Star Fox 64 3D Select

StarFox 64 3D to remake strzelanki Lylat Wars, która została wydana w roku 1997 na Nintendo 64.

Příběh
Ta historia toczy się wokół złego naukowca Androsse, który za sprawą generała Peppera zmuszony został do przeniesienia się na opuszczoną planetę Venom, na której nie mógł zrobic już nic złego. Pewnego dnia w tej części układu planetarnego Lylat odnotowano podejrzane aktywności. Drużyna StarFox, która składa się z lisa Jamesa McClouda, Pigma Dengara i Peppy Harego, została wysłana na planetę Venom aby sprawdzić sytuację. Po wylądowaniu Pigma zdradził swoją drużynę, James i Peppy zostali pojmani, na szczęście temu drugiemu udało się uciec.

Kilka lat później kiedy Andross znów próbuje przejąć władzę nad Lylat, generał Pepper powołuje nową drużynę StarFox – syna Jamesa – Foxa McCloud, Falco Lombardi, Slippy Toada i Peppy Harego. Teraz to od nich zależą losy świata.

Zawartość gry
W boju przeciwko Androssowi przemierzają 16 światów – dziesięć planet, trzy sektory, dwie stacje obronne i jedno pole asteroidy. Tą drogę pokonasz jako główny bohater Fox McCloud razem ze swoją drużyną w szybowcach, z któych będziecie strzelać. Na ekranie będziesz widzieć swój szybowiec i tarczę aby celować. Przyszłość zależy od ciebie!

Gra jest sterowan za pomocą przycisków, Circle Pada i ekranu dotykowego, na którym dostępna będzie mapa i dialogi bohaterów. Poprawiona grafika została wzbogacona o efekt 3D co pozwala na lepsze przeżycia podczas gry. Tórcy gry obiecują, że nie tylko przeniosą grę na nową konsolę ale również dodają kilka nowości. W grę można grać w trybie multiplayer.