Obsługa klienta

Kontrolery Joy-Con nie reagują w ogóle lub reagują nieprawidłowo

Informacje zawarte w tym artykule mogą być pomocne, gdy drążek sterujący na kontrolerze Joy-Con przesuwa się lub nie reaguje prawidłowo.

Ważne:

Poniższe kroki mogą rozwiązać problem. Jednak jeśli tak się nie stanie, można wysłać kontrolery Joy-Con do centrum serwisowego.
Przed rozpoczęciem rozwiązywania problemów z kontrolerem zalecamy sprawdzenie, czy konfiguracja drążków sterujących jest ustawiona na standardowe wejścia.
O tym, że wejścia kontrolera zostały przemapowane, poinformuje ikona klucza, wyświetlana w różnych menu w lewym dolnym rogu ekranu konsoli obok używanego kontrolera.

 • Po podłączeniu kontrolerów Joy-Con do konsoli sprawdź, czy są one prawidłowo wyświetlane na ekranie Controllers (Kontrolery), dostępnym w menu HOME.
  Jeśli nie znasz lub nie pamiętasz konfiguracji własnego kontrolera, możesz przełączyć konsolę w tryb uśpienia. Po przebudzeniu konsoli będziesz mieć możliwość zresetowania wejść kontrolera.
  Po podłączeniu kontrolerów Joy-Con do konsoli sprawdź, czy są one poprawnie wyświetlane na ekranie Controllers (kontrolery) dostępnym w menu HOME.

  Co należy zrobić:

  Usuń z problematycznych kontrolerów wszelkie skórki i osłony, jeśli takowe są, i skalibruj drążki sterujące.

  Jeśli problem występuje w określonej grze lub aplikacji, spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania dla danej gry.
 • Sprawdź elektroniczną instrukcję obsługi danej gry.
 • Niektóre gry, takie jak Mario Kart 8 Deluxe, obsługują sterowanie pochyleniem w grze.
 • Jeśli jest włączone, może się wydawać, że drążki sterujące nie reagują prawidłowo. W takim przypadku może być konieczne wyłączenie sterowania pochyleniem w grze.


 • ZPÁTKY


  Copyright © 2017 - 2022 CQE.PL - Dystrybutor gier i konsoli Nintendo, IT oraz zabawek.
  Wszelkie prawa zastrzeżone.

  CZ SK PL HU