USŁUGA „MY NINTENDO” RUSZYŁA W POLSCE 31 MARCA

W ten czwartek Nintendo zaczęło oferować zupełnie nowe konto klienta zwane „My Nintendo”, z którego posiadacze konsol stacjonarnych Wii U oraz przenośnych z rodziny Nintendo 3DS będą mogli czerpać masę korzyści. Do głównych zalet tego konta można zaliczyć nowy program lojalnościowy oraz możliwość łatwiejszych zakupów online i połączenia z innymi aplikacjami Nintendo.

My Nintendo jest czymś więcej niż tylko zwykłym programem lojalnościowym: to rozbudowana usługa, która nagradza użytkowników za korzystanie z produktów i innych usług Nintendo na różne sposoby. Również użytkownicy aplikacji mobilnej Nintendo Miitomo*, którzy połączą ją z Nintendo Account, będą mogli czerpać korzyści z My Nintendo. Platinum Points (punkty platynowe) można uzyskać podczas używania aplikacji i usług Nintendo, takich jak Miitomo. Gold Points (punkty złote) dostaje się za kupowanie gier przez oficjalną stronę internetową Nintendo lub Nintendo eShop konsol Wii U i Nintendo 3DS. Oba rodzaje punktów można wymienić na nagrody, takie jak gry, aplikacje i ich rozszerzenia, przedmioty do wykorzystania w nich oraz zniżki, które można zastosować podczas zakupów w Nintendo eShop.

Użytkownicy, którzy zarejestrują Nintendo Account do końca kwietnia, będą mogli pobrać Flipnote Studio 3D na swoją konsolę z rodziny Nintendo 3DS zupełnie za darmo. Aby było to możliwe, konieczne jest połączenie konta Nintendo Account z Nintendo Network ID wykorzystywanym na konsoli, a następnie wybranie opcji pobierania na dedykowanej podstronie Flipnote Studio 3D na oficjalnej stronie internetowej Nintendo w okresie od 31 marca do 30 kwietnia.

Od 31 marca użytkownicy, którzy połączą Nintendo Account z Nintendo Network ID, uzyskają dostęp nie tylko do My Nintendo, ale też będą mogli kupić wybrane tytuły z Wii U i Nintendo 3DS przez stronę internetową Nintendo of Europe przy wykorzystaniu swoich funduszy z Nintendo eShop. Kupione pozycje zostaną pobrane na konsolę przez SpotPassa, a następnie zainstalowane automatycznie, dzięki czemu będzie można zagrać w nie przy kolejnym odpaleniu konsoli. Ta nowa możliwość robienia zakupów w Nintendo eShop konsol Wii U i Nintendo 3DS sprawi, że kupowanie gier i aplikacji oraz zdobywanie złotych punktów My Nintendo będzie jeszcze bardziej wygodne.

Czwartek 31 marca był ekscytującym dniem dla fanów Nintendo, ponieważ zadebiutowały wtedy następujące ważne nowości:

  • Wczesnym popołudniem pod adresem https://my.nintendo.com wystartuje My Nintendo
  • W tym samym czasie na stronie Nintendo of Europe udostępniona zostanie możliwość kupowania gier

* W marcu Miitomo zadebiutuje w następujących krajach: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Belgia, Niemcy, Austria, Luksemburg, Hiszpania, Włochy, Holandia, Rosja, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Stany Zjednoczone, Kanada. Wstępna rejestracja jest możliwa wyłącznie w tych krajach.

W dniu premiery aplikacja Miitomo będzie obsługiwała następujące języki: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, niderlandzki, rosyjski i japoński. 

** W marcu My Nintendo zostanie udostępnione w następujących krajach: Wielka Brytania, Irlandia,  Francja,  Belgia, Niemcy, Austria,  Szwajcaria, Polska, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Luksemburg, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Holandia, Dania, Norwegia, Finlandia,  Malta,  Grecja, Szwecja, Estonia, Węgry, Słowenia, Słowacja, Rumunia,  Litwa, Łotwa, Rosja, Południowa Afryka, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Brazylia.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/