Game & Wario

Game & Wario

Wario i jego ferajna z Diamond City powracają  z grupą renomowanych gier, które doskonale oddają wyjątkowe i wszechstronne możliwości konsoli Wii U i jej kontrolera – Wii U Game Pada. Aż pięciu graczy może się zmieniać i przekazywać Wii U Game Pad, żeby wejśc do gier, które świetnie odzwierciedlają ekscentryczny temperament serii Wario Ware.

Poszczególne mini-gry Game & Wario ( w sumie jest ich 16) używają Game Pada na różne wyjątkowe i zaskakujące sposoby. Przygotowaliśmy dla Ciebie parę przykładów:

 Arrow

W tej grze solo chodzi o walkę „nosową”. Twoim zadaniem jest uratować drogocenne truskawki za pomocą łuku w kształcie wąsów, który strzela "strzałami" – czubkami nosa. A przeciwnik? Przeciwnik to atakujące roboty. Naciągnij na dotykowym ekranie strzałę, a dzięki sensorom ruchu na GamePadzie wymierzysz swój strzał dokładnie. Odłóż palec i pozwól strzale lecieć! Jeśli dojdzie do tego, że twoji przeciwnicy przeżyją atak i dorwą się do truskawek, musisz im tego zabronić.

Ski

W tej solowej grze musisz przechylać GamePad w lewą lub prawą stronę, aby sterować narciarzami w slalomie. Użyjcie do tego celu widoku na trasę z perspektywy ptaka, która pojawi się na ekranie Game Pada w czasie, gdy inni podziwiają odważne ruchy na ekranie telewizora.

Shutter

Znakiem szczególnym tej gry solo jest poszukiwanie zbiegłego złodzieja. Kiedy na ekranie telewizora widzicie całą scenę, Wii U GamePad działa jak lornetka, z którą uzyskacie o wiele bardziej szczegółowy obraz. Wymierz Game Pada w ekran telewizora  i użyj dotykowego wyświetlacza kontrolera jako celownika nie tylko po to, żeby znaleźć złodzieja, ale też w celu zrobienia fotografi dowodowej.

Fruit

W tej grze multiplayer może grać przeciwko sobie aż 5 graczy. Jeden z graczy używa GamePada sterując złodziejem, który chce ukraść 4 jabłka, a jego zadaniem jest zniknąć w tłumie. Czterech graczy teraz musi uważnie obserwować ekran telewizora i za pomocą podpowiedzi zidentyfikować złodzieja. Nie mniej jednak poszczególni gracze muszą koniecznie współpracować – albo będziecie ciagnąć za jeden sznur, a nagrodę rozdzielicie między siebie, albo będziecie grać przeciwko sobie, a całą nagrodę zabierze tylko jeden z graczy.