DARMOWA AKTUALIZACJA GRY WPROWADZA NOWE FUNKCJE W SUPER MARIO MAKER NA Wii U

Opublikowana wczoraj najnowsza aktualizacja gry Super Mario Maker na konsolę Wii U dodała do niej dodatkowe przedmioty, tryby gry i funkcje, dzięki czemu tworzenie nowych plansz, granie w nie i dzielenie się nimi z graczami z całego świata będzie dawać jeszcze więcej przyjemności.

Jednym z takich dodatkowych przedmiotów jest klucz (Key) z Super Mario World na konsolę Super NES: umożliwia on otwarcie drzwi na klucz (Key Door) i dotarcie do wcześniej niedostępnych części planszy. Aby w edytorze uzyskać dostęp do klucza i drzwi na klucz, należy potrząsnąć odpowiednio P Switchem i drzwiami (Door). Nowe przedmioty umożliwiają tworzenie wymagających plansz. Klucz może być nawet trzymany przez wroga, przez co gracze będą zmuszeni do pokonania go w celu odzyskania klucza i przejścia do dalszej części planszy – co oznacza, że możliwe jest teraz tworzenie niemożliwych do pominięcia walk z bossem.

Potrząśnięcie monetą (Coin) podczas tworzenia planszy sprawi, że zmieni się ona w różową monetę (Pink Coin). Klucz pojawi się dopiero po zebraniu wszystkich różowych monet na danym poziomie. Dzięki kluczom, drzwiom na klucz i różowym monetom twórcy plansz będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać swoją wyobraźnię i tworzyć poziomy oparte na rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Do gry została także dodana nowa przeszkoda, Spike Pillar (kolumna z kolcami). Tą olbrzymią wysuwaną kolumnę, która zadebiutowała w Super Mario World, można umieścić na planszy potrząsając Thwompem w edytorze.

Gracze poszukujący nowych wyzwań na pewno ucieszą się z faktu wprowadzenia nowego trybu super eksperckiego (Super Expert) w 100 Mario Challenge. Gracze będą mogli spróbować w nim swoich sił na planszach, które po opublikowaniu zostały skategoryzowane jako „super eksperckie”. Ukończenie 100 Mario Challenge na tym poziomie trudności odblokowuje pięć nowych kostiumów, które można przypisać do Tajemniczych Grzybów (Mystery Mushroom). Aktualizacja wprowadza też trzy nowe kostiumy do otrzymania w nagrodę na normalnym (Normal) i cztery na eksperckim (Expert) poziomie trudności.

Nowości pojawiły się nie tylko w samej grze: na stronie internetowej Super Mario Maker Bookmark, która ułatwia użytkownikom posortowanie i znalezienie plansz przez urządzenie mobilne lub przeglądarkę internetową, dostępne są teraz informacje o światowych rekordach graczy.

Ostatnio do gry zostały także dodane nowe kostiumy – jednym z nich jest zawsze inteligentny, ale przy tym lekko zwariowany Profesor E. Gadd z serii Luigi’s Mansion. Fani Daisy mogą zagrać w specjalną planszę Event Course, którą jest Adventures in Sarasaland (Przygody w Sarasalandzie), aby zdobyć kostium Daisy. W ramach Event Courses często dodawane są nowe specjalne plansze, dlatego warto regularnie sprawdzać tę sekcję gry.

27 stycznia w Super Mario Maker było opublikowanych już ponad 6,2 milionów plansz stworzonych przez użytkowników, w które zagrano więcej niż 400 milionów razy. Aby uzyskać więcej informacji o grze, odwiedź stronę http://www.nintendo.co.uk/supermariomaker (w języku angielskim). Aby zobaczyć wprowadzone nowości w akcji, obejrzyj zwiastun aktualizacji Super Mario Maker z 9 marca na YouTube’ie.

Więcej informacji – w języku polskim:

Strona internetowa Nintendo: https://www.nintendo.pl

Strona internetowa ConQuest entertainment: http://www.cqe.pl

Dystrybutor Nintendo Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dystrybutornintendopl

Więcej informacji – w języku angielskim:

Strona internetowa Nintendo 3DS http://www.nintendo3ds.co.uk

Strona internetowa Bravely Second: End Layer http://www.nintendo.co.uk/bravelysecond

Nintendo of Europe na Twitterze https://twitter.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Twitterze https://twitter.com/nintendouk

Nintendo na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo

Nintendo 3DS na Facebooku: https://www.facebook.com/Nintendo3DS

Nintendo UK na YouTube’ie http://www.youtube.com/NintendoUK

Nintendo UK na Twitchu http://www.twitch.tv/nintendouk

Nintendo of Europe na Twitchu http://www.twitch.tv/team/nintendo

Nintendo of Europe na Instagramie https://instagram.com/nintendoeurope

Nintendo UK na Instagramie https://instagram.com/nintendouk/