Zbliża się wojna na kolory- wielkimi krokami nadchodzi Splatoon na Wii U !

Już 29 maja gracze z całej Europy będą mogli zanurzyć się w kolorowej strzelance akcji Splatoon. Co więcej, Nintendo ujawniło dzisiaj, że specjalny Splatoonowy Premium Pack Wii U będzie dostępny w sprzedaży od 19 czerwca. W skład tego in(k)nowacyjnego zestawu wchodzi płyta z grą Splatoon, konsola Wii U premium w kolorze czarnym, umożliwiająca przechowywanie do 32GB* danych oraz czarny GamePad Wii U.

Splatoon to nowa gra, która podobnie jak inne tytuły od Nintendo zapewnia rozrywkę dla całej rodziny i wyróżnia się kreatywną oryginalnością. Pełno w niej pryskania atramentem oraz walki o zajęcie terytorium. Tak jak kiedyś Mario Kart sprawił, że rodziny i przyjaciele zaczęli wspólnie grać w gry wyścigowe, tak Splatoon wita graczy w każdym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach w świecie strzelanek akcji.

W Splatoon gracze sterują Inklingami, postaciami, których wygląd można dostosować wedle uznania, zmieniającymi się w kałamarnice (Inkling Squids) po naciśnięciu przycisku. Po opryskaniu przeciwników oraz pokryciu planszy kolorowym atramentem, postacie mogą przyjąć formę kałamarnic i szybko przepłynąć przez swoje terytorium lub ukryć się na tle swojego koloru przed wrogami.

Splatoon umożliwia grę na wiele różnych sposobów. Drużyny z całego świata na pewno docenią możliwość zmierzenia się ze sobą online w walkach cztery-na-cztery w trybie wojny terytorialnej “Turf War”, w którym gracze mają za zadanie pokryć jak największą część planszy swoim atramentem – w zorientowaniu się w sytuacji pomocna będzie mapa wyświetlana na GamePadzie Wii U w czasie rzeczywistym. W trybie rankingowym “Ranked Battle” uzdolnieni gracze będą walczyć w intensywnych potyczkach o jak najwyższą pozycję na liście, natomiast “Battle Dojo” umożliwia lokalne pojedynki z przyjaciółmi. W Splatoon dostępna jest też rozbudowana kampania dla jednego gracza, która w sprytny sposób uczy jak przy pomocy atramentu pluskać, pryskać, skakać, chować się i wspinać na ściany – celem w niej jest powstrzymanie armii nikczemnego Octariana. Gracze mogą też wykorzystać figurki amiibo Splatoon (sprzedawane oddzielnie), aby uzyskać dostęp do specjalnych etapów pełnych wyzwań, w których można uzyskać wyposażenie normalnie niedostępne w grze.

Przygotuj się na pryskanie lub bycie opryskanym już 29 maja, kiedy gracze z całego świata zaczną walczyć o zaznaczenie swojego terytorium w zupełnie nowym rodzaju rozgrywki w Splatoon, nowej grze na Wii U dostępnej jako część Splatoonowego Premium Packa (w sprzedaży od 19 czerwca) oraz sprzedawanej oddzielnie.