłani, będzie mógł dołączyć do rozgrywek wieloosobowych jako własny Octoling.

* Do gry w sieci wymagane jest członkostwo Nintendo Switch Online (sprzedawane oddzielnie) oraz konto Nintendo. Usługa nie jest dostępna we wszystkich krajach. Do korzystania z funkcji online wymagany jest dostęp do Internetu. Obowiązują warunki i zasady. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.nintendo.pl/switch/online

** Do gry w trybie multiplayer mogą być wymagane dodatkowe akcesoria, gry i/lub systemy, sprzedawane oddzielnie.

*** Do gry w Splatoon 2: Octo Expansion wymagana jest podstawowa wersja gry Splatoon 2 (wersja europejska) na Nintendo Switch.