BESTSELLEROWY RPG YO-KAI WATCH® ZADEBIUTUJE W EUROPIE 29 KWIETNIA

Bijąca rekordy popularności gra YO-KAI WATCH® na konsole z rodziny Nintendo 3DS, stworzona przez cenionego japońskiego programistę gier Akihiro Hino z LEVEL-5 Inc., a następnie wydana przez Nintendo, już 29 kwietnia zadebiutuje w całej Europie. Zamieszkaj w Springdale i odkryj tajemnicze Yo-kai, które sprawiają mnóstwo problemów mieszkańcom miasta.

W Springdale za problemami ludzi stoją tajemnicze siły. Gdy ktoś zawsze czuje się głodny, wydaje za dużo pieniędzy lub przypadkiem mówi komuś innemu coś niemiłego, najczęściej winić można za to psotne Yo-kai. Yo-kai bywają zabawne i urocze, ale niekiedy też denerwujące. Żyją w sekretnym świecie, który jest połączony z naszym i sprawiają wszystkim całe mnóstwo dziwnych problemów – co często kończy się w zabawny sposób. Aby chronić miasto, gracze będą musieli zaprzyjaźnić się z jak największą ilością Yo-kai; dobra taktyka i odrobina szczęścia to klucze do zdobycia ich zaufania. Zaprzyjaźnione Yo-kai można później poprosić o pomoc, ale wiele z nich sama ma swoje problemy. W Springdale można natrafić na Yo-kai takie jak Jibanyan, porzucony kot walczący z ciężarówkami, który chce zaimponować swojej dawnej właścicielce czy Komasan, łagodny Yo-kai potrzebujący pomocy w odnalezieniu brata. Jako nowy właściciel potężnego zegarka Yo-kai Watch, który pozwala na zobaczenie zwykle niewidzialnych Yo-kai, gracz ma za zadanie odkryć ich tajemnice, zidentyfikować źródła problemów i ochronić Springdale.

Głównej historii towarzyszą setki dodatkowych misji rozsianych po Springdale, które gracze mogą wykonać. Przeszukiwanie okolicy i odnajdywanie misji to mnóstwo zabawy: Springdale to rozległe miasto, w którym można znaleźć las, wiele sklepów i parków oraz mnóstwo innych tajemniczych miejsc. Wykonywanie misji pozwala na zwiększanie siły przywoływanych Yo-kai, a niekiedy nawet na rekrutowanie nowych! Yo-kai ze swojej drużyny można łączyć ze sobą wykorzystując Yo-kai Fuzję, która pozwala na tworzenie nowych Yo-kai, które będą wyjątkowe i niezwykle potężne – niektórych z nich nie da się spotkać w inny sposób.

Silna drużyna nie wystarczy jednak do wygrywania bitew. Gracze muszą wykorzystywać sprytne strategie, bo walki z potężnymi bossami będą wyzwaniem nawet dla najlepszych. Yo-kai różnią się od siebie specjalnymi umiejętnościami, tak zwanymi ruchami Soultimate Moves, których użycie może całkiem odmienić przebieg bitwy. Przy pomocy ekranu dotykowego Nintendo 3DS gracze muszą szybko reagować na działania przeciwników, wycofując Yo-kai z bitwy i wprowadzając je do niej ponownie, wybierając najodpowiedniejszy moment użycia Soultimate Moves oraz korzystając z przedmiotów, aby zachować Yo-kai w dobrej formie. Swoje najlepsze drużyny mogą też przetestować w starciach ze swoimi przyjaciółmi przez lokalną sieć bezprzewodową.

Przygotuj się na YO-KAI WATCH® na konsole z rodziny Nintendo 3DS, wciągające RPG pełne przygód z tajemniczymi Yo-kai, którego europejska premiera odbędzie się już 29 kwietnia.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/