FIFA 14

Dzięki innowacyjnemu, wielokrotnie nagradzanemu systemowi grania, FIFA 14 przeniesie graczy w świat i atmosferę rodem z piłkarskiego meczu. W jego trakcie gracze będą bardziej motywowani do precyzyjnego tworzenia akcji, które będą z zasady dyktować tempo gry, ale przede wszystkim do tworzenia sytuacji podbramkowych. Fantastyczne mecze piłkarskie ozdabiają przede wszystkim widowiskowe ataki na bramkę i piękne gole.

Kluczowe elementy i właściwości:

Globalne wyszukiwanie talentów – Rewolucyjna zmiana trybu kariery. Spróbuj, jak wygląda prawdziwy świat skautingu przy szukaniu najwyższej klasy talentów na całym świecie. Rozwijaj i ulepszaj własną sieć skautingu w zależności od aktualnych potrzeb. Śledź piłkarzy, abyś mógł odnaleźć tych, którzy dzięki swoim cechom we właściwy sposób wesprą Twoją drużynę w okresie transferów. Nowe centrum skautingu umożliwi łatwą nawigację, mniej przejść pomiędzy ekranami i żywy strumień informacji ze zgłoszeń graczy.

Czysty strzał – Ustaw się tak, aby Twój strzał perfekcyjnie trafił w cel. System kontroli strzałów przeszedł określone zmiany. Gracze dysponują teraz takim stopniem inteligencji, który umożliwi im korektę pozycji i pochylenia ciała w taki sposób, aby strzelić w stronę bramki w najlepszy możliwy sposób. Jeśli uderzysz dokładnie w piłkę, nagrodą będzie satysfakcja z pięknych bramek. Gracze mogą jednak nierozważnie uderzać w piłkę wtedy, gdy są wytrąceni z równowagi lub znajdują sie pod naciskiem.

Prowadzenie piłki – Dominacja w środku pola i dyktowanie tempa gry. Korzystając z dryblingu możesz przy jakiejkolwiek prędkości uciec obrońcy lub zablokować mu drogę do piłki. Podczas gry w środku pola, postaraj się dyktować tempo gry, wykorzystując oferowane możliwości prowadzenia piłki. W pojedynkach jeden na jednego możesz wywalczyć lepszą pozycję po przyjęciu podania i potem uwolnić się od obrońcy z szansą na gola.

Realny ruch piłki – Autentyczne zachowanie się piłki w locie i jej sterowanie. Możesz teraz uderzyć piłkę dynamiczniej i uwzględnić przy tym technikę. Dzięki realnemu odwzorowaniu zasad fizyki zachowania się piłki, można lepiej ustalić drogę i jej lot. Gracze mogą teraz mocno strzelać z daleka, posyłać precyzyjne strzały, gdy piłka pomału spada z góry lub mogą zagrozić bramkarzowi szybko opadającymi czy sprytnie podkręconymi próbami strzałów, podobnie jak robią to prawdziwi piłkarze.

Praca zespołowa – Lepsze wsparcie i współpraca graczy. Dzięki temu, że gracze podejmują lepsze decyzje, mogą dokładniej i w sposób bardziej przemyślany blokować przeciwnika i lepiej odgadywać trasy ich ruchów. Obrońcy samodzielnie oceniają sytuację, czy lepiej jest zapewnić wsparcie czy też spróbować odzyskać utraconą piłkę. Atakujący mają do dyspozycji nowe sposoby oszukiwania przeciwnika i pokonywania jego zwartej i inteligentnej obrony. Sami odnajdują się lepiej w otwartej przestrzeni, biegają wzdłuż linii obrony i zmieniają prędkość ruchu.