UJAWNIONO NOWE SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE SUPER MARIO MAKER 2 NA OSTATNIEJ PREZENTACJI NINTENDO DIRECT

Podczas prezentacji Super Mario Maker 2 Direct Nintendo zdradziło nowe szczegóły dotyczące Super Mario Maker 2, mającego premierę 28 czerwca wyłącznie na Nintendo Switch. Bliższe spojrzenie na grę ujawniło, jakich nowości możemy spodziewać się od Super Mario Maker 2, łącznie z nowymi elementami plansz i narzędziami; nowym single-player story mode z ponad 100 plansz, stworzonych przez Nintendo; nowymi tematami plansz; szczegółami o online course sharing*; możliwością tworzenia i grania z innymi**; a także informacją o specjalnej ofercie dla członków Nintendo Switch Online. Na prezentacji ogłoszono również nadchodzący turniej Super Mario Maker 2 Invitational 2019, który będzie streamowany na żywo w weekend poprzedzający E3 w Los Angeles.

Aby obejrzeć całe wideo z Nintendo Direct z emocjonującymi nowymi wieściami, odwiedź http://nintendodirect.nintendo.co.uk. Niektóre smaczki ujawnione w wideo:

 • What’s New?: Możemy spodziewać się mnóstwa nowych elementów plansz, narzędzi i funkcji dla architektów w Super Mario Maker 2. Oto niektóre z nich:
  • Slopes – Twórz pochyłe powierzchnie, wybierając kierunek i długość. Istnieje też opcja stworzenia łagodniejszych zboczy.
  • Angry Sun – Pamiętasz rozgniewane słońce, które zaatakowało Mario w Super Mario Bros. 3? Powróciło i jest gotowe trochę poprzeszkadzać graczom w tym nowym tytule.
  • ON/OFF Switch – Naciśnij przełącznik ON/OFF, a wszystkie czerwone i niebieskie bloki w planszy się wymienią. Ich mądre ustawienie pomoże graczom stworzyć łamigłówki i przeszkody.
  • Water Level – Poziom wodny w Super Mario Maker 2 może być dostosowany do tematu Lasu, więc tylko pół planszy może znaleźć się pod wodą, jeśli tego chce gracz. Można nawet ustawić wodę, aby podnosiła się i opadała z różną prędkością w różnym czasie.
  • Banzai Bill – Czerwone wariacje tych klasycznych wrogów z Super Mario mają funkcję, w której ścigają biednego Mario, dokądkolwiek pójdzie.
  • Co-op Making: Daj kontroler Joy-Con przyjacielowi, aby wspólnie stworzyć planszę.
  • To Be Continued…: Więcej nowych sekretów skrywa się w Super Mario Maker 2. Graczy czeka świetna zabawa podczas eksperymentowania ze wszystkimi narzędziami i funkcjami, których będą mogli użyć do stworzenia planszy swoich marzeń.
 • Story Mode: W single-player Story Mode, w który można grać całkowicie offline, Mario podejmuje się odbudowania zamku Księżniczki Peach. Aby móc sfinansować swój projekt, musi zebrać monety, które zarobi dzięki akceptacji prac z tablicy ogłoszeniowej i przechodzeniu związanych z nimi plansz. Story Mode to świetna inspiracja dla architektów, z ponad 100 oryginalnymi planszami Nintendo.
 • New Course Themes: Do wszystkich tematów znanych z oryginalnej gry, gracze będą mogli dołączyć te zaprojektowane przez siebie, używając tematów Desert, Snow, Forest i Sky. Te tematy zawierają nową muzykę kompozytora znanego z serii Super Mario, Kojigo Kondo. Nowa plansza Moon może odblokować nocne wersje tematów plansz. W zależności od użytego tematu, szalone rzeczy mogą przydarzyć się w nocy, łącznie z latającymi Goomba, przyciemnonym piorunem w Ghost House i burzami piaskowymi w Desert. Niektóre przedmioty w nocy mogą się nawet przetransformować…
 • Super Mario 3D World: Gracze mogą stworzyć własne plansze w stylu Super Mario Bros., Super Mario Bros. 3, Super Mario World, New Super Mario Bros. U i nowym stylu, opartym na Super Mario 3D World. Pewne nowe unikalne funkcje tego stylu to:
  • Cat Mario – Cat Mario może wspinać się na ściany, drapać, ślizgać się i atakować wrogów. Gracze mogą nawet użyć Cat Mario do wspięcia się na Słupek.
  • Clear Pipe – Clear Pipe mogą być umieszczne w przeróżnych formach, ale gracze muszą być ostrożni, ponieważ wrogowie mogą również prześlizgnąć się przez te przezroczyste rury.
  • Koopa Troopa Car – Wskocz do wozu i śmignij przez planszę. Gracze muszą uważać tylko, żeby nie spowodować wypadku!
