WITAJCIE W REGIONIE ALOLA! GRY POKÉMON SUN I POKÉMON MOON WYŁĄCZNIE NA NINTENDO 3DS ZADEBIUTOWAŁY W EUROPIE

Po światowym sukcesie gry Pokémon GO pora na kolejną wielką pokémonową premierę! Zarówno zagorzali fani Pokémonów, jak i nowi gracze mogą już uciec do wspaniałego regionu Alola w grach Pokémon Sun i Pokémon Moon, dostępnych wyłącznie na konsole z rodziny Nintendo 3DS.

W Pokémon Sun i Pokémon Moon przygoda rozpoczyna się w momencie przeprowadzki głównego bohatera do Aloli, przepięknego regionu, w którego skład wchodzą cztery rozległe tropikalne wyspy i jedna sztuczna wyspa stworzona przez ludzi. Podczas swojej podróży gracze będą mieli za zadanie zmierzyć się z Próbami na każdej z wysp. Spotkają również wiele pamiętnych postaci, takich jak profesor Kukui. W regionie Alola ludzie i Pokémony żyją ze sobą w bliskich relacjach, dzięki czemu miejscowa kultura bardzo się różni od tej znanej z innych regionów – dla graczy będzie to zupełnie nowe doświadczenie!

Przepiękny region Alola, urzekające postacie i wielka przygoda przyczyniły się do sukcesu gier Pokémon Sun i Pokémon Moon, które już teraz rozeszły się w milionach egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i Japonii, a także zdobyły uznanie wśród recenzentów:

„Jedna z najlepszych gier wideo w historii” 9/10,  METRO

„Pokémon Sun i Moon to jak dotąd największa Poképrzygoda” 5/5, Digital Spy

„Gry Sun i Moon nie tylko są świetnym ukoronowaniem 20 lat serii, ale też wielkim krokiem naprzód” 9/10, IGN

Gracze mogą nie tylko sami wybrać się na przygodę, ale również świetnie się bawić z innymi dzięki opcji Battle Royal dostępnej w trybie multiplayer. Czterech trenerów rywalizuje ze sobą wystawiając do walki swoje najsilniejsze Pokémony, a zwycięży ten, który pokona najwięcej stworków przeciwników. Szczegóły dotyczące trybu Battle Royal i więcej informacji na temat gier Pokémon Sun i Moon można znaleźć na stronie Pokémon Sun i Pokémon Moon, dostępnej w języku polskim i angielskim.

Pokémon Sun i Pokémon Moon są dostępne wyłącznie na konsole przenośne z rodziny Nintendo 3DS. Wśród nich każdy znajdzie idealną konsolę dla siebie: jedni będą woleli prostą zabawę w przystępnej cenie, którą zapewni im Nintendo 2DS, a inni wielkie ekrany pozwalające na całkowite zanurzenie w grze, co umożliwia New Nintendo 3DS XL.

Dzisiaj ma także miejsce premiera zestawu Nintendo 2DS Special Edition + Pokémon Sun, w skład którego wchodzi specjalna edycja konsoli Nintendo 2DS z cyfrową kopią gry Pokémon Sun preinstalowaną na karcie SD o pojemności 4GB oraz ładowarka Nintendo 3DS. Od 18 listopada w sklepach można kupić również edycję limitowaną New Nintendo 3DS XL Solgaleo and Lunala Limited Edition. Jest to czarna konsola New Nintendo 3DS XL z podobiznami legendarnych Pokémonów zwanych Solgaleo i Lunala na obudowie.

Pora na kolejną wielką przygodę z Pokémonami! Nowe Pokémony do złapania i tropikalny region Alola sprawią, że gry Pokémon Sun i Pokémon Moon będą zupełnie nowym doświadczeniem zarówno dla miłośników Pokémonów, jak i zupełnie nowych graczy. 

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Pokémon http://nintendo.co.uk/pokemon

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk 

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK 

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/