SUPER MARIO MAKER 2 ORAZ THE LEGEND OF ZELDA: LINK’S AWAKENING NADCHODZĄ W 2019 ROKU

W nowym Nintendo Direct firma ogłosiła, że Super Mario Maker 2, sequel przełomowej oryginalnej gry, oraz stylowa wersja The Legend of Zelda: Link’s Awakening pojawią się w tym roku na Nintendo Switch. Podczas transmisji zobaczyliśmy też ASTRAL CHAIN, nową grę akcji od PlatinumGames, wyłącznie na Nintendo Switch.

Nie tylko dowiedzieliśmy się, jakie tytuły nadejdą na Nintendo Switch, np. Hellblade: Senua’s Sacrifice oraz Bloodstained: Ritual of the Night, ale poznaliśmy również szczegóły dotyczące między innymi gier Fire Emblem: Three Houses, Yoshi’s Crafted World, DAEMON X MACHINA i MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order. Nintendo Switch przywita też  BOXBOY! + BOXGIRL!, kolejną odsłonę uroczej platformówki dostępnej na Nintendo eShop.

Dodatkowo od dzisiaj posiadacze Nintendo Switch zyskują dostęp do niespodzianek takich jak TETRIS® 99 dla 99 graczy, klasycznej gry fabularnej FINAL FANTASY IX od SQUARE ENIX, a także nowego kooperacyjnego DLC do Captain Toad: Treasure Tracker oraz darmowych demo nadchodzących gier.

Żeby obejrzeć całe nagranie Nintendo Direct, odwiedzcie stronę https://www.nintendo.co.uk/nintendodirect. Kilka najważniejszych ciekawostek z transmisji:

