STAŃ PO STRONIE RODU, KTÓRY CIĘ WYCHOWAŁ, OBROŃ RODZINNY DOM LUB PÓJDŹ SWOJĄ WŁASNĄ DROGĄ W FIRE EMBLEM: FATES

Los dwóch narodów będzie w Twoich rękach już po 20 maja, kiedy Fire Emblem Fates zostanie wydane na konsole z rodziny Nintendo 3DS. W najnowszej odsłonie serii strategii turowych Fire Emblem gracze będą musieli wybrać jedną z trzech dróg. W Birthright staną po stronie swoich krewnych z rodu Hoshido, w Conquest pozostaną z rodziną Nohr, która ich wychowała, natomiast w Revelation pójdą swoją własną drogą.

Fire Emblem Fates pojawi się w Europie 20 maja. Kilka miesięcy wcześniej miała miejsce premiera tego tytułu w Ameryce, gdzie sprzedaje się najlepiej w historii serii. Jest to pierwsza gra wydana pod marką Fire Emblem od czasu Fire Emblem: Awakening z 2013 roku. Każda odsłona serii przedstawia losy innych narodów i kontynentów w tym samym świecie, ale w różnych punktach w historii. Gracze mają za zadanie poprowadzić armię, aby powstrzymać wojnę i przywrócić pokój swojemu królestwu.

Po raz pierwszy w historii serii głównym bohaterem jest Corrin, stworzony przez gracza awatar. Pewnego dnia odkrywa straszną prawdę – mimo że dorastał w Nohr, tak naprawdę jest potomkiem rodziny królewskiej Hoshido. Przed laty zły król Garon porwał go od rodziców. Jednakże oba narody są na krawędzi wojny i Corrin staje przed koniecznością dokonania wyboru. Może obronić królestwo, z którego pochodzi, pomóc zreformować kraj, w którym się wychował lub odrzucić obie drogi i spróbować pogodzić zwaśnione narody.

Każda z wybranych przez Corrina dróg – obrona Hoshido w Birthright, opowiedzenie się po stronie Nohr w Conquest lub odmowa dokonania wyboru w Revelation – to odmienna historia i zupełnie inne doświadczenie. Każda ścieżka dopasowana jest również do konkretnego stylu gry i poziomu doświadczenia gracza. Ci, którzy wybiorą Birthright, uzyskają dostęp do Map Wyzwań (Challenge Maps), pomocnych w zdobywaniu doświadczenia i pieniędzy, podobnie jak to miało miejsce w Fire Emblem: Awakening. Dlatego też ta droga jest idealna dla nowicjuszy lub dla tych, którzy swoją przygodę z serią zaczęli właśnie od Awakening. W Conquest poznać można zupełnie inne postacie, a wspominane wyżej Mapy Wyzwań nie są dostępne. Zwiększanie możliwości postaci i zdobywanie funduszy jest ograniczone, przez co tytuł jest bardziej zbliżony do starszych gier z serii i polecany przede wszystkim weteranom. Dostępna wyłącznie w wersji do pobrania ścieżka Revelation to ostateczne wyzwanie, ujawniające prawdę dotyczącą wojny, dlatego też polecana jest szczególnie tym, którzy przeszli już przynajmniej jedną z pozostałych dróg. W Revelation dostępne są Mapy Wyzwań, istnieje też możliwość zrekrutowania prawie wszystkich postaci z poprzednich dwóch kampanii (z wyjątkiem dwóch) oraz jednej ekskluzywnej dla tej historii.

W bitwach w serii Fire Emblem mała grupa zrekrutowanych przez gracza żołnierzy musi stawiać czoła coraz większej liczbie przeciwników, aby przywrócić pokój swojemu królestwu. Walki są podzielone na tury i wymagają starannego planowania, bo każdy fałszywy ruch lub nieudany atak sprawia, że jednostki gracza są wystawione na atak wroga. Odpowiednia strategia jest tym ważna, że w trybie klasycznym (Classic Mode) zranione jednostki gracza mogą już nigdy nie wrócić do walki, poległe na polu bitwy lub zbyt ciężko ranne.

W Fire Emblem: Awakening zadebiutował tryb dla początkujących graczy (Casual Mode), w których pokonane postacie są wskrzeszane po każdej bitwie. W Fire Emblem Fates pojawi się z kolei tryb feniksa (Phoenix Mode). Jest on idealny dla nowych graczy oraz dla tych, którzy wolą skupić się na fabule, ponieważ pokonane postacie są w nim wskrzeszane po każdej turze. Dzięki trzem dostępnym trybom gry (feniksa, dla początkujących graczy oraz klasycznemu) gracze o różnych umiejętnościach mogą stanąć do bitwy w sposób, który najbardziej im odpowiada.

Osoby zaznajomione z serią Fire Emblem będą mogły podejść do walki tak, jak nigdy wcześniej. Wykorzystanie umiejętności Dragon Veins pozwoli na stworzenie nowych ścieżek i podróżowanie nimi, a także na zmienianie powierzchni w celu ułatwienia przemieszczania się sojusznikom lub stawiania przeszkód na drodze przeciwników, co umożliwia zastosowanie zupełnie nowych taktyk. Klasyczny trójkąt broni, w którym topory pokonują kopie, kopie pokonują miecze, a miecze pokonują topory, zostaje rozszerzony o magię, łuki i dodatkowe bronie, przez co ustalanie strategii w celu uchronienia swoich postaci przed niebezpieczeństwem jest jeszcze ważniejsze.

