ZWIEDŹ PEŁNĄ TAJEMNIC PUSTYNIĘ W EVER OASIS NA NINTENDO 3DS

Ever Oasis to nowa gra Koichiego Ishii, twórcy znanej serii RPG Mana, w której gracze znajdą całkowicie nowy świat do zwiedzenia na konsolach Nintendo 3DS już 23 czerwca 2017. Pan Ishii podzielił się ostatnio szczegółami procesu twórczego, a pierwsza część jego artykułu – The world of Ever Oasis – part 1 – jest już dostępna do przeczytania. Grę w akcji zobaczyć możecie w nowym zwiastunie Ever Oasis.

Ever Oasis to świeże spojrzenie na gatunek RPG, stworzone przez Grezzo, czyli zespół, który stoi za grami takimi jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D oraz The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D na Nintendo 3DS. Gracz wcieli się w roślinnego Seedlinga i w celu budowy nowej pustynnej oazy – bezpiecznego miejsca w świecie zagrożonym Chaosem – będzie musiał współpracować z Wodną Wróżką Esną. Pomagając odwiedzającym oazę, gracz może przekonać ich do osiedlenia się i otworzenia sklepów znanych jako Bloom Booths. Generują one dochody, a po pewnym czasie zmienią oazę w miejsce pełne życia. Bohaterowie muszą także zwiedzać pustynię, aby zbierać na niej cenne surowce oraz odkrywać tajemnice napakowanych zagadkami lochów. Do bohatera dołączyć mogą także nowi sojusznicy, którzy przydadzą się w walce z Chaosem oraz szeregami przeciwników.

Wszystko to łączy w całość fabuła, która jest sercem tej gry. Pan Ishii wyjaśnia: „Fabuła została zaprojektowana tak, aby ilustrowała wagę uprzejmości oraz, czasami, wzruszała”. W najnowszym artykule The world of Ever Oasis – part 1 ponownie się do tego odniósł i opowiedział jaki ma ona wpływ na projekty postaci: „Fabuła Ever Oasis jest o współpracy z przyjaciółmi i wzajemny wsparciu, więc nie chcieliśmy stworzyć bohatera, który potrafiłby wszystko zrobić sam. Bohater znajdzie się w wielu sytuacjach, z których nie wyjdzie bez pomocy innych mieszkańców oazy”. W grze, która wymaga zbierania i zarządzania zasobami, może okazać się, że przyjaźń jest najważniejszym surowcem ze wszystkich.

Dodatkowo, dostępna będzie dodatkowa przedpremierowa nagroda na My Nintendo. Członkowie mogą oszczędzić 10%, kupując Ever Oasis ze sklepu Nintendo eShop, wymieniając 30 Gold Points między 15 a 30 czerwca. Promocja dostępna jest na zakupy od 23 czerwca do 7 lipca.

Pan Ishii podzieli się większą ilością szczegółów w nadchodzących tygodniach przed premierą gry na Nintendo 3DS 23 czerwca.

 

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl