Tetris 3D

O Tetris
Każdy, kto choć raz spróbował zagrać w tę klasyczną grę, rozpozna jej słynną melodię i to wspaniałe uczucie, kiedy uda wam się zrzucić jednocześnie cztery rzędy kosteczek tetrisowych. Już ponad 20 lat gracze z całego świata, nie ważne jakiej narodowości i  w jakim wieku, bawią się nawigacją różnych czworościanów, tak aby pasowały do otworów już istniejących  rzędów z widocznym celem zbudowania nowego szeregu, który na końcu zniknie. Mówimy o Tetris, kultowej grze logicznej, która teraz trafia na Nintendo 3DS. Oczywiście z zapierającym dech w piersiach efektem 3D, który umożliwi latać czterościanom nawet poza ekranem!
Dwudziestka trybów gry
Bądź z innymi graczami – ponad 20 różnych trybów gry, które czekają na was w tym wydaniu Tetris. Możecie w zupełności poświęcić się nieskończonemu maratonowi lub w pokoju na stole położyć  kartę AR i śledzić jak sie tworzą rzędy kosteczek w rzeczywistym świecie. To się nazywa  augmented reality.

Zagrajcie z przyjaciółmi, z komputerem lub z czasem,  a jeśli znudzi się wam klasyczny Tetris, sięgnijcie po alternatywy. Spróbujcie np. nawigować jeden czterościan przez drogę pełną przeszkód, aż na sam dół, do pierwszego rzędu, gdzie będzie na was czekać ta prawdziwa szczelina.

Multiplayer
Oprócz klasycznych trybów dla większej ilości graczy, gra będzie zawierać również specjalny tryb party na wieczory multiplayerowe, a wasze dni w trakcie podróży wesprze równiez usługa SpotPass, dzięki której możecie sie połączyć z innymi graczami z całego świata. Dokładnie: 5 trybów gry korzysta z lokalnego, bezprzewodowego połączenia między konsolami a trzy download-play  (starczy jeden gracz z cartridgem,aby mogło zagrać ośmiu). Dla wszystkich wyżej wymienionych potyczek on-line posłużą tryby World Battle i Friend Battle.

Specjlanie dla was Tetris na Nintendo 3DS przygotował Nintendo, Tetris Online i Hudson Soft.

Minimalna konfiguracja:
– konsola do gier Nintendo 3DS

Packshot, który widzicie na tej stronie jest packshotem amerykańskiej wersji gry. Europejski packshot znacznie się różni.