Fire Emblem: Awakening

Fire Emblem jest znaną, japońską serią gier ruchów strategicznych od Inteligent Systems i Nintendo oraz właścicieli konsoli Nintendo 3DS.   W tym roku fani gry po pięciu latach przerwy, doczekają się nowej części opowieści.

Przygoda & postaci                                                                                                                                                                                                        
Tematem Fire Emblem jest przede wszystkim  połączenie się dwóch postaci, a jedną z nich to właśnie wy będziecie musieli zaproponować. Będziecie mieć wpływ nie tylko na wygląd postaci, ale i na jej cechy charakteru czy zdolności. Jedynie symbol smoka na waszej postaci będzie niezmienny.

Wasza przygoda rozpocznie się od połączenia z Chromem, współczesnym księciem królestwa Iris, który będzie obdarzony podobnym symbolem. Zbliżenie się dwóch ornamentów stworzy niesamowitą moc, która zbudzi ze snu dwa smoki. Rozwścieczone, będa chciały zdewastować cały kontynent, co będzie dopiero początkiem waszej  historii. 
 

Rozgrywka
Waszym zadaniem będzie przyłączenie się do drużyny Chroma, by wspólnie zaprowadzić porządek.

Aby osiągnąć cel, weźmiecie udział w wielu, ekscytujących misjach. Pomoże wam w tym intro oraz mapa gry, podzielona na pola, gdzie każde pole oznacza jeden krok.

Charakterystyka gry oparta jest na strategii ruchów. Będziecie mieć wystarczającą ilość czasu na kajd czynność. Jeśli napotkacie wroga, ze stoickim spokojem będziecie mogli wybrać broń, którą go zaatakujecie, a gra przełączy się w tryb, w którym będziecie mogli obejrzeć animacje swoich pojedynków.

Mapy i zaplanowane misje są wysokiej jakości. Jeśli nie wierzycie, możecie powrócić do poprzedniej części serii lub którejkolwiek części z serii: Advance Wars (dla Gameboy Advance i Nintendo DS) czy  Battalion Wars (dla Nintendo GameCube lub Wii).

Nowości w serii
Nowy Fire Emblem po raz pierwszy będzie zawierać specjalny, łatwiejszy tryb dla początkujących graczy. W Casual Mode  pokonane postaci ponownie będą mogły brać udział w grze. W normalnym trybie pokonana postać traci życie na zawsze.

Po raz pierwszy w tej serii, będziecie mogli zagrać przy pomocy tzw. kooperatywnego multiplayer-a, gdzie będą równiez wspierane inne funkcje konsoli  Nintendo 3DS, jak np. StreetPass czy SpotPass.

Najbardziej zaskoczy was jednak możliwość zakupienia i ściągnięcia dodatkowej treści gry, w skrócie DLC. Jeśli nie wystarczą wam misje, będziecie mogli ściągnąć kolejne części gry, które przedłużą czas waszej rozgrywki. Do dyspozycji będą również dodatkowe postaci. Jeśli nie będziecie zainteresowani kontynuacją gry, nie macie się czego obawiać. Dodatkowe części gry są jedynie bonusem i nie są wymagane do ukończenia gry.
 

Szata graficzna
Fire Emblem na Nintendo 3DS będzie się prezentować jeszcze lepiej! Trójwymiarowa grafika ze stereoskopowym wsparciem 3D oznacza dopiero początek. Gra zawiera w sobie mnóstwo cut-scenek w komiksowym  stylu cel-shading, o ciemniejszej palecie kolorów i z postaciami rodem z mangi, autorstwa  Yusuke Kozaki. Jest on odpowiedzialny również za design dwóch części No More Heroes (na Wii).

Minimalna konfiguracja:
– konsola do gier Nintendo 3DS

Proponowana konfiguracja:
– konsola do gier Nintendo 3DS
– bezprzewodowe podłączenie do internetu