 • Super Mario Maker 2: W tej nowej grze gracze mogą stworzyć wymarzone plansze Super Mario, z dostępem do jeszcze większej ilości narzędzi, instrumentów i funkcji. Super Mario Maker 2 wyjdzie w czerwcu wyłącznie na Nintendo Switch.
 • The Legend of Zelda: Link’s Awakening: Pierwotnie wydana na Game Boya przed ponad 25 laty, powraca jedna z najukochańszych gier z serii Legend of Zelda. W tej nowoczesnej odsłonie gracze podróżują na tajemniczą wyspę Koholint, zabierając Linka na niebezpieczną przygodę. The Legend of Zelda: Link’s Awakening nadchodzi wyłącznie na Nintendo Switch w tym roku.
 • ASTRAL CHAIN: ASTRAL CHAIN to nowa gra akcji od PlatinumGames, którą zaprojektował Takahisa Taura, znany jako twórca z NieR:Automata. Pracę nad grą nadzoruje Hideki Kamiya, twórca serii Bayonetta. Jako członkowie policyjnej jednostki specjalnej w multikulturowym futurystycznym mieście, gracze współpracują ze specjalną żywą bronią, Legionem, w synergicznym systemie walki i odkrywania. Więcej szczegółów dotyczących tej gry na Nintendo Switch poznamy wkrótce. ASTRAL CHAIN wyjdzie wyłącznie na Nintendo Switch 30 sierpnia.
 • Fire Emblem: Three Houses: The Black Eagles. The Blue Lions. The Golden Deer. Trzy wzniosłe domy, które tworzą Officer’s Academy, elitarną jednostkę, w której studenci uczą się korzystać z broni, magii i specjalnych zdolności. Jako nauczyciel, gracz musi wybrać jeden z trzech domów i poprowadzić swoich uczniów do walk na śmierć i życie. W każdym domu znajdziemy wielu różnych studentów z wyjątkowymi osobowościami i zdolnościami. Ci studenci mogą się integrować, posilać swoje relacje i wspierać się na polu walki. Fire Emblem: Three Houses oraz Fire Emblem: Three Houses Limited Edition wyjdą wyłącznie na Nintendo Switch 26 lipca.
 • BOXBOY! + BOXGIRL!: Witaj z powrotem, BOXBOY! Ulubiona seria powraca w nowej grze na Nintendo Switch. Gracze mogą grać wspólnie na 270 nowych poziomach i razem rozwiązywać łamigłówki w trybie kooperacyjnym. Jako bonus, gracze, którzy ukończą grę, zyskają dostęp do nowej przygody z udziałem Qudy. BOXBOY! + BOXGIRL! wypakują się na Nintendo eShop 26 kwietnia.
 • TETRIS 99: Ikoniczna gra TETRIS nadchodzi, tym razem w niepowtarzalnym trybie online. W tej najnowszej odsłonie 99 graczy konkuruje, dopóki nie zostanie tylko jeden, najlepszy. Członkowie Nintendo Switch Online mogą walczyć o zwycięstwo w tej darmowej grze do pobrania*. Gra jest dostępna od dzisiaj, wyłącznie na Nintendo Switch, a gracze mogą cieszyć się na walkę w nadchodzących online eventach.
 • Bloodstained: Ritual of the Night: Akcja z zamierzchłej przeszłości powstaje ponownie w Bloodstained: Ritual of the Night. Grajcie jako Miriam, gospodyni Alchemist’s Curse, i kradnijcie zdolności swoich przeciwników, dowolnie zmieniajcie prawa grawitacji i śmigajcie po świecie gry z prędkością światła. Tutaj nie panują ani prawa rzeczywistości, ani gry 2D. Bloodstained: Ritual of the Night wyłoni się z cieni tego lata na Nintendo Switch.
 • Mortal Kombat 11: Nowe oraz klasyczne postacie powrócą po więcej brutalnej akcji w Mortal Kombat 11, na Nintendo Switch 23 kwietnia.
 • Yoshi’s Crafted World: Zanim Yoshi’s Crafted World wyjdzie 29 marca, posiadacze Nintendo Switch mogą pobrać darmowe demo z Nintendo aShop. W Yoshi’s Crafted World gracze odkrywają wierzchnią warstwę oraz podszewkę poziomów, pływając, kierując samochodami solarnymi, szybując w przestworzach i przeżywając wiele innych dzikich i zaskakujących sekwencji. Używając żetonów uzbieranych w różnych skrywających sekrety poziomach, gracze mogą odblokować 180 różnych wyszywanych kostiumów dla Yoshi’ego.
 • Captain Toad: Treasure Tracker Update i Special Episode DLC: Zgadniecie, kto jest wciąż gotowy na przygodę? Po pobraniu darmowego update Captain Toad: Treasure Tracker na Nintendo Switch, dostępnego od dzisiaj, wszystkie poziomy gry będą dostępne w trybie kooperacyjnym dla dwóch graczy. Poznacie drugiego Toada, symultanicznie odkrywającego świat z przyjacielem. 14 marca pojawi się nowe płatne DLC przedstawiające 18 nowych wyzwań, łącznie z 5 nowymi planszami oraz nowymi Shiny Crowns, które można zdobyć na każdej z nich. Gracze, którzy przedzamówią Captain Toad: Treasure Tracker – Special Episode DLC, dostępne od dzisiaj na Nintendo eShop, otrzymają dostęp do jednej z plansz. Pozostałe odblokują się 14 marca.
