Mario Strikers Charged Football Select

Gra na Wii edycja SELECTS

Football jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Nintendo sprawia, że jest jeszcze bardziej popularny: Kilka zasad zostało ustanowionych podczas gry, za to niektore z ulubionych postaci Nintendo odnalazło swoje miejsce w grze. W drużynach składających się z pięciu osób postacie z e świata Nintendo stają do walki na boisku sterowane kontrolerami nunchuk i Wii Remote, dzięki którym twoje prawdziwe ruchy zmieniają się w ruchy postaci  na ekranie.

Mario Strikers: Charged Football wyróżnia się na tle innych gier footballowych symulacji – to dzięki większym emocjom w grze oraz ustanowienia kapitana drużyny w grze. Te wirtualne gwiazdy sportu dysponują specjalnymi umiejętnościami, które mogą mieć wpływ na wynik meczu. A to jeszcze nie wszystko, gracze spomiędzy osmiu wirtualnych gracky moga wybrać trzech ze specjalnymi zdolnościami. Dzięki tomu można taktycznie złożyć kajd drużynę.

Za nowa dynamikę w grze odpowiedzialny jest Wii Remote, w grze Mario Strikers: Charged Football wspiera instyntktowne ruchy. Podstawowe ruchy w grze sterowane są za pomocą strzałek i przycisków ale te ciekawsze elementy gry jak odbieranie piłki czy uniki sterujemy za pomoca sensora ruchu Wii-Remote.

Gra Mario Strikers: Charged Football nie ma nic wspólnego ze starymi dobrými zasadami gry. Gracz, który zosatnie sfaulowany będzie miał możliwość odpłacić się tym samym.

W trybie multiplayer jednocześnie może bawić się czterech graczy, którzy rozdzielą się na dwie drużyny. Dzięki Nintendo Wi-Fi Connection mogą stanąć do walki na boisku z grackami z całej Europy. W opcji dla większej ilości graczy gra się na punkty, konkurują między sobą gracze a zwycięża ten, który uzyska najwięcej punktów.  Można grać również z wybranym przez siebie graczem w ramach przyjacielskiego sparingu.

W głównym trybie gry „Gry o puchar“ futbaliści mają trudne zadanie: muszą uzyskać trzy różne puchary. Można wybrać łatwiejszy tryb gry treningowy. Gracz ma możliwość sam wybrać zasady, dostane triki i stadion, jeden z 17 do wyboru.