Hyrule Warriors: Legends Limited + amiibo 41

Produkt ten jest specjalnym zestawem zawierającym grę oraz figurkę amiibo. Nie jest to oficialna limitowana edycja.

Teraz w olbrzymich bitwach z Hyrule Warriors na Wii U można wziąć udział także w podróży. Co więcej, dostępna będzie nowa możliwość łatwego przełączania się między czterema bohaterami i wydawania im rozkazów na polu bitwy, grania pięcioma nowymi postaci oraz zapoznania z dwoma ekskluzywnymi historiami.

Legend Mode (tryb legendarny) pozwoli na ponownie doświadczenie elementów z różnych punktów historii serii The Legend of Zelda. Gracze będą mogli zmierzyć się z dziesiątkami przeciwników, ponownie przeżywając wydarzenia z klasycznych gier, tym razem w stylu serii „Warriors”, której autorem jest Koei Tecmo. Kiedy czarownica Cia otwiera bramy do przeszłości, Link musi połączyć siły z postaciami takimi jak Impa, Sheik, czy The White Sorceress Lana (Biała Czarownica Lana), aby uratować Hyrule w bitwach inspirowanych grami The Legend of Zelda: Ocarina of Time, The Legend of Zelda: Twilight Princess i The Legend of Zelda: Skyward Sword. Gracze będą mieli za zadanie przełączać się między czterema postaciami w odpowiednich momentach, aby reagować na zmieniającą się sytuację w trakcie bitwy.

W Hyrule Warriors: Legends można znaleźć dwie nowe ekskluzywne historie: czteroczęściowy epilog oparty na grze The Legend of Zelda: The Wind Waker i składająca się z pięciu rozdziałów opowieść o Linkle, dzierżącej dwie kusze dziewczynie zajmującej się hodowlą Cuccosów, która wierzy, że odziedziczony przez nią kompas wskazuje na to, że jest przeznaczona do wyższych celów. Linkle to nie jedyna nowa postać w serii – w grze zadebiutują Toon Link, Tetra i Król Daphnes z gry The Wind Waker oraz Skull Kid z The Legend of Zelda: Majora’s Mask. Do wszystkich nowych egzemplarzy gry Hyrule Warriors: Legends będzie też dołączany kod, który umożliwi posiadaczom oryginalnego Hyrule Warriors na Wii U pobranie tych nowych postaci do swoich gier*.

Inną nowością jest My Fairy Mode (tryb „moja wróżka”). Dzięki niemu w Adventure Mode (trybie przygody) pojawią się wróżki, których poziom może być zwiększany w celu uzyskiwania dodatkowych korzyści w bitwach we wszystkich trybach. Gracze mogą karmić je i ubierać w nowe stroje, aby zwiększać ich zaufanie, zmieniać cechy osobowości i wzmacniać ich Wróżkową Magię (Fairy Magic). Wróżki można wypożyczać innym graczom w okolicy przy pomocy funkcji Local Play (gry lokalnej), dzięki czemu mogą wykorzystać ich umiejętności przez 24 godziny.

Niezależnie od tego na jakiej konsoli z rodziny Nintendo 3DS gra się w Hyrule Warriors: Legends, pełno w niej akcji zarówno dla nowych graczy, jak i starych wyjadaczy. Posiadacze konsol New Nintendo 3DS oraz New Nintendo 3DS XL będą mogli sterować kamerą przy pomocy C Sticka i cieszyć się ze sprawniejszego działania gry, dzięki większej mocy procesora.

New Nintendo 3DS, New Nintendo 3DS XL oraz specjalny czytnik NFC Reader/Writer do pozostałych konsol z rodziny Nintendo 3DS umożliwią korzystanie z figurek amiibo przedstawiających postacie z serii The Legend of Zelda, które odblokują silniejsze wersje posiadanych przez nie broni. Z grą kompatybilne jest również nowe amiibo Wolf Link wydane z The Legend of Zelda: Twilight Princess HD, które wzmocni broń dzierżoną przez Midnę i Twili Midnę.