Pokémon Legends: Arceus

Już w sprzedaży

Pokémon Legends: Arceus

Przygoda w Sinnoh z dawnych czasów

Przeniesiesz się do regionu Sinnoh, obszaru w którym toczyły się przygody w grach Pokémon Diamond i Pokémon Pearl. Ale ta historia rozgrywa się jednak w jeszcze wcześniejszych czasach, kiedy pomysł szkolenia Pokémonów czy stworzenie Ligi Pokémonów w ogóle nie istniał. Wszędzie wokół znajdziesz Pokémony żyjące dziko w trudnych warunkach, które sprawiają, że Sinnoh wydaje się zupełnie innym regionem niż ten, który pamiętasz z Pokémon Diamond i Pokémon Pearl.

Naturalny majestat regionu Hisui

Pokémon Legends: Arceus

Twoja przygoda rozgrywa się w rozległym naturalnym majestacie regionu Hisui, w epoce sprzed wielu lat, kiedy to ludzie i Pokémony nieczęsto żyli w ścisłej harmonii. Z upływem czasu kraina Hisui zostanie nazwana Sinnoh – regionem, który zapewne dobrze znasz.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Góra Coronet wznosi się w centrum regionu Hisui, otoczona ze wszystkich stron obszarami o odmiennych środowiskach. Każdy obszar jest bogaty pod względem swoich cech naturalnych i jest siedliskiem różnych ekosystemów Pokémonów. Jeden z takich obszarów stanowi Obsidian Fieldlands, który zachwyca wspaniałymi kwiatami i bujną roślinnością – co więcej, wydaje się, że roi się tam od Pokémonów, które lubią łąki i lasy.

Twoja baza operacyjna: Wioska Jubilife

W regionie Hisui znajduje się Wioska Jubilife, centrum operacyjne Galaxy Expedition Team - lub w skrócie Galaxy Team - czyli osób, które przybyły z różnych regionów, aby zbadać Hisui. W skład zespołu wchodzą różne jednostki, takie jak oddział medyczny i oddział bezpieczeństwa, a także oddział badawczy, który prowadzi badania nad życiem Pokémonów.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Wioska Jubilife będzie służyła jako baza wypadowa dla Twoich misji badawczych.

Po otrzymaniu zadania lub prośby i przygotowaniu się do następnej wyprawy wyruszysz z wioski, aby zbadać jeden z różnych obszarów regionu Hisui. Po zakończeniu badań powrócisz, aby przygotować się do kolejnego zadania.

Poza siedzibą Galaxy Team i twoimi własnymi kwaterami, wioska Jubilife oferuje szereg przydatnych instytucji i usług, takich jak punkt handlowy, gdzie możesz handlować Pokémonami z innymi graczami.

Do korzystania z niektórych funkcji wymagane jest płatne członkostwo w usłudze Nintendo Switch Online.

Główna postać i Akari lub Rei

Będąc protagonistą gry Pokémon Legends: Arceus dołączysz do Galaxy Team jako członek Survey Corps. Twoim celem będzie znalezienie wszystkich gatunków Pokémonów z każdego zakątka regionu Hisui, podczas pracy nad stworzeniem pierwszego w historii Pokédexu tej krainy.

Pokémon Legends: Arceus

Łapanie dzikiego Pokémona

Pokémon Legends: Arceus

Odszukaj Pokémona

Pokémony żyją swobodnie we wszystkich rodzajach miejsc: na trawiastych polach, w lasach lub na tafli wodnej, by wymienić tylko kilka z nich. Niektóre zachowania Pokémonów, a nawet całych gatunków, można zaobserwować tylko w odpowiednich warunkach, np. o określonej porze dnia lub przy odpowiedniej pogodzie.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Obserwuj Pokémony, aby poznać ich usposobienie

Dzikie Pokémony będą reagować na Ciebie w różny sposób, w zależności od gatunku. Niektóre mogą od razu rzucić się na Ciebie i zaatakować, podczas gdy inne będą uciekać, gdy tylko Cię zauważą. Dostosowanie swojego podejścia do usposobienia Pokémonów będzie kluczem do ich skutecznego złapania.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Osłabianie Pokémona w bitwie, aby go złapać

Bitwa może być decydującym krokiem w łapaniu niektórych Pokémonów. Dzikie Pokémony stają się łatwiejsze do złapania, gdy zostaną osłabione w walce.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Ostrożnie wyceluj i rzuć Poké Ballem