 • Super Smash Bros. Ultimate Update: Najszybciej sprzedająca się gra na konsolę w historii Nintendo otrzyma darmowy Ver. 3.0 update już tej wiosny. Przed końcem kwietnia Joker z Persona 5 dołączy do grywalnych postaci. Ogłoszony w grudniu, Joker jest pierwszą postacią Fighters Pass DLC, która poszerzy załogę w grze. Gracze, którzy chcą otrzymać dostęp do pięciu nadchodzących postaci DLC, oraz dodatkowych poziomów i muzyki, mogą kupić Super Smash Bros. Ultimate Fighters Pass odwiedzając stronę https://www.smashbros.com. Więcej szczegółów dotyczących Ver. 3.0 update i nadchodzącego Fighters Pass zostanie ujawnione wkrótce. Wyglądajcie również nowych amiibo, takich jak Snake, Simon, Squirtle, Pokémon Trainer i Ivysaur.
 • Hellblade: Senua’s Sacrifice: Zdobywca wielu nagród, Hellblade: Senua’s Sacrifice nadchodzi na Nintendo Switch. Stworzony we współpracy z neurologami i osobami, które mają doświadczenie w temacie psychozy, Hellblade: Senua’s Sacrifice wciąga graczy głęboko do umysłu celtyckiej wojowniczki w nawiedzonej wizji misji, w której musi walczyć o duszę swego martwego ukochanego. Hellblade: Senua’s Sacrifice wyjdzie na Nintendo Switch tej wiosny.
 • DAEMON X MACHINA: Od dzisiaj piloci mechów mogą odwiedzić Nintendo eShop na Nintendo Switch i pobrać darmowe demo DAEMON X MACHINA nazwane “Prototype Missions”, dostępne w ograniczonym czasie. W demo gracze mogą zmierzyć się w różnych misjach, testując sterowanie w grze i modyfikowanie mechów. Po grze, wybrani gracze otrzymają e-mail zawierający link do ankiety online, gdzie mogą podzielić się swoimi uwagami o grze z producentem Kenichiro Tsukuda i całym zespołem. Obecnie w fazie przygotowań, premiera gry DAEMON X MACHINA jest zaplanowana na lato.
 • MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order: Po raz pierwszy od 10 lat, seria MARVEL ULTIMATE ALLIANCE powraca w akcji dla czterech graczy z oryginalną historią… wszystko wyłącznie na Nintendo Switch! Zbierz swoją drużynę z ogromnej mieszanki super bohaterów, łącznie z Captain Marvel. Gracze mogą wspólnie ocalić świat, nawet we czwórkę w trybie TV, z czterema osobnymi systemami lokalnie lub online. Dynamiczna heroiczna kamera zoomed-in przynosi graczom opcję bycia jak najbliżej akcji. Postacie rozwijają się i uczą nowych zdolności. Mogą na przykład używać potężnych ataków Alliance Extreme. MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order nadchodzi na Nintendo Switch tego lata.
 • Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition: Gotowi na przygodę pełną niezapomnianych postaci, wciągającą historię i klasyczną grę RPG, którą możecie wziąć wszędzie ze sobą? Ta ulepszona wersja chwalonej przez krytyków gry ma tak samo bogatą zawartość jak oryginał, ale z nowymi faktami z historii postaci, opcją przyspieszenia bitwy, orkiestralną muzyką na polu bitwy, oraz zdolnością przełączania pomiędzy widokami HD i retro 16-bit. Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition nadchodzi na Nintendo Switch tej jesieni.
 • DRAGON QUEST BUILDERS 2: Połączenie RPG i gry twórczej, w której gracze zbierają materiały do tworzenia broni, budynków, a nawet całych miast. Z pomocą tajemniczej Malroth i innych postaci, gracze odkryją ogromne wyspy, wykonają szereg zadań i zmierzą się z potworami i bossami rozproszonymi po całym świecie. Ci, którzy posiadają oryginalne DRAGON QUEST BUILDERS na swojej konsoli Nintendo Switch mogą stworzyć strój Legendary Builder’s oraz Dragonlord’s Throne. DRAGON QUEST BUILDERS 2 nadchodzi na Nintendo Switch 12 lipca.
 • ONINAKI: Aby podtrzymać istotę reinkarnacji, gracze muszą podróżować pomiędzy światem żywych i umarłych i bronić straconych dusz przed okrutnym losem zmienienia się w potwory. Podczas walki, dusze, które obronicie, stoją u waszego boku, zapewniając siłę i nowe umiejętności. ONINAKI pojawi się na Nintendo Switch tego lata.
 • New Star Fox Missions in Starlink: Battle for Atlas: cyfrowy update Starlink: Battle for Atlas, którego oczekujemy w kwietniu, przyniesie nowe misje Star Fox w wersji gry na Nintendo Switch. Graj jako Peppy, Falco i Slippy, żeby wesprzeć walkę z komandorami Star Wolfa – Andrewa, Pigma i Leona – w serii pełnych wyzwań misji. Dodatkowa zawartość wychodząca jako część update’u zawiera nowe wyścigi statków kosmicznych, pobocznych misji i więcej! Wiosenny update Starlink: Battle for Atlas nadejdzie w kwietniu na Nintendo Switch.
