DUŻA AKTUALIZACJA SPLATOON 2 DODA NOWE MAPY, TRYBY GRY I NARZĘDZIA DO CHLAPANIA

Nintendo dotrzymuje obietnicy i dostarcza nową zawartość do gry Splatoon 2 po jej premierze. Dwie nowe, darmowe aktualizacje zmierzają w kierunku gry, niosąc ze sobą masę nowej zawartości. Pierwsza darmowa aktualizacja zadebiutuje już 24 listopada i doda nowe areny do walki, nowy poziom do trybu Salmon Run, akcesoria oraz fryzury dla Inklingów, choć to nie wszystkie nowości. Druga aktualizacja będzie dostępna w połowie grudnia i wprowadzi dodatkowy tryb gry rankingowej o nazwie Clam Blitz, w którym gracze będą zbierali rozrzucone po planszy małże i starali się wrzucić je do kosza przeciwnika.

Pełna zawartość zbliżających się aktualizacji:

Aktualizacja z 20 listopada

  • Cztery nowe areny do walki: Cztery nowe areny, które zmierzają do Splatoon 2 nie będą od razu dostępne w grze. Tak jak to miało miejsce przy poprzednich planszach, będą się one zmieniały co tydzień, aby gracze wciąż znajdowali w grze coś nowego. Pierwsza arena, MakoMart, będzie dostępna w grze w sobotę 25 listopada, zaś kolejne – Shellendorf Institute, Walleye Warehouse i Arowana Mall pojawią się później. Nawiązujące swoim projektem do wielkiego supermarketu MakoMart oraz całkiem nowe Shellendorf Institute zostały stworzone specjalnie dla Splatoon 2, zaś Walleye Warehouse i Arowana Mall to powracające areny z oryginalnego Splatoona.
  • Nowy poziom do trybu Salmon Run: Uwielbiany przez fanów tryb Salmon Run otrzyma zupełnie nowy poziom. Po pobraniu aktualizacji do rotujących się poziomów zostanie dodane nowe Salmonid Smokeyard. W Salmonid Smokeyard ogromna przepaść będzie oddzielała od siebie dwie platformy, pomiędzy którymi najprościej będzie poruszać się przy pomocy specjalnych wiatraków. Do efektywnego przemieszczania się po planszy niezbędna będzie współpraca pomiędzy graczami.
  • Nowe akcesoria: Około 140 nowych akcesoriów zostanie dodane do Splatoon 2. Znajdą się tam między innymi buty, czapki i hełmy oraz ubrania, takie jak maski motocrossowe, więcej ubrań na zimę oraz akcesoria przeniesione z oryginalnego Splatoona.
  • Nowe utwory muzyczne: W Inkopolis pojawiły się dwie nowe kapele! Punkowe Bottom Feeders and klasyczno-awangardowe Ink Theory dodadzą od siebie nowe utwory do i tak już pokaźnej liczby przygrywających w tle kawałków.
  • Nowe fryzury: Podczas zmieniania wygląda Inklinga, będzie można wybrać jedną z czterech nowych fryzur: dwóch dla postaci żeńskich i dwóch dla męskich.
  • Podniesienie maksymalnego poziomu: Aktualnie gracze mogą dojść maksymalnie do 50 poziomu. Po pobraniu aktualizacji gracze będą mogli rozwijać swoją postać aż do 99 poziomu. Jeśli graczowi uda się osiągnąć poziom 99, będzie mógł porozmawiać z Judd i zresetować swoje osiągnięcia, w zamian za gwiazdkę (★) obok poziomu, tak aby móc dalej zdobywać doświadczenie.
  • Nowe funkcjonalności amiibo: Korzystanie po aktualizacji z kompatybilnych figurek amiibo pozwoli graczom na robienie i udostępnianie fotek na arenach z trybu Battle, tak jak do tej pory można było to robić na Inkopolis Square. Gracze będą mogli również dodawać do swoich zdjęć zabawne filtry.
  • Wygodniejszy sposób zmiany ekwipunku: Gracze, którzy będą chcieli zmienić swój ekwipunek pomiędzy starciami w trybach Regular Battle, Ranked Battle i Splatfest Battle (Solo) nie będą już musieli opuszczać lobby! Po pobraniu aktualizacji, będzie można zmieniać swoje wyposażenie w pokoju gry, co z pewnością przyśpieszy kontynuowanie zabawy. W trybie Regular Battle gracze będą mogli dzięki temu dalej grać z tymi samymi osobami co w poprzednim meczu.

 

Aktualizacja w połowie grudnia

  • Zupełnie nowy tryb Clam Blitz: W trybie Clam Blitz zadaniem Inklingów będzie zbieranie rozrzuconych po arenie małż. Zebrana małża będzie podążała za graczem, zaś zadaniem będzie wrzucenie jej do kosza umiejscowionego niedaleko bazy przeciwnej drużyny. Ci, którym uda się w ten sposób zebrać 100 punktów wygrywają! Oczywiście w świecie Splatoon 2 nic nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Kosze chronią specjalne bariery, które trzeba będzie najpierw zniszczyć. Po zebraniu 10 małż, gracz będzie dostawał specjalną Power Clam. Te doładowane mocą małże są w stanie niszczyć chroniące kosze bariery, tak więc gracze będą musieli decydować, które małże będą szły do kosza na punkty, a które na niszczenie barier. Nie wspominając już o możliwości podkradania małż biegnącym przez planszę przeciwnikom.

 

Splatoon 2 jest już dostępny na Nintendo Switch w sklepach stacjonarnych oraz w Nintendo eShop.