AKTUALIZACJA SUPER MARIO MAKER 2 PRZEDSTAWI LINKA Z SERII THE LEGEND OF ZELDA JAKO GRYWALNĄ POSTAĆ

Super Mario Maker 2 doczeka się legendarnej aktualizacji. 5 grudnia darmowa aktualizacja gry Super Mario Maker 2 na Nintendo Switch przedstawi Linka z serii The Legend of Zelda, jako grywalną postać, a także dodatkowe elementy plansz i nowy tryb gry. Obejrzyj zwiastun Super Mario Maker 2 – The Master Sword, new course parts and more!

Po zainstalowaniu aktualizacji 2.0.0, do użycia dostępny będzie nowy przedmiot Master Sword, wyłącznie w stylu 8-bit Super Mario Bros. Po podniesieniu nowego elementu planszy, Mario przekształci się w Linka, zaopatrzonego w nowy zestaw ruchów, takich jak atakowanie mieczem, strzelanie z łuku i rzucanie bomb.

W niedawno wydanej grze na Nintendo Switch, The Legend of Zelda: Link’s Awakening, Link spotyka znane postacie z gier Super Mario, takie jak Piranha Plants i Goombas, ale tym razem to Link dołącza do gry Super Mario w Super Mario Maker 2.

Przeistoczenie się w Linka przy użyciu Master Sword otwiera zupełnie nowy świat designu dla kreatywnych budowniczych. Używając strzał, Link może strzelić w przełączniki, których Mario normalnie by nie dosięgnął. Jego nowy ruch z mieczem pokona zazwyczaj chronionych przeciwników, takich jak pokryte kolcami Spinies. A dzięki bombom, pewne ściany, które normalnie byłyby nie do przejścia przez Mario i przyjaciół, teraz można łatwo wysadzić w powietrze.

Oprócz Linka, aktualizacja przyniesie również więcej elementów plansz i przeciwników, a także nowy tryb Ninji Speedruns, idealny dla graczy żądnych wyzwań.

Dash Block: Dostępny w stylu Super Mario 3D World, element Dash Block dodaje Mario niesamowitego przyspieszenia, kiedy na nim stanie.

Frozen Coin: Te monety są otoczone blokami lodu i mogą zostać uwolnione jedynie po ich roztopieniu kulami ognia lub innymi elementami z ogniem, łącznie z pewnym złym słońcem.

P Block: Kiedy na planszy uderzy się w P Switch, niewidzialne P Blocks tymczasowo zamienią się w mocne platformy, i odwrotnie.

Spike: Ten klasyczny przeciwnik kaszle wielkimi kolczastymi kulami prosto w Mario. Użyte w ziomowej scenerii, Spike będzie zamiast tego strzelać kulami śniegu!

Pokey: Ikoniczny kaktus z wielu gier Super Mario dołącza do Super Mario Maker 2 po raz pierwszy. Gracze mogą nawet edytować wysokość każdego Pokey.

W nowym trybie Ninji Speedruns, gracze mogą spróbować sił w wyzwaniu na czas, na planszach stworzonych przez Nintendo ekskluzywnie z myślą o tym trybie. Ninji Ghosts innych graczy pojawią się w grze, kiedy uczestnicy na całym świecie zmierzą się ze sobą nawzajem. Ninji Ghosts, który się pojawi, zostanie wybrany z danych gracza, by był na podobnym poziomie trudności, żeby gracze mogli stopniowo poprawiać swoje wyniki, kończąc plansze z Ninji Ghosts innych graczy. Gracze mogą też zbierać pieczątki po skończeniu plansz i wymieniać je w grze na specjalne kostiumy Mii.
Każdy event Ninji Speedrun potrwa ok. tygodnia, nowe plansze będą udostępniane regularnie. Podczas eventu gracze będą oceniani na podstawie czasu gry na danej planszy. Gracze mogą nadal grać wraz z Ninji Ghosts i zbierać pieczątki, nawet po skończeniu eventu.