 • Disney TSUM TSUM FESTIVAL: Urocza Tsum Tsum nadchodzi na Nintendo Switch w nowej grze! W Disney TSUM TSUM FESTIVAL, gracze łączą pasujące Tsum Tsum, żeby wyczyścić planszę i uzyskać jak najwięcej punktów. Nawet 4 graczy** może stanąć w szranki lub grać wspólnie w trybie lokalnym lub online*. Disney TSUM TSUM FESTIVAL nadchodzi na Nintendo Switch w 2019 roku.
 • Rune Factory 4 Special oraz Rune Factory 5: Klasyczne RPG Rune Factory 4 odnawia się dla Nintendo Switch. Rozmawiajcie z mieszkańcami miasta, sadźcie warzywa i owoce na farmie, łówcie ryby, hodujcie potwory i twórzcie bronie oraz zaklęcia w tej nowej wersji gry. Rune Factory 4 Special dojrzeje na Nintendo Switch w tym roku, z nowo ogłoszonym Rune Factory 5.
 • DELTARUNE: Kolejna gra twórcy Undertale, nadchodzi na Nintendo Switch. Gracze będą mogli pobierać darmowy DELTARUNE Chapter 1 na Nintendo eShop od 28 lutego.
 • FINAL FANTASY VII: Wróc do Midgaru w jednym z najbardziej ikonicznych RPG wszech czasów, kiedy FINAL FANTASY VII zadomowi się na Nintendo Switch 26 marca.
 • FINAL FANTASY IX: Po raz pierwszy gracze mają szansę zakochać się w Vivi jak cała reszta świata – dzisiaj ulubiony RPG FINAL FANTASY IX pojawia się na Nintendo eShop na Nintendo Switch.
 • Chocobo’s Mystery Dungeon EVERY BUDDY!: KWEH! Ostatnia gra z serii Chocobo’s Mystery Dungeon pojawi się na Nintendo Switch 20 marca.
 • Dead by Daylight: Dead by Daylight to asymetryczny multiplayer horror, w którym jeden gracz staje się brutalnym Zabójcą, a pozostałych 4 graczy odgrywa role Przeżyłych, starając się uciec przed śmiercią. Wersja na Nintendo Switch zawiera mnóstwo map, postaci i szczegółów oraz zaawansowany system warty wypróbowania. Dead by Daylight przypełznie na Nintendo Switch tej jesieni.
 • Assassin’s Creed III Remastered: Po raz pierwszy na Nintendo Switch, doświadczcie Assassin’s Creed III z ulepszonym systemem gry i opcjami dostosowanymi do systemu, jak motion aiming i touch input. Oprócz wszystkich oryginalnych DLC, dostępna będzie sama gra Assassin’s Creed Liberation Remastered, kiedy Assassin’s Creed III Remastered pojawi się na Nintendo Switch 21 maja.
 • Unravel Two: Kontrolujcie dwie przemiłe postacie stworzone z włóczki i rozwiązujcie zagadki w Unravel Two. Grajcie jako obydwie postacie w single-playerze lub stwórzcie drużynę z przyjaciółmi w lokanym trybie kooperacyjnym. Unravel Two pojawi się na Nintendo Switch 22 marca.
 • GRID Autosport: GRID Autosport nadchodzi na Nintendo Switch obładowany różnymi zawrotnymi emocjami, realistycznym sterowaniem i poziomem trudnosci, który dostosowuje się do umiejętności gracza. Gracze poczują się jak zawodowcy, kiedy okiełznają najszybsze auta na świecie, wygrywając najbardziej emocjonujace wyścigi, od prestiżowego Circuit of Spa-Francorchamps, po wąskie uliczki Barcelony. Wszystkie DLC są dołączone do tej wersji gry, ze 100 samochodami, 100 trasami i kilkoma dodatkami, takimi jak zaawansowane i podstawowe sterowanie. GRID Autosport nadejdzie na Nintendo Switch tego lata.

 

Uwagi:

* Członkowstwo Nintendo Switch Online (sprzedawane oddzielnie) i Nintendo Account są wymagane do gry online. Nie są dostępne we wszystkich państwach. Połączenie internetowe jest wymagane do opcji online. Warunki są załączone.

**Do gry multiplayer wymagane są dodatkowe akcesowia; sprzedawane oddzielnie.

 

Po więcej informacji:

Strona Nintendo http://www.nintendo.co.uk

Strona Nintendo Switch https://www.nintendo.co.uk/nintendoswitch

Nintendo of Europe Twitter https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK Twitter https://twitter.com/nintendouk

Nintendo Facebook: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo Switch Facebook: https://www.facebook.com/NintendoSwitch

Nintendo UK YouTube http://www.youtube.com/NintendoUK
Nintendo of Europe Twitch http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe Instagram https://instagram.com/nintendoeurope
Nintendo Switch Instagram https://www.instagram.com/NintendoSwitchEurope/