UCZCIJ 25-LECIE SONICA I ZAPANUJ NAD ŻYWIOŁAMI W GRZE SONIC BOOM: FIRE & ICE

Komedia, akcja, przygoda, duża prędkość i mnóstwo platformówkowej zabawy czeka na wszystkich fanów Nintendo w najnowszej grze ze świata Sonic Boom: Sonic Boom: Fire & Ice na konsole z rodziny Nintendo 3DS, która pojawi się w Europie 30 września. Premiera gry skorelowana jest z 25-leciem Sonica. W tym pełnej szybkiej akcji tytule Jeż Sonic, jego pomocnik Miles „Tails” Prower, niezwykle silny Knuckles, Amy Rose i borsuk Sticks po raz kolejny połączą siły, aby przygotować się do bitwy ze złym do szpiku kości D-Fektem.

Kłopoty rozpoczynają się w momencie, w którym Dr Eggman odkrywa nowy supernaładowany pierwiastek Ragnium i zaczyna go wykorzystywać jako potężne paliwo dla swoich robotów, dzięki czemu są ultra-szybkie – prędkością dorównują nawet Sonicowi! Co więcej, wszystkie odpady wytwarzane w wyniku wydobywania Ragnium przez Dr. Eggmana trafiają na pobliskie wyspy, w wyniku czego niektóre lokalizacje zostają całkowicie pokryte ogniem i lodem. Gdy D-Fekt, robot górniczy Dr. Eggmana, wymyka się spod kontroli, Sonic i jego przyjaciele mają za zadanie uratować świat.

Sonic, Tails, Knuckles, Amy i Sticks znów są razem, a gracze mogą bezproblemowo przełączać się między nimi w grze, aby wykorzystywać ich wyjątkowe umiejętności. Praca zespołowa jeszcze nigdy nie była aż tak ważna: pokonanie D-Fekta będzie możliwe tylko gdy Sonic wykorzysta swoją szybkość, Tails możliwość latania, Knuckles brutalną siłę, Amy zaatakuje swoim młotem, a Sticks bumerangiem. Nie będzie to jednak proste: kiedy staną oko w oko z gigantycznymi bossami wypełniającymi oba ekrany, zrobi się naprawdę gorąco.

Nowością w tym tytule jest wyjątkowa możliwość przełączania się między ogniem i lodem w celu docierania do nowych obszarów, niszczenia obiektów i rozwiązywania łamigłówek. Sonic i jego przyjaciele mogą na przykład rozmrażać lodowe przeszkody, aby dostać się do ukrytych lokalizacji, czy zamrażać wodotryski, aby prześlizgiwać się nad przepaściami. To tylko część nowych możliwości zupełnie odmieniających akcję na platformach, której ważną częścią jest odkrywanie nowych miejsc i sekretów. Gracze mogą grać powoli, aby odnaleźć wszystkie ukryte sekrety lub próbować jak najszybciej trafić do celu, ale niezależnie od tego, na co się zdecydują, kluczem do odkrywania nowych ścieżek i obszarów jest ogień i lód.

Fani serialu Sonic Boom dobrze znają zabawne rozmowy prowadzone przez Sonica i jego przyjaciół. Interakcje swoich ulubionych bohaterów będą mogli obejrzeć również w tej trzeciej grze z serii Sonic Boom, w odtwarzanych między poziomami animowanych klipach. Dzięki nim gra jest powiązana z serialem jak jeszcze nigdy wcześniej.

Obok przygody dla jednego gracza, w Sonic Boom: Fire & Ice po raz pierwszy pojawi się tryb gry dwuosobowej zwany Bot Racing (Wyścigi Botów). W trybie tym liczy się tylko szybkość i jak najszybsze dotracie do celu. Gracze odblokowują Boty inspirowane postaciami występującymi w grze i ścigają się nimi ze swoimi przyjaciółmi.

Komedia, akcja, przygoda, duża prędkość i mnóstwo platformówkowej zabawy czeka na Ciebie z okazji 25-lecia Sonica w najnowszej grze ze świata Sonic Boom: Sonic Boom: Fire & Ice na konsole z rodziny Nintendo 3DS. Jej europejska premiera planowana jest na 30 września.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo.co.uk/nintendo3ds

Strona internetowa Sonic Boom: Fire & Ice http://www.sonicthehedgehog.com/boom/uk/

Nintendo 3DS (UK) na Facebooku https://www.facebook.com/nintendo3dsuk

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Sonic the Hedgehog na Facebooku: https://www.facebook.com/Sonic

Sonic the Hedgehog na Twitterze: https://twitter.com/sonic_hedgehog

Sonic the Hedgehog na YouTube’ie: https://youtube.com/sonic