SUPER SMASH BROS. ULTIMATE NAJSZYBCIEJ SPRZEDAJĄCĄ SIĘ GRĄ NA KONSOLE NINTENDO W EUROPIE

Z 74 grywalnymi postaciami, więcej niż 100 arenami, ponad 800 utworami muzycznymi i wieloma innymi, Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo Switch to nie tylko największy crossover w historii gier – to najszybciej sprzedająca się produkcja wydana na konsolę domową Nintendo w Europie*. Tytuł wyprzedził sprzedaż tytułów takich jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, a także Mario Kart 8 Deluxe. Wszystkie z tych gier sprzedano do sklepów w liczbie powyżej 10 milionów kopii.

Nowa gra, w której rozgrywane są pełne akcji pojedynki między popularnymi postaciami gier, takimi jak Mario, Link z serii The Legend of Zelda, Donkey Kong i wieloma innymi – pojawiła się 7 grudnia na całym świecie i zaliczyła już rekordowy początek. Całkowita sprzedaż w Europie w ciągu pierwszych trzech dni gry była o prawie 30% wyższa niż w przypadku Mario Kart Wii, który sprzedał się w ponad 37 milionach egzemplarzy na całym świecie. Wraz z silnymi wynikami w sprzedaży detalicznej Super Smash Bros. Ultimate jest również najszybciej sprzedającą się grą w sklepie Nintendo eShop.

Super Smash Bros. Ultimate jest dostępny wyłącznie na Nintendo Switch, unikalną konsolę domową od Nintendo, która pozwala grać kiedykolwiek, gdziekolwiek i z kimkolwiek. Teraz rozpoczyna się jego drugi sezon świąteczny i dzięki silnym wynikom takich tytułów jak Pokémon: Let’s Go, Pikachu! / Pokémon: Let’s Go, Eevee!, Super Mario Party  i innych, sprzedaż sprzętu Nintendo Switch może pochwalić się katalogiem ponad 1000 gier dla różnych graczy, na różnym poziomie doświadczenia.

Po niespełna 20 miesiącach na rynku, pięć z dziesięciu najlepszych na rynku europejskim gier konsolowych od Nintendo pojawiło się na Nintendo Switch**:  The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey, Pokémon: Let’s Go, Pikachu! / Pokémon: Let’s Go, Eevee!, a teraz Super Smash Bros. Ultimate.

 

“Super Smash Bros. Ultimate to największa premiera w historii Super Smash Bros. Nie tylko jest to najszybciej sprzedająca się gra w serii, jaką kiedykolwiek udostępniliśmy w Europie, ale stała się również naszą najszybciej sprzedającą się grą na konsole domowe w historii “, powiedział COO Nintendo of Europe, Stephan Bole. “Właściciele Nintendo Switch mogą już z niecierpliwością czekać na masę ciekawych produkcji w 2019 roku, w tym na nowe gry z serii Animal Crossing i Pokémon, Yoshi’s Crafted World, Fire Emblem: Three Houses i inne”.

 

Super Smash Bros. Ultimate jest już dostępny w sklepach detalicznych oraz w sklepie Nintendo eShop, a także w limitowanym pakiecie sprzętowym z kontrolerami Joy-Con i stacją dokującą oraz kodem do gry do pobrania.

Super Smash Bros. Ultimate to najszybciej sprzedająca się gra, jaka kiedykolwiek została wydana na konsolę domową Nintendo w Europie, z wynikiem o 30% lepszym niż w przypadku Mario Kart Wii.

 

Notki:

* Na podstawie wewnętrznych danych sprzedaży Nintendo. Obejmuje jednostki pojedyncze i pakiety sprzedawane w sprzedaży detalicznej oraz wersje do pobrania w sklepie Nintendo eShop.

** Na podstawie wewnętrznych danych Nintendo z pierwszych trzech dni sprzedaży każdego tytułu.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl