Freaky Forms Deluxe

Freakyforms Deluxe: Your Creations Alive! jest ulepszoną wersją popularnej gry z e-shopu Nintendo.

O grze
We Freakyforms Deluxe: Your Creations Alive! możecie spróbować swoich sił w byciu twórcą. Stwórzcie ponad 120 postaci i wyruszcie wraz z nimi do świata przygody, który będziecie mogli przerobić wedłuf własnych potrzeb.
Twórczość postaci
Grę można podzielić na 2 części. Pierwsza będzie zawierać twórczość postaci, które nazywają się Formees. Będą one powstawać z części ciała i form, będzie można je powiększać, zmieniać im kolory i wybierać bonusy. Im więcej Formsów stworzycie i im częściej będziecie nimi grać, tym zyskacie więcej możliwości. Czasem będziecie pożyczać Formsom skrzydła, by mogły latać, a  nóżki zastąpicie kółeczkami, aby mogły szybciej się poruszać. Ta ulepszona uozliwia doadnie Formsom rakiety czy nauczy je jak ziać ogniem. To wydanie zostało wzbogacone nowymi animacjami i dźwiękami. Ogółem w grze pojawiło się ponad 100 nowych elementów.

Platformówka
Druga część gry to mix platformówki i RPG. Ze swoimi Formsami udacie się w podróż do świata gry, w którym będziecie pomagać pozostałym postaciom wypełniać różne zadania i zbierać przedmioty. Nowością tej wersji są misje RPG, które rozpoczynają się od wejścia do labiryntu.  
 

Misja RPG
RPG misja różni sie otoczenie, w którym odnajdziecie loch. Pod wodą będziecie ograniczeni,a  będąc w chmurach będziecie walczyć z wszędzie obecnymi podmuchami wiatru.  Lochy są podzielone na piętra,a każdy z nich jest pełny obcych Formsów. Chodzi o te wyprodukowane przez komputer, które odwiedzą was przez StreetPass. By uzyskać dostęp do kolejengo piętra, musicie na danym poziomie odnaleźć drogocenny kamień. Na końcu lochu czeka was jednak walka z szefem.  
Sterowanie
Rozgrywka w pełni na ekranie dotykowym i zaleca się używanie rysiku . Niektóre funkcje bonusowe gry dodatkowo korzystają z zabudowanych, podwójnych kamer w konsoli.

Multiplayer i komunikacja
W przeciwieństwie do pierwotnej wersji, Freakyforms Deluxe: Your Creations Alive! zawierają nowy, multiplayerowy tryb. Dzięki niemu możecie w lokalnym multiplayerze współpracować z kilkoma graczami i rywalizować w procesie tworzenia nowych postaci.

Będziecie mogli się nimi podzielić, podobnie jak w wersji pierwotnej, przez StreetPass czy za pomocą kodu QR. Została również zachowana funkcja poszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej możecie wypuścic swoje twory w rzeczywistą przestrzeń. Do tego będzie wam jedynie potrzebna karta AR, którą dostaliście wraz z konsolą.

Proponowana konfiguracja:
– konsola do gier Nintendo 3DS
– rysik dotykowy (dodawany do konsoli)
– karty AR (dodane do konsoli)