Możesz spróbować złapać Dzikie Pokémony, rzucając w nie Poké Ballami. Gdy znajdziesz Pokémona, którego chcesz złapać, zbliż się do niego, a następnie spróbuj go złapać za pomocą Poké Balla. Celuj uważnie w swój cel i uderz go piłką, zanim stracisz okazję! Jeśli dziki Pokémon nie wyskoczy z powrotem z Poké Ball, którym go uderzyłeś, to znaczy, że Ci się udało! To jest udany połów.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Poznaj rozległe środowisko i zbadaj Pokémony, które je zamieszkują

Inne Pokémony są aktywne w ciągu dnia niż w nocy. Zdaje się, że istnieją nawet gatunki, które można spotkać tylko w określonych porach dnia. Odwiedzanie tego samego obszaru o różnych porach może przynieść nowe rezultaty.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Możesz znaleźć Pokémona w nieoczekiwanych miejscach, na przykład na drzewach lub w szczelinach skał.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Czas na bitwę Pokémonów!

Przebieg walki w Pokémon Legends: Arceus działa inaczej niż w poprzednich grach z serii Pokémon.

W poprzednich grach bitwy toczyły się po jednej turze, a każdy uczestniczący w nich Pokémon zazwyczaj wykonywał jedną akcję na turę. W Pokémon Legends: Arceus statystyki Pokémonów i inne czynniki decydują o tym, ile akcji każdy Pokémon będzie mógł wykonać i w jakiej kolejności.

Może to powodować sytuacje, w których jeden Pokémon może wykonać kilka tur pod rząd. Możesz uleczyć swojego Pokémona natychmiast po wykonaniu ataku lub zaatakować serią ostrych uderzeń.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Kompletowanie Pokédexu

Pokémon Legends: Arceus

Informacje do swojego Pokédexu dodajesz poprzez łapanie Pokémonów. Jednak jednorazowe złapanie Pokémona nie wystarczy, aby uzupełnić jego wpis w Pokédexie!

Musisz nadal zgłębiać wiedzę na temat tego Pokémona i wykonywać zadania badawcze, aby zwiększyć postępy w badaniach nad nim i wypełnić jego wpis w Pokédexie.

Ukończenie tych zadań badawczych przyczyni się również do Twojej pracy w Galaxy Expedition Team i podniesie Twoją rangę jako członka zespołu, dając Ci dostęp do nowych obszarów.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Wytwarzaj przedmioty za pomocą craftingu.

Podczas eksploracji będziesz zbierać różnego rodzaju materiały, które możesz wykorzystać do craftingu - czyli łączenia przedmiotów w celu stworzenia nowych. Na przykład, jeśli połączysz Apricorn i rodzaj kamienia zwanego Tumblestone, będziesz w stanie stworzyć standardowy Poké Ball.

Możesz tworzyć przedmioty wykorzystując stoły warsztatowe znajdujące się w obozach bazowych i w wiosce Jubilife.

Pokémon Legends: Arceus

Powiązania ze światem Pokémon Diamond i Pokémon Pearl

Podczas gdy Pokémon Legends: Arceus jest osadzony w innej epoce niż gry Pokémon Diamond i Pokémon Pearl, wydaje się, że można znaleźć między nimi pewne powiązania.

Wioska Jubilife i miasto Jubilife

Wioska Jubilife jest główną bazą twoich przygód w Pokémon Legends: Arceus. W Pokémon Diamond i Pokémon Pearl, wioska ta rozrosła się do postaci miasta Jubilife, tętniącej życiem metropolii, którą odwiedzasz na początku swojej przygody.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Komandor Kamado i profesor Rowan

Komandor Kamado, który pojawia się w Pokémon Legends: Arceus, jest przodkiem profesora Rowana, który pojawia się w Pokémon Diamond i Pokémon Pearl.

Wygląda na to, że w grze pojawiają się również inne osoby, które mogą być przodkami znajomych twarzy.

Pokémon Legends: Arceus
Pokémon Legends: Arceus

Może ci się spodobać również:

19.11.2021

Pokémon Brilliant Diamond

19.11.2021

Pokémon Shining Pearl

30.04.2021

New Pokémon Snap

06.03.2020

Pokémon Mystery Dungeon: Team Rescue DX

15.11.2019

Pokémon Sword

15.11.2019

Pokémon Shield


Copyright © 2017 - 2024 CQE.PL - Dystrybutor gier i konsoli Nintendo, IT oraz zabawek.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

CZ SK PL HU