Mario Kart 8

Mario Kart 8- to wyścig bez GRAWITACJI!  W grze możesz jeździć po suficie i w dodatku w trójwymiarze! W trakcie wyścigu będziesz mógł latać, ścigać się pod wodą (jak w Mario Kart 7), czy jeździć na motocyklach (jak w Mario Kart Wii).

Gra zostanie wsparta przez multiplayer, a integracja z Miiverse pozwoli ci podzielić się wrażeniami z gry! 

Nowe elementy:

Online multiplayer:

W wyścigu może wziąć udział 12 graczy. Będą działać w oparciu o 4 główne sposoby rywalizacji (Global, Regional, Friends i Rivals, Tournament)**. Chcesz gadać ze znajomymi w momencie przygotowań do wyścigu? Nie ma problemu! Użyj mikrofonu w GamePadzie i rozmawiaj ile chcesz! Zawodnicy mogą organizować publiczne i prywatne turnieje, wybierając konkretną datę, czas i zasady. Słynną rozgrywką będzie rywalizacja ze znanym z serii Mario Kart, Ghost, którym może być 1 z 10 najlepszych, światowych graczy. Dzięki nim możesz nauczyć się przeróżnych trików i ulepszyć swój sposób jazdy. A za pokonanie Ghosta teamu Mario Kart 8 dostaniesz super ocenę Miverse.

Mario Kart TV:

To własnie tutaj możesz przejrzeć jak przebiegły twoje wyścigi. Ty i inni zawodnicy możecie się uczyć od najlepszych, śledząc sposób ich jazdy. Mało tego, możesz komentować każdy wyścig, a posiadacze kont na You Tube, w ramach Mario Kart TV, będą mogli umieszczać filmiki z gry lub wrzucać posty na Miverse.

Nowe elementy:

Spiny Shell-nawet najlepiej doświadczony kierowca nie ukryje sie przed jego mocą. Super Horn-czyli fala uderzeniowa, która zmiecie wszystko wokół, za wyjątkiem tych najwytrwalszych kierowców oraz Red Shell i Spiny Shell. Szalona Ósemka- 8 różnych przedmiotów, do użycia aż jeden po drugim, z których będą mogli skorzystać tylko szczęśliwcy.

Nowi zawodnicy:

Dwie nowe zawodniczki: Pink Gold Peach i Baby Rosalina. Gracz będzie mógł również wybrać postać z ponad 30 dostępnych Mii.