  • Track Block – Track Block będzie przemierzać jakąkolwiek drogę wymyśloną przez gracza. Niebieski zaczyna się poruszać, kiedy gracz na niego nadepnie.
  • Piranha Creeper – Piranha Creeper przemierza drogę stworzoną przez gracza, rozrzucając swoje niebezpieczne ostre ciernie po całej planszy.
  • Who’s Who in Super Mario 3D World?: Kilka innych znanych twarzy pojawi się w Super Mario Maker 2, więc gracze mają się na kogo cieszyć.
 • Course World: Platforma internetowa, w której gracze mogą grać i dzielić się swoimi planszami, a także grać wspólnie. Course World jest dostępny dla graczy z całego świata, którzy posiadają Nintendo Switch Online. Gracze mogą przeglądać popularne plansze, nowe plansze, a nawet szukać konkretnych haseł, takich jak “puzzle-solving” czy “autoscroll”, używając przeddefinowanych filtrów. Kiedy plansza zostanie pobrana, można w nią grać kiedykolwiek – nawet offline. Gracze mogą też personalizować swoje postacie Mii, używając przedmiotów takich jak koszulki i czapki, które odblokowują się po pokonaniu różnych przeszkód. W Endless Challenge gracze spróbują przejść tyle plansz w Course World jak to tylko możliwe, z wybranym przez siebie poziomem trudności, zanim zakończą grę. Zdobywanie imponujących wyników w tym trybie może zagwarantować graczom miejsce wśród liderów.
 • Play Together: W Course World gracze mogą przechodzić plansze z ludźmi z całego świata. Podczas gry we czwórkę, można wybrać spośród Mario, Luigiego, Toada i Toadette.
  • Multiplayer Versus – Czterech graczy może zmierzyć się w konfrontacji multiplayer. Każdy gracz dostanie inną postać, potem będą się ścigać na losowo wybranej planszy. Gracz, który pierwszy przejdzie planszę, wygrywa i powiększa swój Versus Rating.
  • Multiplayer Co-op – W tym trybie online nawet czterech graczy musi pracować wspólnie, aby przejść planszę. Jeśli jeden z nich ją przejdzie, wszyscy wygrywają.
  • Nearby Play – Kiedy czwórka graczy posiada własne console Nintendo Switch i grę Super Mario Maker 2, jeden z nich może założyć virtual room, do którego inni w tej samej lokalizacji mogą dołączyć, każdy na swojej konsoli. Tylko gracz, który zakłada room, potrzebuje połączenia internetowego.
 • Super Mario Maker 2 + Nintendo Switch Online Bundle: 28 czerwca, wraz z premierą w sklepach oraz cyfrowo na Nintendo eShop, jako dodatek do samej gry, pojawi się edycja limitowana, która zawiera 12-miesięczne członkostwo Nintendo Switch Online. Gracze mogą też nabyć ekskluzywny stylus w stylu Super Mario Maker 2, zamawiając Super Mario Maker 2 Limited Edition z wyprzedzeniem na Nintendo eShop, lub robiąc pre-order którejkolwiek wersji w lokalnym sklepie. Członkostwo Nintendo Switch Online jest wymagane, aby korzystać z funkcji online w grze.
 • Nintendo Switch Game Vouchers: ta ekskluzywna oferta pozwala członkom Nintendo Switch Online do kupienia dwóch kuponów na gry Nintendo Switch za £84. Każdego kuponu można użyć do pobrania jakiejkolwiek gry z katalogu, więc gracze mogą nabyć dwie gry jednocześnie w lepszej cenie. Na przykład, jeśli członek Nintendo Switch Online wykorzysta jeden kupon na pre-order Super Mario Maker 2, a potem wykorzysta drugi, aby pobrać Super Smash Bros. Ultimate, zaoszczędzi £25.98 z łącznej ceny na Nintendo eShop za tę parę gier. Ten program to świetny sposób na zdobycie dwóch gier, łącznie z najnowszymi pre-orderami, w niższej cenie. Kupony są aktywne przez rok od daty nabycia i nie muszą być użyte w tym samym czasie. Członkowie Nintendo Switch Online mogą kupić i użyć Nintendo Switch Game Vouchers poprzez Nintendo eShop na Nintendo Switch.
 • Super Mario Maker 2 Invitational 2019 – 8 czerwca czterech członków społeczności Super Mario Maker zmierzy się na różnych szalonych i nieprzewidywalnych planszach Super Mario Maker 2 zaprojektowanych przez team Nintendo Treehouse. Wydarzenie rozpocznie się w The Theatre w Ace Hotel w Los Angeles, o 20:00, a po nim nastąpią Splatoon 2 World Championship 2019 oraz Super Smash Bros. Ultimate World Championship 3v3 2019. Po więcej informacji odwiedź https://www.nintendo-europe.com/e3.