ZMIANY WPROWADZONE DO GRY THE LEGEND OF ZELDA: TWILIGHT PRINCESS HD NA Wii U ZNACZNIE USPRAWNIĄ ROZGRYWKĘ

Już 4 marca na starych i nowych fanów Zeldy będą czekać przeróżne zmiany i udoskonalenia w odnowionej grze The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na Wii U. Grafika wysokiej rozdzielczości sprawi, że dobrze znane sceny z gry, takie jak Link przemierzający Most Eldin na grzbiecie Epony czy Wolf Link wyjący do księżyca zyskają zupełnie nowy fantastyczny wygląd, natomiast inne nowości wpłyną na przebieg gry – pojawią się zmiany w rozgrywce i nowy Hero Mode, czyli Tryb Bohatera.

Dzięki GamePadowi Wii U gracze będą mogli z łatwością zarządzać ekwipunkiem, uzyskać dostęp do mapy i szybko przemienić się w wilka przy pomocy ekranu dotykowego, bez konieczności pauzowania gry. GamePad umożliwi także dostęp do Miiverse i pozwoli na grę przy wyłączonym telewizorze. Posty na Miiverse będą mogły być udekorowane dziesiątkami nowych pieczątek powiązanych z Twilight Princess, które są porozrzucane po całym Hyrule.

Nowy przedmiot, Ghost Lantern (Duchowy Lampion), pomoże Linkowi w zbieraniu fragmentów Poe Soul (Duszy Poe’go). Trzymany lampion zaświeci się, jeśli w okolicy znajduje się Poe. Liczba dostępnych do zebrania Tears of Light (Łez Światła) uległa zmniejszeniu z 16 do 12, dzięki czemu łatwiej będzie zebrać je wszystkie. Co więcej, jeśli Link znajdzie Rupees w skrzyni ze skarbami, kiedy jego portfel jest pełny, nie trafią one z powrotem do skrzyni. Graczom trudniej będzie osiągnąć maksymalną ilość środków w portfelu, ponieważ został on rozszerzony tak, aby można w nim było przechowywać więcej Rupees.

Starzy wyjadacze i odważni nowi gracze szukający wyzwań mogą zdecydować się na grę w Hero Mode, czyli Trybie Bohatera. Umożliwia on przejście gry na zupełnie nowy sposób. W ramach tego trybu Link będzie otrzymywał podwójne obrażenia i nigdzie nie znajdzie odnawiających zdrowie serc. Jakby tego było mało, cały świat będzie odwrócony, włączając w to mapy lochów. W Hero Mode gracze szukający jeszcze większych wyzwań mogą stuknąć figurką amiibo Ganondorf w GamePad Wii U, co sprawi, że Link do wyłączenia gry będzie otrzymywał poczwórne obrażenia.

Inne zmiany i usprawnienia będą mogli zaobserwować uważni fani już za miesiąc, kiedy odbędzie się premiera gry The Legend of Zelda: Twilight Princess HD.

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD pojawi się w sklepach 4 marca. Gracze będą mogli nabyć edycję limitowaną, w której skład wejdzie gra, figurka amiibo Wolf Link oraz płyta CD z ścieżką dźwiękową z gry. Gra oraz amiibo Wolf Link będą również sprzedawane oddzielnie.

Dzięki wielu zmianom rozgrywki, grafice wysokiej rozdzielczości oraz nowemu Hero Mode (Trybowi Bohatera) The Legend of Zelda: Twilight Princess HD będzie doskonałą i uaktualnioną wersją cenionego tytułu, która spodoba się zarówno nowym, jak i starym fanom.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/