Po każdej bitwie gracze mogą spędzić trochę czasu w swoim zamku (My Castle), w którym istnieje możliwość porozmawiania ze zrekrutowanymi postaciami, wzmacniania ich obrony, aby mogli stawić czoła najeźdźcom oraz wznoszenia dodatkowych budowli, umożliwiających zakup nowych broni i przedmiotów – część z nich dostępna jest tylko w Hoshido lub tylko w Nohr. Przyjaciele mogą walczyć ze sobą w bitwach turowych zarówno online, jak i przez lokalną sieć bezprzewodową; każdy gracz wybiera pięć ulubionych jednostek, aby przekonać się, kto jest najlepszym strategiem.

Z kolei po stuknięciu figurką amiibo Ike, Lucina, Marth lub Robin* dana postać z poprzednich gier Fire Emblem pojawi się w zamku gracza. Po jej trzeciej wizycie będzie można wyzwać ją do walki. Udowodnij, że jesteś lepszym strategiem, a przyłączy się do Ciebie i będzie można ją wykorzystać w przyszłych bitwach.

W Birthright i Conquest dostępne są odmienne kampanie, charakteryzujące się zupełnie innymi wyzwaniami. Umieszczona w głównym menu opcja Branch of Fate umożliwia wykorzystanie środków z konta Nintendo eShop do zakupu drugiej ścieżki w obniżonej cenie, a po 9 czerwca także wersji Revelation. Stratedzy, którzy nie zdecydowali się jeszcze na żadną z wersji, mogą dowiedzieć się więcej o obu ścieżkach bezpośrednio od twórców z filmików Opowieść o dwóch rodach – Birthright oraz Opowieść o dwóch rodach – Conquest dostępnych w języku angielskim na kanale YouTube Nintendo.

Gracze, którzy chcieliby przeżyć jeszcze więcej, już od 20 maja będą mieli możliwość kupna rozszerzenia Fire Emblem Fates Map Pack 1 przez Dragon’s Gate po ukończeniu Rozdziału 6. Jedenaście map wchodzących w skład zestawu będzie regularnie publikowanych aż do lipca. Będą one zawierać dodatkowe wyzwania, możliwości zdobywania pieniędzy i doświadczenia, a nawet nowe postacie do zrekrutowania. Pod koniec lipca w Europie udostępniony zostanie Map Pack 2 z kolejnymi sześcioma mapami, dzięki którym fani strategii nie będą mogli narzekać na nudę przez całe wakacje. Co więcej, dodatkowe darmowe rozszerzenia pojawią się w trakcie dystrybucji Map Packów.

Fire Emblem Fates będzie dostępne w sklepach w formie edycji limitowanej, w której skład wejdzie Game Card ze wszystkimi trzema ścieżkami, artbook (książka z obrazkami powiązanymi z grą), dwustronny plakat z krajobrazem i ekskluzywny SteelBook®. Edycja limitowana pozwala na zagranie w wersję Revelation przed jej premierą w Nintendo eShop, która będzie miała miejsce 9 czerwca. 20 maja w sklepach zadebiutuje również New Nintendo 3DS XL Fire Emblem Fates Edition**, co czyni idealną okazję dla młodych strategów na wstąpienie w szeregi właścicieli konsoli Nintendo 3DS i wypróbowanie najnowszej odsłony serii Fire Emblem. Posiadacze New Nintendo 3DS będą mieli z kolei okazję kupić nakładki na swoją konsolę, przedstawiające zwaśnione rody Nohr i Hoshido.

Członkowie My Nintendo mogą wymienić 20 złotych punktów (20 Gold Points) na obowiązujące od 20 maja do 16 czerwca 10% zniżki na zakup Fire Emblem Fates z Nintendo eShop. Wszyscy, którzy kupią Fire Emblem Fates przez Nintendo eShop w ciągu czterech tygodni po premierze, otrzymają kod umożliwiający bezpłatne pobranie motywu Dwa królestwa (Two Kingdoms).

Stań po stronie przyjaciół w Fire Emblem Fates: Conquest, stan po stronie swojej rodziny w Fire Emblem Fates: Birthright lub stań po stronie prawdy w Fire Emblem Fates: Revelation: wybór należy dla ciebie. Premiera Fire Emblem Fates: Birthright oraz Fire Emblem Fates: Conquest na konsole z rodziny Nintendo 3DS odbędzie się 20 maja. Tego samego dnia w sklepach pojawi się edycja limitowana – w jej skład wejdzie Fire Emblem Fates: Revelation, które w Nintendo eShop zadebiutuje dopiero 9 czerwca. 

Uwagi:

* Konieczne zastosowanie funkcji NFC konsol New Nintendo 3DS lub New Nintendo 3DS XL albo czytnika amiibo NFC Reader/Writer accessory w przypadku pozostałych konsol z rodziny Nintendo 3DS.

** Gry sprzedawane oddzielnie.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/