Super Smash Bros., figurki amiibo i Pokemon pojawią się na półkach sklepowych pod koniec 2014 roku.

Wśród fanów Nintendo na pewno nie zabraknie entuzjastów ciekawej oraz bogatej oferty gier, wśród których znalazły się kontynuacje dwóch kultowych serii!

Nintendo przygotowało line-up nowych gier i produktów na Wii U, Nintendo 3DS oraz 2DS, które będą dostępne w sklepach pod koniec 2014 roku. Line-up to przede wszystkim nowości najbardziej rozpoznawalnych serii gier, ale też interaktywne figurki amiibo, które będą  prezentować kultowe postaci ze świata gier Nintendo.
Przygotowania rozpoczną się pod koniec roku, a pierwszą dwunastkę będą reprezentować m.in.: Mario, Peach, Link, Samus, Yoshi, Donkey Kong, Pikachu, Kirby, Fox, Marth, Villager i Wii Fit Trainer.

 Oprócz figurek amiibo, pod koniec 2014 r., Nintendo zaprezentuje następujący line-up:

Major Series:

Super Smash Bros.:Gra będzie dostępna na Wii U już w zimie w 2014 r. i po raz pierwszy w historii będziecie mogli ją wypróbować na Nintendo 3DS, na którym ukaże się już 3 października 2014 r.. Shulk z serii Xenoblade Chronicles będzie dostępny w obu grach.

Pokémon: Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire na Nintendo 3DS ukażą się już 28 listopada i ponownie przedstawią Pokémon Ruby Version i Pokémon Sapphire Version w nowej wersji gry, która pierwotnie ukazała się w 2003 r. dla Game Boy Advance. Teraz gracze będą mogli łapać, walczyć czy nawet prowadzić business z Pokemonami, ale też szukać odpowiedzi na tajemnice, skrywające się za pokemonami Primal Groudon i Primal Kyogre. Jedną z możliwości będzie  podłączenie Pokemonów do Mega Evolutions.  Nowe wyzwania, które będą na was czekać oraz niesamowicie pasjonujące walki Pokemonów spowodują, że ta gra będzie niesamowitą ewolucją tej serii.

  • Interaktywne figurki amiibo to skok Nintendo do świata ożywających zabawek – Super Smash Bros. na Wii U, które ukaże się zimą, będzie pierwszą grą, wprowadzającą figurki amiibo. Pozostałe gry, które będą wspierać amiibo to m.in.: Mario Kart 8, Captain Toad: Treasure Tracker, Mario Party 10 i Yoshi’s Woolly World oraz wiele innych. Więcej szczegółów o funkcjonowaniu figurek amiibo i oficjalnej dacie wydania zostanie podanych już wkrótce.

 

  • Bayonetta 2:  We wrześniu do gry powróci magiczna czarownica, uczestnicząca w epickich walkach na nieodkrytych dotąd terenach.  Bayonetta będzie uczestniczyć w przygodzie, wyruszając w piekielne przestrzenie, aby uchronić duszę swojego przyjaciela przed złowrogimi mocami. Pierwotna Bayonetta będzie do dyspozycji osobno w e-Shopie Nintendo lub w pakiecie z Bayonetta 2. Do gry opracowanej na Wii U dodawane są również np. nowe kostiumy, wzmacniające siły głównej bohaterki.
  • Hyrule Warriors dodatkowa zawartość: Miks gier Dynasty Warriors i The Legend of Zelda prezentuje się niesamowicie bogato. Nintendo planuje wspierać tę grę tak długo, jak długo gracze będą chcieli rozwijać w niej swoje przygody. Program rozpoczyna się już 19 września, kiedy gra się ukaże, z możliwością bezpłatnego ściągania nowych, zabawnych trybów, broni oraz wyboru muzyki.
  • Fantasy Life dodatkowa zawartość: Fantasy Life, która będzie dostępna od 26 września w sklepach i e-Shopie Nintendo na Nintendo 3DS, umożliwi każdemu graczowi stać się panem swojego losu. Każdy wybór, na który zdecydują się gracze, wpłynie na rozwój przygody Fantasy Life. W każdej chwili będzie można w łatwy sposób zmienić tzw. Life Class. Możliwości multiplayer-a, lokalne i on-line, umożliwiają przyjaciołom dzielenie się swoimi przygodami. Dodatkowa zawartość – Island Origin – do dyspozycji od zaprezentowania gry na rynku – pozwoli na rozwój opowieści Fantasy Life. Island Origin zaproponuje zupełnie nowy świat starożytnej kultury, groźnych i silnych wrogów, dodatkowe przygody, dostęp do lepszego wyposażenia oraz dwa rodzaje domowych pieszczochów: ptaków i smoków.
  • Nowe motywy Menu na Nintendo 3DS: Po aktualizacji systemu, planowanego na wrzesień, Nintendo zamierza wprowadzić nowe motywy głównego Menu, które umożliwią posiadaczom Nintendo 3DS i 2DS dostosowanie ikon, folderów, muzyki i efektów dźwiękowych. Będzie można je zakupić w specjalnej sekcji e-Shopu, która zostanie dodana jako oferta specjalna. Więcej informacji już wkrótce. Spis gier tutaj:

Gry od pozostałych partnerów:

Ponad 50 gier od pozostałych partnerów Nintendo ukaże się pod koniec 2014 roku. Należą do nich np. Sonic Boom: Rise of Lyric dla Wii U i Sonic Boom: Shattered Crystal na Nintendo 3DS, które wspólnie ukażą się 21 listopada 2014 roku. Obie gry prezentują wyjątkowe i epickie przygody Sonica i jego teamu.