Gry

Wybrane gry od Nintendo:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Przygotuj się na największą przygodę w historii serii The Legend of Zelda – przygodę z otwartym światem, który poszerza horyzonty jednocześnie oddając hołd korzeniom znanej serii. Eksploruj ogromny świat i odkryj ponad 100 napakowanych zagadkami świątyń, a także zbierz szeroki wachlarz broni, ubrań i zbroi. Gracze nie będą chcieli kończyć swojej rozgrywki i nie będą musieli tego robić, ponieważ Nintendo Switch pozwoli im kontynuować przygodę kiedykolwiek i gdziekolwiek chcą. Gra kompatybilna jest z serią figurek The Legend of Zelda amiibo wydanych na 30 rocznicę serii, Wolf Link amiibo oraz nowymi amiibo The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Oprócz ogłoszonych już figurek Link (Rider), Link (Archer) oraz Guardian amiibo, w wachlarzu figurek amiibo  Legend of Zelda: Breath of the Wild znajdą się także figurki nowej Zeldy i Bokoblina. Amiibo w tej serii są większe i bardziej szczegółowe, szczególnie amiibo Guardian z dodatkową możliwością ruszania kończynami. The Legend of Zelda: Breath of the Wild umożliwi graczom doświadczanie przełomowego doświadczenia Nintendo Switch już w dniu premiery konsoli, 3 marca. Gra dostępna będzie zarówna w wersji standardowej, jak i w Edycji Limitowanej, która zawierać będzie grę, płytę CD  The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sound Selection oraz figurkę  Master Sword of Resurrection.

Zelda_Presentation2017_scrn10

1-2-Switch

To pierwsza gra wideo Nintendo, w której gracze będą ze sobą rywalizować patrząc się sobie w oczy zamiast w ekran telewizora. Od pojedynków rodem z Dzikiego Zachodu aż po kopiowanie swoich tanecznych ruchów, gra 1-2-Switch kreatywnie wykorzystuje szeroki wachlarz opcji Nintendo Switch, aby ożywić imprezę kiedykolwiek, gdziekolwiek i z kimkolwiek się bawisz. Gra 1-2-Switch dostępna będzie wraz z premierą konsoli 3 marca.

12Switch_Presentation2017_scrn05_Milk

ARMS

Prezentując unikatowy system walki, który pozwoli na wyprowadzanie ciosów za pomocą rozciągliwych ramion, gra zawiera elementy zarówno boksu, jak i strzelanek plus oferuje zestaw całkowicie nowych bohaterów. Po wybraniu odpowiednich ramion dla bohatera, gracz będzie trzymał jednego Joy-Cona w każdej dłoni i wyprowadzał ciosy w swojego przeciwnika lewą i prawą ręką. Bohaterowie mogą skakać i przyspieszać, a gracze zakrzywiać swoje ciosy, skręcając dłonie podczas uderzenia. Po nauczeniu się podstaw rozgrywki i ulepszeniu swoich zdolności, odkryją głębszy poziom zaawansowanej taktyki walki. Gracze mogą walczyć przeciwko oponentom sterowanym przez konsolą, przeciwko znajomemu na podzielonym ekranie, używając dodatkowej pary Joy-Conów (sprzedawane oddzielnie), online przeciwko rywalom z całego świata lub używając dwóch konsol Nintendo Switch dzięki bezprzewodowemu połączeniu. Gra ARMS dostępna będzie wiosną 2017.

ARMS_Presentation2017_scrn04

Mario Kart 8 Deluxe

Dzięki konsoli Nintendo Switch, gracze będą mogli cieszyć się definitywną wersją Mario Kart 8 gdziekolwiek i kiedykolwiek chcą, nawet z 8 znajomymi dzięki lokalnemu połączeniu bezprzewodowemu. Wszystkie ulubione trasy i postacie z wersji Wii U powrócą razem z trasami i postaciami z dodatków DLC oraz nowymi bohaterami, którzy po raz pierwszy dołączą do gry: Inkling Boy i Inkling Girl ze Splatoon, King Boo, Dry Bones oraz Bowser Jr.! Dodatkowo tryb pojedynku został odświeżony i zawiera teraz Balloon Battle i Bob-omb Blast, z nowymi trasami takimi jak Urchin Underpass i Battle Stadium oraz powracającymi trasami takimi jak (GCN) Luigi’s Mansion i (SNES) Battle Course 1. Gracze mogą teraz nosić ze sobą dwa przedmioty naraz, włączając w to nowe znajdźki, które powracają z poprzednich części Mario Kart, takie jak Boo – duszek kradnący przedmioty oraz Feather – piórko pozwalające na wyższe skoki. Gracze mogą nawet wybrać nową opcję Smart Steering (Inteligentne Sterowanie), które sprawi, że jazda i utrzymanie się na torze będzie prostsze dla nowych graczy oraz dzieci. W trybie TV gra w rozdzielczości 1080p. Premiera Mario Kart 8 Deluxe odbędzie się 28 kwietnia.

MarioKart_Presentation2017_scrn03

Splatoon 2

Tradycyjne walki 4 na 4 powracają w pełnym sequelu oryginalnego hitu, wraz z nowymi planszami, nowymi ubraniami i nowymi broniami, takimi jak dwuręczny Splat Dualies. Gracze mogą rywalizować na telewizorze lub podczas podróży. Niezależnie od tego, czy używać będą kontrolera Nintendo Switch Pro (sprzedawany oddzielnie) czy Joy-Conów, gracze mogą celować za pomocą żyroskopu. Splatoon 2 wspiera mecze multiplayer zarówno lokalne, jak i online. Gra wspierać będzie także chat głosowy, dzięki nowej aplikacji Nintendo Switch (darmowa, limitowana wersja aplikacji dostępna będzie tego lata). Po premierze dodane zostaną także nowe mapy, ubrania i bronie, tak jak to miało miejsce w poprzedniej części. Gra Splatoon 2 wydane zostanie już tego lata.

Splatoon2_Presentation2017_scrn11

Super Mario Odyssey

To pierwsza sandboksowa gra, która pozwoli Mario na pełną eksplorację świata od czasów Super Mario 64 na Nintendo 64 oraz Super Mario Sunshine na Nintendo GameCube. Mario opuszcza Mushroom Kingdom (Grzybnego Królestwa) i wyrusza w podróż przez tajemnicze, nowe miejsca. Doświadcza też nowych aktywności, takich jak żeglowanie pomiędzy światami na pokładzie statku powietrznego oraz możliwość rzucania swoją czapką. Gra Super Mario Odyssey zaplanowana jest na okres świąteczny tego roku.

SuperMarioOdyssey_Presentation2017_scrn05

Snipperclips – Cut it out, together!

W tej nowej kreatywnej grze z łamigłówkami, gracze komunikują się ze sobą, współpracują i używają swojej wyobraźni, aby rozwiązać prostsze oraz bardziej skomplikowane zagadki, wycinając postacie z papieru i nadając im nowe kształty. Graj sam lub ze znajomymi w głównej grze, a następnie zbierz większą grupę nawet 4 graczy, aby rozwiązać dynamiczne łamigłówki lub konkurować ze sobą w innych aktywnościach. Gra Snipperclips – Cut it out, together! pojawi się w Nintendo eShop już w marcu.